Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek erdeklodesi koret...

Gyerekek erdeklodesi koret befolyasolja az, hogy milyen kornyezetben no fel? Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy a gyermekemnek jó hangja lesz?

Figyelt kérdés
Nem mintha ez szamitana, csak szimplan erdekel, hogy ez genetika-e vagy nem feltetlenul. Tehat ha pl enekelek neki terhesseg alatt es utana is ravezetem a zene vilagara, eneklesre hangszerre, tancra?

2014. dec. 30. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Biztos dob valamennyit, de 50-50. Vagy megtetszik neki, vagy nem.

Az meg, hogy jo hangja lesz-e, nem ilyenen mulik. Semmilyen kulso hatas nem hatarozza meg..

2014. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Rengeteget számít!


Én pl. nagyon sokat énekelek. Amikor a nagyokat vártam (akik ikrek), akkor is sok zenét és éneket hallottak (munkám miatt is), és születésük óta is sok éneket hallottak tőlem. Már kicsi koruktól kezdve átvették, hogy játék közben dünnyögnek valami nótát. A ritmusérzékük és a hallásuk is kiváló. Most 4 évesek, és rengeteg éneket tudnak, sőt, el tudják különíteni az egyes műfajokat. Meg tudják mondani egy énekről, hogy az most egyházi ének, vagy népdal, vagy verbunkos... esténként szépen éneklik a Himnuszt, és ha gitáron gyakorlok, akkor kihallják, ha elrontom, és szólnak is érte.

A kicsi 15 hónapos, és legnagyobb döbbenetünkre dúdolja a Kiskarácsony, nagykarácsony kezdetű dalt. Még jól meg is nyomja annál a résznél, hogy "itt egy szééép könyv..." Mármint a szöveget nem tudja, csak a dallamot dünnnyögi, de teljesen kivehetően.

2014. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Én zeneibe jártam, jól énekelek, nagyon jó a hallásom, hangszert is tanultam. A lányomnak sokat énekeltem, sokat játszottunk hangszerekkel, stb. De semmi jelét nem mutatta tehetségnek éneklés terén, hangszeren viszont jól játszik. Van ilyen is, akinek nincs jó énekhangja, csak hallása (apukája ilyen). A fiam viszont kifejezetten tehetségesnek tűnik, tisztán szépen énekel, ritmusérzéke kiváló egész kiskora óta. Szóval lutri. :)

De biztos sokat használ neki, ha tehetséges, ha nem.

2014. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat számít a környezet, ahol felnő a gyermek. Ha nem is lesz belőle egy Király Linda, de sokat lehet fejleszteni, ha nincs kifejezetten jó hallása, akkor is. Egy kellemes, elfogadható szintet megüthet fejlesztéssel, kitartással. De ehhez kell egy olyan környezet, ahol megszerettetik vele a zenét, ahol, ha tanulni akar, támogatják ebben.

Pont fordítva is, hiába van természetadta tehetsége, ha elhanyagolják, nem fejlesztik, beszürkül, elkallódik.

2014. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Biztos számít hogy hall ilyen dolgokat, de ettől még nem lesz belőle sztár. Jó hatással van a zene, ének a babákra, de hogy énekes lesz-e belőle, jó hangja lesz-e az már más kérdés, az egyéni, alkati, akár örökletes dolog. És persze függ hogy járatod-e tanárhoz, mert akkor tanulja meg képezni azokat a hangokat. Tehát ezt az élet adja majd, hogy ha olyannak látod, hallod és persze mások is a hangját akkor érdemes-e tovább lépni és beíratni énekelni. Szóval szerintem részben genetika, és ha az megvan akkor a továbbiakban a tanulás.
2014. dec. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az énekhang genetikailag meghatározott. Ezt valamennyire lehet fejleszteni, de csak kis mértékben.

Tehát egy nagyon tehetségtelen, rossz énekest fel lehet fejleszteni olyan szintre, hogy elviselhető legyen az éneke egy tábortűznél.


Az öröklés pedig kérdéses. Apám kórustag volt, apai nagymamám is helyi énekkarokat vezetett. Nekem iszonyú énekhangom van, pedig egész gyerekkoromban énekelt, gyakorolt velem apám. Zongoráztam is évekig. Kamaszkoromra annyit sikerült elérni, hogy hangszeres kísérettel ELVISELHETŐ lett a hangom. Még mindig nem jó, de már "kevésbé rossz".


Ez igaz a kézügyességre is. (Rajzolás, stb)


Minden más motivációval, érdeklődés felkeltésével jól fejleszthető. A fenti kettővel vagy születik valaki, vagy nem.

2014. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

persze, pontozzatok le, irigykedjetek. :) Van mire. :)


Én egyébként nem akarom, hogy ezzel keressék a kenyerüket, arra taníttatjuk őket, amire csak akarják, de a tehetségük, zeneszeretetük igenis áldás!

2014. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az érdeklődési kört befolyásolja az, hogy mire van lehetőség és mire lelkesítik a babát/gyereket, de hogy mi iránt lesz tehetsége (és a így a sikerek/kudarcok merre szűkítik fokozatosan a felkínált lehetőségek körét) a genetika dönti el. Ezért is fontos, hogy minél több lehetőséget felkínálva, de személyre szabottan és nyitottan ill. ne versenyeztetve foglalkozzunk a gyerekkel - megmutassuk azt is, amit mi adhatunk, de ne a saját vágyainkat vagy ízlésünket kérjük számon rajta.
2014. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7-es, írd már meg, miből gondolod, hogy bárki irigy rád! Most már elég sok kérdésnél látom ezt a reakciót, amikor valakit lepontoznak és meg van sértődve (egy anonim oldalon, ahol semmi jelentősége), akkor biztos mindenki irigy. :)

Tök mindegy, hidd el, bármiért lepontozhatnak.

2015. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem írtam ilyet, hogy biztos mindenki irigy, de kétségtelen, hogy sokan irigységből pontozzák le a másik válaszolót. Meg unalomból is, naná.


A kérdésre válaszoltam, és úgy gondolom, hogy hasznosan. Sok olyan választ láttam már más kérdéseknél is, ahol a válaszadó helyzete irigylésre méltó (nem negatív értelemben), vagy inkább akkor úgy írom: szerencsés helyzetben van a gyerekeivel vagy mással kapcsolatban, aztán jól lehúzzák a válaszát, és csak az övét. És igen, sokan rosszindulatú irigykedésből, mert másképp nem tudják hirtelen kiélni a frusztrációjukat.


Megsértődve azonban nem vagyok. :) Egyszerűen írtam egy reakciót, mint ahogy te is a kommentemre. :) Szép napot!

2015. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!