Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS vagy GYED összegét...

TGYÁS vagy GYED összegét befolyásolja-e az, ha én szülés előtt 4 hónappal elmegyek táppénzre?

Figyelt kérdés
2013 októberében fogok szülni. Mennyire befolyásolhatja a GYED vagy a TGYÁS összegét, ha én táppénzen leszek az év nagy-részében?
2013. márc. 7. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző év napi bruttó átlagbéréből fogják számolni. Elvileg nem befolyásolja, a tgyást biztos, hogy nem. De úgy tudom, hogy ellátás nem lehet egy másik ellátás alapja, vagyis ha táppénzen leszel nagyrészt, nem lehet a táppénzed alapja a gyed alapja.

Szerintem egyiket sem fogja befolyásolni, mert a 2012-es bruttó átlagbéred 70%-át fogják alapul vennni.

2013. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont 2014-ben fogom kapni a GYED-et, akkor a 2013-as béremet veszik alapul, nem? Itt is az a kérdés, hogy a táppénz mennyire befolyásolja a GYED összegét.
2013. márc. 7. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor is a szerződés szerinti béredet fogják alapul venni, amivel be vagy jelentve. Táppénz nem lehet alapja, egy másik ellátásnak, ez a lényeg.
2013. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én végig táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként,szeptemberben szültem így a gyed átcsúszott másik évre,de nem a táppénzt vették alapul,hiszen ahogy az előzőek írták nem lehetett alapja,így a szerződés szerinti béremből számolták :)
2013. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A táppénzt, esetén adott a bruttó béred, ebből volnják le az X%-ot ami a táppánz. Tehát a bruttó béred minden esetben marad, akár fizu, akár táppánz, és ez alapján számolják a TGYÁS-t is.
2013. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem befolyásolja.

A tgyás alapja 2012 lesz, ez egyértelmű, a 2013-as táppénz ezt semmilyen formában nem érinti.

Ha úgy mégy táppénzre, hogy idén nem lesz 180 bérezett napod, akkor a gyed alapja nem az idei béred lesz, hanem ugyanaz, mint ami a tgyás alapja volt. Ha idén többet keresel, mint tavaly kerestél, de a minimálbér duplájánál nem többet, akkor érdemes idén összehozni a táppénz előtt a 180 bérezett napot, mert akkor a gyed magasabb összeg lesz, mintha a tgyást megalapozó jövedelem lenne az alapja. (pl. 2012-ben kerestél 150-et havonta bruttót, idén meg keresel 170 bruttót, és nem lesz idén 180 bérezett napod, akkor a gyed alapja is 150 lesz, míg ha lesz 180 bérezett nap, úgy a tgyás alapja marad 150, de a gyed alapja 170 lesz).

2013. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!