Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek melyik fiú és lánynév...

Kinek melyik fiú és lánynév tetszik és melyik nem?

Figyelt kérdés
Melyik név tetszik nagyon,és melyiket nem adnád sohasem.
2015. jan. 2. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Lánynévben a Holli, fiúban a Dávid nagyon tetszik. A Zsáklin, Luszinda, Hozéármándó és társaitól kiráz a hideg.
2015. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tetszenek s hagyományos, de mégsem mindennapi nevek, Olívia, Endre, Karina, Áron. Nem adnám semmi pénzért: Benett, Kevin, Dézi, Krisztofer, Dolli, Angyalka, Napsugár,Zselyke tehát a növényneveket, a magyarosított külföldi neveket, és az ősmagyar neveket.
2015. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a régi, magyar nevek tetszenek: Anna, Éva, Sára, Endre, Barna, Vince

Ami nem tetszik a mostanában felkapott mindenféle becézgetés, külföldi nevek: Pl Zselyke, Benett, Kevin, Mici stb. A szülőknek arra is gondolni kellene, hogy egyszer felnő az a gyerek. Míg 5 évesen elmegy az a név, hogy Eperke, 40 évesen már lehet, hogy utálni fogja.

2015. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hagyományos nevek tetszenek (K
2015. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

(Bocsánat.)

Nekem is a hagyományos nevek tetszenek (pl. Krisztina, Sarolta, Veronika, Péter, András, Sándor), viszont a túlbecézett, komolytalan (pl. Eperke) és cifra, idegenkedő (pl. Fernanda) neveket nem kedvele.

2015. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az átlagos, nem túl kirívó, és külfön is kimondható-megérthető nevek tetszenek, pl. linda, Izabella, Nóra, Ádám, Áron, Márk


Nem adnék olyat, ami becézésnek tűnik, pl. Manka, Panna, olyat, ami nagyon szokatlan, pl. Külliki, Manó, vagy bugyuta hangzású, pl. Boborján, Málna, illetve régies hangzású, pl. Nimród, Erzsébet, János.

2015. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a magyar nevek tetszenek nagyon. Szeretem a ritka, szép hangzású neveket pl: Zille, Villő, Zente, Kadosa. A mostanában felkapott nevek pl: Jázmin, Kira, Benett, Brendon, Kevin. Mira egyáltalán nem tetszenek. Főleg a Benett név az, amitől frászt kapok. Régen nagyon tetszett a Zselyke név. De mára az is olyan tucat név lett, hogy hálát adok az égnek, hogy most lett gyerekem és nem 6 évvel ezelőtt, mert most nagyon utálnám, ha Zselykének neveztem volna a lányomat.
2015. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az örökérvényű nevek tetszenek, amik soha nem mennek ki a divatból. A divatnevek komolytalanná teszik az embert egy idő után. Legyen az ősmagyarkodós vagy Dzsesszika típusú. A Noa, Kira, Zamira jellegű nevekkel egyáltalán nem tudok mit kezdeni.

Tetszik pl. Bori, Ágnes, Eszter, Nóra, Emília, Sára; András, Miklós, Szabolcs, Bulcsú

Nem tetszik pl. Kevin, Kötöny, Oszkár, Brendon, Joel, Szebasztián, Balambér :)

2015. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok, de amik nekem tetszenek, a Gergely, Dániel, Máté, Hunor, Nimród, Zalán, Ádám. Villő, Kincső, Viktória, Nelli, Léna, Júlia, Dóra, Luca, Réka, Helga, Marcell, Erik.

Nem adnék nagyon ritka neveket pl. Eufrozina, Enciána, Keán, Konnor stb.

Gyümölcsneveket sem: Málna, Eperke, Boróka, Bodza.

Meg szappanopera neveket sem pl. Ronaldó, Rikárdó, Dzsinó, Dusztin, Dilen, Brendon, Eszmeralda, Dzsesszika, Kiara, Dzsenifer stb.

És olyat sem, amiért később csúfolhatják, Ivó, Leokádia, Eufémia, Vitéz, Bátor és társaik.

2016. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!