Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatja-e a gyerekünk az apa...

Kaphatja-e a gyerekünk az apa és az én vezetéknevem kötőjellel elválasztva, ha nem vagyunk házasok? Illetve milyen procedúra megváltoztatni ilyenre az előző közös gyerekünk vezetéknevét ugyanerre?

Figyelt kérdés
A lányunk csak az apja nevét viseli, de most a születendő fiúnknál elgondolkodtunk ezen a változaton.
2010. febr. 5. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem , ha egy pár nem házas,csak az 1kük vezetéknevét kaphatja a gyermek. De ez nem 100%, pontosan utána kellene érdeklődni az illetékeseknél.
2010. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de szerintem ugyanazon apától származó gyerekek csak ugyanazt a vezetéknevet kaphatják, tehát ha az első gyereketek a párod vezetéknevét viseli, akkor a második is csak az lehet.
2010. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól írta a 2. válaszoló.Az egy apától született gyerekeknek csak ugyanazt a vezetéknevet lehet adni.
2010. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindkét gyereknek ugyanaz az apja, csak a fiam még nem született meg. Tehát ha én pl. Kiss vagyok, a párom Nagy, akkor a fiúnk lehet-e Kiss-Nagy Pál? Illetve a 2 éves lányunk, aki eddig Nagy Edit, lehet-e még valaha Kiss-Nagy Edit? Remélem érthető.
2010. febr. 5. 09:04
 5/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. Én is így értettem:) de szerintem ez csak házasság esetén működik. De a legjobb utánaérdeklődni , az a biztos.
2010. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érthető, mégis jól írták. Ha az első gyerek lenne, kaphatná.

DE: mivel már van egy gyerek és neki nem a "közös" vezetékneve van, a második gyereknek csak azt a vezetéknevet adhatjátok, mint amit az első kapott.

Tehát ha addig át tudnátok íratni az első gyerekét (ami szerintem nem menne már), akkor automatikusan a közöset kapná a második gyerek is, de így nem kaphatja.

Erre értették, hogy egy apától származó testvéreknek nem lehet különböző a vezetéknevük.

2010. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, ha már van közös gyerekünk, akkor csak azt a vezetéknevet kaphatja, nem lehet különböző, max. utána meg lehet változtatni...

Ha első gyerek lenne, minden további nélkül kaphatná kötőjellel mindkettőnk nevét.

Azért nagyon köszönöm mindenkinek a gyors választ!

2010. febr. 5. 09:20
 8/8 anonim ***** válasza:
A 2.válaszoló pont ezt írta.Te írtad,hogy az első baba az apukája nevét viseli,de a 2.babánál gondolkoztok a kettőtök vezetéknevén.Erre írta a 2.válaszoló,hogy ez csak abban az esetben lehetséges,ha az első baba is így van anyakönyvezve.
2010. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!