Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kiegyensúlyozott életet...

Lehet kiegyensúlyozott életet élni három, vagy több gyermekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk nagycsaládot, egy gyermekünk van. Viszont félünk a sok gyerekkel járó "gondoktól": nemalvás, többszöri dackorszak, ha egyik beteg, a többi is az lesz, sok munka (mosás, vasalás, rendrakás, főzés stb).

Persze, tudom, hogy sok gyerek=több feladat, több energia kell hozzá.

De lehet ezt kiegyensúlyozottan, boldogan csinálni? Vannak a környezetetekben ilyenre példák? Sajnos, én mindenhol csak a szétesettséget, az idekapok-odakapok, folyton van valami dolgot látom. Most már egész könnyű az egy szem gyermekünkkel, ezért nagyon izgat a kérdés (ő másfél éves).


2014. dec. 30. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanezen filózunk.. :) Jó példát még én sem láttam sajnos. És a miénk már 6 éves is elmúlt... :(
2014. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én attól félek leginkább, hogy felborul ez a harmónia. Most mindenki végre kipihent, nyugodt. Attól félek, ha 3 vagy több gyermek lenne, sose lenne csend, nyugalom, béke. Nem szeretnék egy kinyuvasztott, mártír, önfeláldozó anyuka lenni. Viszont nagyon szeretnék 3 gyereket :) Férjem reggeltől estig dolgozik, szülők távol, későbbiekben egy bébiszitter szóba jöhet esetleg.. de tényleg csak esetleg..
2014. dec. 30. 22:32
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Pont ma volt szerencsém megtapasztalni. Felszállt egy anyuka 3 kisgyerekkel a buszra (nem cigányok voltak). Hát ne tudd meg, anyuka ölébe a legkisebb, mellettem a legidősebb (mint kiderült 7 éves) mellette az öccse, asszem Dominik kb 5 éves. Hát anyuka nem volt a toppon, nem igazán bírt velük. A nagyobbik csesztette a mellette lévő öccsét. Akkor mindig volt valami probléma éhessek voltak, szomjasak voltak már elegük volt az utazásból. stb. Anyuka a végén már csak fenyegetőzött, hogy leszállsz Kristóf (7 éves) és a következővel mész is haza. Akkor már majdnem megpofozta. Had ne meséljem még jó, hogy volt nálam füles és zenét tudtam hallgatni. :D És láttam az anyán, hogy az idegei nem voltak a helyükön. Megfáradt volt. Nem is csoda. Azért a körülmények sokat számítanak van-e autó, apuka segít-e, stb. :D Jól gondold meg. Nem volt őszinte az "anyuka" mosolya az utazás végén. És ez csak egy utazás volt. :D Nem elrettenteni akarlak, de 3 gyerekkel eléggé kiszolgáltatott volt a nő. Dee ismétlem a körülmények sokat számítanak. :D
2014. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem van egy jó barátom, akinek 4 gyermeke van. A legidősebb 7 éves múlt, a legkisebb kb másfél éves. Nem élnek nagy lábon, borzasztó kis lakásuk van, de akárhányszor náluk vagyok, mindig azt látom, hogy nagyon jól megoldják a dolgokat.

Az viszont biztos, hogy soha nincs csend,tökéletes rend, van néha vita, keményebb hang is, de olyan szépen nevelik a gyerekeket, hogy azt tényleg öröm nézni.

Anyuka fáradhatatlan, soha nem láttam elcsigázottnak, hatalmas türelemmel rendelkezik. Apukának nem kell külön szólni mindenért, evidens, hogy besegít a mindennapi teendőkbe. Szerintem erre születni kell :)

Ha mégis kibuknak, a nagyi a mellettük levő házban lakik, megkérik, vigyázzon a gyerkőcökre, és ők elosonnak kettesben egy-két órára feltöltődni. Szerintem ez is nagyon fontos, és kell a kiegyensúlyozottsághoz.

