Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a babakocsi, hordozó stb színe? Elfogadnátok nem nemhez megfelelő színűt, hogy ne kelljen venni?

Figyelt kérdés

Tesóméknak fiúk van, nekünk még nem lehet tudni mi lesz. Mondták, hogy ideadnak majd sokmindent, babakocsit, hordozót, autósülést, etetőszéket, stb. De nekik ezek mind kék színűek. Ha fiam lesz persze nem gond, de én reménykedem a kislányban. Ti használnátok kislánynak kékszínű cuccokat( nyilván, nem ruhára gondolok, azt biztos nem adnék rá, csak fehért és lányos színeket), vagy inkább vesztek mindenből újat?

Anyagilag közepesen állunk, megtehenénk ugyan, hogy veszünk mindenből újat, de másvalamikre is jól jönne a pénz, pl a mósógépünk elég régi, kisbaba mellett lehet kell majd egy új, mert nem fogja sokáig bírni, fürdőszobafelújítás se ártana, új bútorok, szóval van hova költeni a pénzt.


2015. jan. 3. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

megválaszoltad saját magad a kérdést.

:)

2015. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
És ezek mellett azon agyalsz, hogy elfogadj- e kék babakocsit? Érdekes gondolatmenet... én örültem volna, ha van ilyen rokon, aki ennyi mindent tud adni. Az első gyerekünk fiú, a màsodik làny és bizony nem veszek neki rózsaszín overàlt, hanem a tesójét hordja. Nincs tőle semmi baja,:ahogy egy kék felsőtől sem.
2015. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez csak a szülők hülyesége, hogy lányos meg fiús szín. Annak a babának az égvilágon teljesen mindegy. De ha ez ennyire nem tudná befogadni a lelked, akkor költs feleslegesen új dolgokra. Én biztos elfogadnám a felajánlást, nagy segítség az.
2015. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem azért nehéz ez, mert mikor kicsi voltam lány létemre a bátyám cuccait használtam és kisgyerekként ez nagyon rosszul érintett. Mindigis azt modtam, hogy az én lányomnak csak lány cuccai lesznek, de az észérvek persze azt mondják, hogy fogadjuk el, mert tényleg nagy segítség. És most míg ezeket hasnzáljuk tényleg pici, nem hiszem, hogy zavarni fogja, hogy kék a babakocsi.
2015. jan. 3. 15:45
 5/20 aHermann ***** válasza:

Szia!

A kék szerintem inkább unisex, mint fiús szín. Nekünk a kisebb gyerekülésünk (9-18kg) piros. Annó a fiunknak vettük.

Én örülnék a helyedben, ha sok mindent kapnék, gondolom minden dolog alig használt.

Mi már a harmadik gyereknél használjuk ugyanazokat a dolgokat, pedig fiú-lány-lány a sorrend.

Simán ráadom a lányokra is a bátyjuk által alig használt unisex színű ruhákat, pedig a középső már bő 2 éves. A pici meg hord kék rugit is.

Sőt, még most is előfordul, hogy felsőruházatban (póló, pulcsi) unisexet keresek, mert ha nem lesz nagyon lestrapált, a kicsik is hordhatják majd (itthonra simán jó lesz).

2015. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Akár lányom, akár fiam lesz, sötétkék kocsit szeretnék. :)

Praktikus, szép, nem mellesleg a kedvenc színem.

Egy kisbabának meg még ugyan mindegy. Egyébként nem szeretem a "lányos" "fiús" kategorizálást a színek terén. Miért nem hordhatna egy kislány kéket, zöldet, egy kisfiú sárgát, pirosat is?

2015. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A kék az nem uniszex szín?
2015. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én sötétkék babakocsit és hordozót vettem a lányunknak és hord kék, barna, szürke ruhát is.
2015. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha a kék uniszex, akkor mi a fiús szín? Szerintem a fehér, sárga, narancs az uniszex, kék, zöld fiú, piros, rózsaszín, lila lány.
2015. jan. 3. 16:36
 10/20 anonim ***** válasza:

Én pont azért vettem kék babakocsit, mert nem tudtam, hogy lányom, vagy fiam lesz. Végül lányom lett.

Úgy voltam vele a ruháknál is, hogy inkább hordjon a lány fiúsat, mint a fiú lányosat. Most már nem tehetem meg, mert a 6 éves lányom nem hajlandó felvenni semmi fiúsat, csak szoknyát, és szinte csak a rózsaszín és lila dolgokat. :( :D

2015. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!