Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha ebben az...

I hate this world kérdése:

Mit csináljak ha ebben az évben nem vesznek fel egyetemre? 2 éves felsőfokú szakképzés,2 éves OKJ vagy maradjak otthon 1 évet?

Figyelt kérdés

Az egyik érettségim rosszul sikerült, és ezért nem fognak felvenni egyik egyetemre sem. De viszont megjelelöltem egy felsőfokú szakképzést is utolsó helyen, oda esélyes, hogy felvesznek.

Mit tegyek? Mindenképp szeretnék egyetemre járni, és az lenne a legjobb, ha jövőre elkezdhetném. Addig meg kijavítanám az érettségimet.



2013. júl. 14. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
2 éves OKJ, de olyan, amelyik kapcsolódik ahhoz a szakhoz, ahova majd mész egyetemre.
2013. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem mennék OKJ-re.

Annak jóidején 1 ponttal maradtam le az egyetemről. Elmentem OKJ-re ami 2 éves de 1 évet beszálítottak a 4 év elektro tanulásból. Mintha a fogamat húzták volna úgy ment. Tényleg csak melegedni járt be a bagázs 98%-a nem is érdekelt engem sem. Szülői nyomásra kezdtem el... Jobban jártam volna 1 év melóval (akár valami kulimunkával is) és lett volna egy kis anyagi tartalékom az egyetemhez.


2 évig tartó okjt semmi esetre nem ajánlom, mert ha kapsz is bizonyítványt túl kemény, hogy kitöröld vele, így arra sem lesz jó... Plusz pontért meg inkább csinálj nyelvvizsgát.

2013. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából én sem akarok OKJ-re menni, ha októberben újra érettségizek abból az egy tantárgyból, akkor jövőre felvesznek egyetemre 100%, csak ha nem járok semmilyen nappali képzésre akkor nem kapunk családi pótlékot meg árvasági támogatást :(
2013. júl. 14. 16:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valami 1 éves OKJ? :\ Mi a véleményetek?
2013. júl. 14. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:

"Potya" OKJ-t viszont tényleg ne csinálj, azért hogy csak valami legyen, annak tényleg semmi értelme.

Ha érdekel, csak akkor csináld.

2013. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Munka!
2013. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!