Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki bár több...

Van itt olyan, aki bár több végzettsége is van (esetleg felsőfokú is), inkább otthon, a gyerekekkel, családdal tudja elképzelni kiteljesedni az életét? Megoldható 3-4 gyerekkel 1 fizetésből? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen! Nagy terveim voltak! Diploma, nyelvvizsga, emellett még 2 szakma. És amikor jött az első, azonnal vágytam a másodikra és a harmadikra (kicsit később), ő most van úton. De sehol nem éreztem magam ennyire kiteljesedni, mint a gyerekeimmel való foglalkozástól. Bár az elsőnek gondjai voltak, így szinte mire eltelt a pát év egy újabb szakmát kitanultam :) De a gyerek mostmár sínen van, de rengeteg pluszt igényelt. Az anyagi része mindig bizonytalan. Mindig minden változik ebben az országban. Én igyekszek a teljes önellátásra törekedni, sajnos a feltételek miatt ez még csak kb 30%-ban sikerült. De mégis hasznos vagyok itthon. Van kert, vannak állatok, igyekszem amit csak lehet magam előállítani. Ez is örömmel tölt el. Nem is vágyok már karrierre. De ugye a nagy létbizonytalanság, sose tudni mit hoz a jövő. De amíg az ember egészséges mindig lesz valahogy. Nekem mindig ez a félelmem, a betegség, remélem messzire elkerül még nagyon sokáig, hisz sok dolgunk van. De ettől jobban félek, mint a politika vonzataitól.
2015. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

23 évesen született az első gyerekem, akkor gimnáziumi érettségim van. Gyerekek mellett tanultam tovább, leginkább gyes alatt, így lettem programozó.

Nem vagyok karrierista alkat, sokkal inkább a családomnak élek. Éppen ezért nem vállaltam programozói állást, mert utazni kellett volna mellette, és a munkaidő sem lett volna optimális. Akkoriban 3 gyerek mellett muszáj volt dolgoznom, a helyi postán vállaltam munkát, mert így tudtam hozni-vinni a gyerekeket.

Később még 2 babánk született, mellettük álltam neki a szociális gondozó szaknak, mert valóban érdekel a szociális munka, és önkéntes alapon évek óta csinálom is.

Viszont egyelőre nem akarok ebben sem elhelyezkedni, most még fontosabb a család. Ha nem is nagy lábon, de kijövünk a férjem fizetéséből.

Alaposan átbeszéltük a kérdést, és úgy döntöttünk, most még nem érné meg munkát vállalnom, akkora gondot jelentene a gyerekek felügyelete, a család egyenesben tartása, így maradok főállású anya.

Nálunk ez azért is fontos, mert tanyán élünk, 5 km-re a falutól, és a gyerekek nem tudnak önállóan bejárni.

Természetesen ha változna a helyzet, azonnal keresnék megfelelő munkát, de a fő szempont akkor is az lenne, hogy minél többet legyek a családdal. Jövőre már szerezhet jogosítványt a nagyobbik fiam, és tudná hordania piciket az oviba, vagy később általánosba.

Volt olyan, aki élősködőnek nevezett, de nem érzem magam annak. Kiveszem a munkából a részem, itthon mindent megoldok az 5 gyerek és a ház körül, a férjem meg kimondottan örül annak, hogy ő nyugodtan dolgozhat, nem zavar be neki egy-egy betegség, és legtöbbször normális körülményekre érhet haza.

Szerintem csak arra kell ügyelni, hogy ne gyepesedjen b otthon az ember lánya. Én is folyamatosan fejlesztem magam, mellette a mai napig karitatív munkát végzek, amibe igyekszem bevonni a családomat is.

2015. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon el tudnám úgy képzelni. A nagyobbik gyerekem elég sok különórára jár, a kicsinek is biztos lesz hobbija. Ha megoldhatnánk még egyet biztos bevállalnánk, úgy, hogy otthon maradok. De nem tehetjük, nekünk nem fog menni sajnos. Vissza kellett mennem dolgozni.

"...inkább otthon, a gyerekekkel, családdal tudja elképzelni kiteljesedni az életét"- teljesen így érzem. Bár szeretem a munkám, ha választhatnék, nem azt választanám.

2015. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha rengeteg érsd millios fizetése van a férjednek akkor igen ,de különben nem.
2015. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!