Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a következménye ha...

Mi lehet a következménye ha egy anyuka csak úgy otthon van a gyerekkel? Ha le is ül a gyerek mellé, nem játszik vele, a telefonját nyomkodja naphosszat. Közösségbe nem járnak, sétálni is csak kétszer háromszor egy héten. Fél éves a gyerek.

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 08:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Fel evesen en se nagyon hordtam kozossegbe, max rokon gyerekekkel talalkoztunk. Setalni en se vittem tobbszor volt h meg ennyit sem ilyen idoben. Az h a telefonjat nyomkodja haat, nem tudom elkepzelni. Nem hiszem h soha nem jatszik vele es nem szol semmit a gyerekhez. Olyan nagy jatekot nem tudnak meg csinalni de termeszetesen tudja fejleszteni. Ezek alapjan amit irsz nem hinnem h tul nagy bajt okozna vele. Nem dramatizalod tul egy kicsit? Tenyleg minden napjat latod annak akirol beszelsz? Vagy esetleg te magad vagy az?
2015. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%
Ez meglehetősen ingerszegény környezet egy féléves baba számára. Sokkal többet kellene kint lennie, napi szinten kellene friss levegőn sétáltatni, ez nem csak a szociális fejlődése szempontjából fontos, hanem egészségügyi útmutatás is. Szval azon kívül, hogy valószínűleg antiszociális az anyuka, vagy depressziós, amit már önmagában orvosolni kellene, a gyermek sem tanul meg szocializálódni, más gyermekekkel játszani, ismerkedni, ami most így félévesen még nem ütközik ki, de ha az anyuka nem változtat, néhány hónap múlva megnézheti a viselkedése, 'nevelése' eredményét.
2015. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
te vele élsz hogy látod, hogy egész nap ezt csinálja? amúgy egy fél éves babával még nem nagyon lehet "játszani" lehet neki énekelgetni, verset mondani, mutogatni játékokat, stb, de kimondottan játszani vele még nem... ha ott ül mellette nyomkodja a telefonját biztos vagyok benne hogy szól is hozzá, eteti, tisztába teszi, stb... ahogy fejlődik egyre több figyelmet igényel majd akkor ha akarja se tudja majd nyomkodni a telefonját :) mondom én ezt úgy, hogy nincs okos telefonom, tehát ha akarnám se tudnám nyomkodni :D de van hogy szépen játszik már a játékaival mellettem én meg fenézek a netre pár percre.. nem kell ráakaszkodni a gyerekre, meg kell tanulniuk egyedül is játszani, nem fogom megzavarni a játékát azzal, hogy fölkapdosom és mindenfélét kitalálok neki... fel kell fedeznie kicsit egyedül is a világot, amikor igényt tart rám, úgyse hagy békén :) (9 hónapos)
2015. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Semmi.
2015. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A barátnőm babájáról van szó és igen, elég sokat vagyok náluk munka után. Igazából már csak azért is, hogy foglalkoztassam a picit. Anyuka a "ne szólj bele a dolgaimba" típus, szóval elég nehéz lenne vele megértetni az álláspontomat. Most még el van a kislány, csak hosszútávon nem tudom ez hova vezet. Barátnőmön úgy látom nem igazán tud mit kezdeni a gyerekkel. Sétálni is akkor voltunk, mikor én mentem és erőltettem picit, hogy mozduljunk ki. Egyébként szépen fejlődik a kicsi, ilyen szempontból nincs elhanyagolva egyáltalán, csak nem tudom ebben a korban mennyire lenne fontos a több inger.
2015. jan. 8. 08:50
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Ez minidg attól függ, a gyerek mit igényel.

Az én fiam 7 hónapos kora után kezdte el igényelni, hogy foglalkozzak vele játékkal, illetve, hogy kivigyem csak úgy.

Addig csak akkor mentünk, ha ügyeket kellett intézni.

Evett, aludt, játszott, gügyögött, evett, aludt. Ez ment fél évig, utána beindult a mozgás és a földön tartottam már, akkor is el volt, kúszott, mászott, pakolt. Később viszont már hangot adott neki, ha nem vele foglalkoztam és rendszeresen jelzi, ha eljött az ideje a játszótérnek.


Semmi következménye fél éves gyereknél annak, amit írsz, ha a baba nem sír naphosszat és jól érzi magát. Azt, hog ymi lesz neki kevés, vagy ingerszegény tuti biztos, hogy fogja jelezni később.

2015. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Birom mikor olyan a legokosabb akinek gyereke sincsen.
2015. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem okoskodni akarok, csak informálódni! És köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 8. 09:00
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Egy 6 hónapos csecsemőnek nem kell sok inger. Sőt, épp nyugalomra van szüksége. Nem kell még semmilyen közösségbe járni vele. Van, aki viszi már ilyenkor is, de az még inkább az anyukának program. Egyedül a séta az, ami ilyen pici babáknál szokásos, de attól sem lesz baja, ha nem megy minden nap.
2015. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
A gyerekek olyanok, hogyha senki nem foglalkozik velük, és senki nem szól hozzájuk, akkor is fejlődnek. Ők még tapasztalással, játszással tanulnak a legtöbbet, 6 hónaposan ismerkednek a testrészeikkel, annak működésével, egyszerűbb tárgyakkal, hogy azokat meg lehet fogni, le lehet tenni, stb. Persze lehet ezeket a folyamatokat ösztönözni, beszélgetni, énekelni, mondókázni, testrészeikkel játszani, lovagoltatni, ilyesmi, de attól nem lesz sérült a gyerek, ha ezeket csak kis mértékben kapja meg. Sőt, a túl sok foglalkozás sem jó a babának/kisgyerekeknek, hagyni is kell őket, hogy saját maguk fedezzenek fel dolgokat.
2015. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!