Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok mérges (babakel...

Jogosan vagyok mérges (babakelengye kérdés)?

Figyelt kérdés
4en vagyunk tesók, 3 lány és az öcsém. mivel nincs köztünk sok korkülönbség nagyjából egyszerre jött el a gyermekvállalás ideje, az elmúlt 10 évben több baba is született. mivel a nővérem szült elsőnek ő megvett minden dolgot anno(babakocsi, kiságy, pelenkázó, ruhák, plédek, meleg zsákok, picibaba játékok, hordozó, autós ülés ráadásul nem is a legolcsóbbat). ezek olyan dolgok, amik nem használódnak el , kiszolgálnak több babát is, ezért valahányszor született egy baba ezek a dolgok úgymond körbe jártak a családban. persze mindenki tett hozzá valamit(új ruhákat, nappali hálós kiságyat, modernebb autós ülést, lett véve egy új babakocsi stb). aki épp szült mindezeket megkapta és szépen eltette, míg újra szükség nem lett rájuk valahol. szerintünk nagy praktikus rendszer. legutóbb az öcséméknél született babó, így oda került minden. most azonban én már 8 hónapos terhes vagyok és hát felhívtam az öcsém feleségét minap, hogy valamikor elmennék a dolgokért. tudta, hogy mi hogy szoktuk, náluk is a második baba, az első babónál ugyanígy kapott ő is mindent, akkor vissza is adta(épp a húgomnak). erre közli velem, hogy mivel már úgy gondolta a családban már senki sem vállal gyereket, így is sokan vagyunk meghát a kor(38 vagyok), ő azt már elosztotta a barátnői között. nagyon mérges lettem, számítottam azokra dolgokra, nem is biztos, hogy ilyen rövid idő alatt mindenre lesz pénzünk, hiszen nemsokára szülök. megmondtam neki, hogy ez nagyon nem volt szép, azok a mi családunk dolgai voltak és nagyon kellemetlen helyzetbe hozott, nem is szólt, pedig tudta, hogy terhes vagyok. erre annyit válaszolt, hogy én miért nem kérdeztem meg, meg most mit hisztizek, nyilván nem kér vissza senkitől semmit(nem is mondtam, hogy kérjen vissza bármitis), kénytelen leszek megvenni. erre letettem a telefont. iszonyatosan mérges vagyok. anyukám persze a béke híve, szerinte felfújom, ne is foglalkozzak vele. de akkoris! szerintetek is csak felfújom? legszívesebben nem beszélnék vele többet.
2010. aug. 20. 14:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem jogosan. Én mondjuk megpróbálnám legalább egy részét "visszaszerezteteni" vele. Mégis mit képzel? És az öcséd mit szól mindehhez?
2010. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem en is kiakadnek a helyedben, de mar nem tehetsz semmit sajnos. A csladban korbeadott hasznalt dolgok sok szep emleket hordoznak, nem lenne szabad kiengedni oket a csaladi korbol. Nekem pl jol esett volna, ha nehany holmi megmaradt volna az en gyerekkorombol, de sajnos mindent elosztogattak a nagyszulok.

Raadasul az uj dolgok nagyon sok penzbe kerulnek, az idegen hasznalt dolgok pedig nem igazan kedvesek a szivunknek, meg akkor sem, ha kimossuk.

2010. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Elrontotta,hozza helyre.Kérjen vissza szépen mindent!Mit képzel???
2010. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jogos a felháborodásod. Nála voltak utoljára a cuccok, neki kellett rá vigyáznia. Eleve milyen dolog már az, hogy a család megkérdezése nélkül elajándékozta. Másrészt meg miért nem szólt az elmúlt hónapokban nektek, hogy már ne számítsatok a dolgokra, mert nincsenek meg?

Az, hogy még neki állt feljebb szerintem azért volt, mert kínosan érezte magát, és a legjobb védekezés a támadás.

Mondjuk annyiban picit hibás vagy, hogy azért hamarabb is rákérdezhettél volna, hogy megvannak-e a dolgok. Hiszen használat közben is némelyik tönkre mehetett volna, elszakad, stb, és akkor pótolni kellett volna amúgy is.