Nekem két pici gyermekem van, párom is sokat segít, de érzem, ez a maximum, ami néha sok is. Többet nem vállalnék, mert ismerem a saját határaimat. :)

2014. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Nemrég beszélgettem erről egy barátnőmmel, akinek három kisgyereke van. Eleinte ő is ugyanettől félt. Most azt mondja, hogy sosem gondolta volna, hogy három gyerekkel könnyebb lesz az élet, mint eggyel. Egy mellett egyetlen perc szabadideje nem volt, a kicsi állandóan a figyelmét akarta. Így többen eljátszanak egymással, sokkal több ideje van mindenre. Persze amíg nagyon picik, addig mindig nehezebb, de annak az időszaknak hamar vége van.
2014. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Nekünk kettő van. Kis különbséggel születtek 19,5 hónap van köztük. Bő másfél éves volt a fiam, mikor megszületett a lányunk. Én is nagyon féltem, hogy mi lesz, mert a fiammal akkor már nem volt sok gond, megvolt a kis napirendünk, minden nagyon klappolt. Mikor jött a húgi, akkor ez felborult, de mintaszerűen fogadta a tesót, semmi féltékenység nem volt. Az első pár hónap valóban nagyon kimerítő volt, mert anyatejes volt a kicsi és sokat kelt éjjel, de túljutottunk a nehezén és összeszokott a család. A kicsi is most 14 hónapos és már igazi társa a nagynak. Imádom őket, ahogy boldogan játszanak, kacarásznak. Én nem érzem magam különösebben elnyűttnek, mert mindkét gyerek alszik éjjel. Így lettek szoktatva. Úgy gondolom ez nem véletlen, ezért a harmadik is aludni fog éjjel. A teendő valóban sok, mert sokat vagyok a konyhában, mosogatok sokat és mindig pakolni utánuk. Arról már nem álmodom, hogy igazi rend legyen a lakásban, ezt már lejjebb adtam régen, de mégis, csak valami rendezettség félére törekszem, de az addig van, amíg alszanak, aztán felfordítják a lakást. Mi is szeretnénk harmadikat. Én is félek, hogy bírom majd, de nem hinném, hogy három gyerek sokkal több meló, mint kettő. Igazából a munkába való visszaállástól rettegnék leginkább, hogy három gyerek mellett, hogy tudom majd csinálni. Reggel mire felébresztem őket, útnak indulunk, mindegyiket lerakom az oviban, suliban, na az lesz a durva..., de nem tántorít el ez sem a harmadiktól. Nagyon szeretnénk. Amúgy most télen kész kabaré, mire a két gyerekkel lejutok a levegőre az ötödik emeletről. Mire felöltöztetem őket, magamat stb... rendesen leizzadok.
2014. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

1, maximum 2 bőven elég. Sokan egyébként olyan elven élnek, hogy azért szülnek ennyi gyereket, mert majd ők eltartják a szülőket, ha nagyok lesznek. Nem légből kapott sztori, nem egy ilyen beteg ismerősöm van...


1 gyerek azért jó, mert ő mindent megkaphat, onnantól pedig a szülő felelőssége, hogy ettől függetlenül ne kényeztesse el. Több gyerek esetén már mindegyik gyerek kevesebbet kap, nehezebb az iskoláztatás, stb.

2014. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Amikor két éve Pugliában, Dél-Olaszországban nyaraltunk, a tengerparton összetalálkoztunk egy magyar családdal, akik négy kisgyerekkel utaztak. Vettek egy szép nagy autót, betették a gyerekeket, és körbejárták Európát. A legnagyobb 8, a legkisebb 2 éves volt. Szóval még az sem igaz, hogy sok gyerekkel az ember a házhoz van láncolva. Minden csak szoktatás kérdése. Na meg nyilván pénzé. De gondolom, ha anyagi gondjaitok lennének, fel sem merülne a nagycsalád.

2014. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

#8-nak:

3 gyerekes anya, minimálbéren, tele tartozással abból él, hogy a gyerekek pénzét elszedi, amit a rokonoktól kapnak, és az az életcélja, hogy ha a 3 gyerek felnő, akkor ő munkanélküli lesz, hogy a gyerekei támogathassák. Normális anya az ilyen?

2014. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

#7

Azért az sem egy utolsó szempont, hogy ha majd már nem élnek a szülők, a gyerek nem egyedül áll a világban, ha vannak testvérei. A párkapcsolatokra manapság nem feltétlenül lehet építeni, a szerelem múlandó, nem minden kapcsolat éli túl. Én örülök, hogy van egy öcsém, és mindig egy kicsit irigyeltem azokat, akiknek sok testvérük van. Szerintem egy testvér ezerszer többet ér a drága játékoknál és a fizetős magániskoláknál.

2014. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!