Remélem, a családtagjaid tudnak segíteni a kelengyében, talán ha mindenki megvesz egy-egy dolgot, akkor össze tudjátok rakni. (Egyébként szegény nővéred annak idején, neki kellett mindenre áldoznia)

2010. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
azóta beszéltem az öcsémmel is, azt mondta ő nem is tudott róla és hogy nagyon sajnálja, de hát tényleg nem gondolt a családban senki több babára, stb. azt mondjuk megértem, hogy nem akar összekapni a feleségével(ki akar maradni), nem süllyedek arra a szintre, hogy mindenáron őt is belevonjam, nem lenne tisztességes, végülis nem tehet róla. mondjuk azt mondta, hogy azóta egyszer már látta a babakocsit és ahogy kinézett szerinte ne akarjam visszakapni...mégcsak nem is vigyáztak rá. mi mindig vigyáztunk mindenre, hiszen a drágább babaholmi érték.
2010. aug. 20. 14:36
 6/27 A kérdező kommentje:
hát igen, a nővérem vett meg annak idején mindent, de az volt a szokás, ha közben valami elhasználódott, tönkrement, akkor akinél éppen volt pótolta vagy megcsináltatta. mire a nővérem megszülte a második babaját és visszakapott mindent már sok új dolog is volt benne és nemigen kellett költenie. az új babakocsi volt csak drágább, de azt anyukámék vették karácsonyra, mikor az unokaöcsém született, úgyis tudták, hogy ez ajándék mindannyiunknak. így gyakorlatilag ilyen holmira alig kellett költeni. szóval eszembe sem jutott korábban kérdezni, általában csak a 7-8 hónap körül szoktunk ezzel foglalkozni.
2010. aug. 20. 14:41
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút egyetértek veled! Nyugodtan oszd le a fejét és beszéld meg az öcséddel is, hogy tegye helyre a kis feleségét! Pofátlanság! A minimum az lenne, hogy felajánlja, hogy megvesz valamit, hogy segítsen, mert ő b_szta el!
2010. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Hát jogosan vagy mérges.Szerintem meg nincs abban semmi,hogy ami olyan,arról megmondhatja a barátnőinek,hogy a családon belül kell valakinek,és kérje vissza.
2010. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Én agyon ütném!!Úgy ajándékozza el a dolgokat hogy az nem is az övé??Tök jó!!Én megmondanám neki hogy akkor szépen menjen el mindenkihez akinek adott valamit és mondja el hogy úgy adta oda a dolgokat hogy az nem az övé és vissza kell adni!!Had égjen a feje!!Ez egy nagyon szemét húzás volt!!Mert hogy ő úgy gondolja nem lesz több baba az még nem jelenti azt hogy nem is lesz!!Akkor vegyenek meg pár dolgot ha ilyen nagylelkűek voltak másokkal akkor veled is legyenek azok!!
2010. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg pofátlanság.Nem is tudom hirtelen mit írjak rá,de én felhívnám az öcsémet és szépen elmondanám neki,hogy ez nekem ...(amiket írtál ide) és,hogy szégyellje a pofáját a felesége.Egyrészt nem a saját dolgai,hanem amit a TE nővéred vett és adott nekik,másrészt meg akkor is téged kellett volna megkérdeznie,vagy a nővéredet minimum,ha már az öcséd nem is tudott róla. Basszus, de tényleg,nem az ő cuccai voltak.Ajándékozgassa a saját holmiját, ne másét,főleg ha tudja,hogy várandós vagy.

Egyébként a mi családunkban is "szokás" a babadolgokat elajándékozni a következő várandós családtagnak, és én is ezt nagyon jónak tartom.És ez egyfajta szimbólum is,hogy segítenek amiben tudnak.

Egy babavárásnál igen sok pénzt kell költeni, és ezekkel igazán sokat lehet spórolni(babakocsi, babaágy, ruhák...), és téged ettől igencsak megfosztottak most. Teljesen jogosan vagy felháborodva.nyugodtan mond el az öcséd kis feleségének,hogy ez nem így működik.És az meg nagyon sz.r kifogás,hogy nem gondolta,hogy még fogsz szülni.És akkor?Csak úgy elajándékozgathatja a dolgokat a ti megkérdezésetek nélkül?Hívd csak fel! Most ti meg kapkodhatva vásárolhattok meg mindent.És én is mondanám neki,hogy kárpótoljanak téged.Sok sikert.Majd írj hogy hogy alakult!

2010. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!