Akkor ez most hogy van?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok,22 éves.

Nem értem,ha megszületik a baba akkor a tb ingyenes vagy nem?

Mivel nem tudtam annyit dolgozni mint amennyi után kaptam volna táppénzt,veszélyeztetett terhes vagyok az eleje óta.

Ha a baba megszületik akkor mi lesz utána?

Vizsgálatokat kell fizetni?



2015. jan. 12. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, biztosított leszel.
2015. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok,amíg GYES-t kapsz, addig biztosítottnak minősülsz, jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra, vagyis mellette nem kell fizetni.
2015. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gyest kapok és akkor az mit biztosít??

Tb,vizsgálatok?

Utána kell fizetnem vissza,vagy valami?

2015. jan. 12. 11:40
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, GYES alatt biztosított vagy.
2015. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A gyes alatt majd biztosítottnak számítasz, tudomásom szerint szülés előtt a terhességgel kapcsolatban is ellátnak biztosítás nélkül is a baba érdekében ugyebár.


A gyes mint olyan, az időtartama alatt biztosítotti jogviszonyt keletkeztet, ezért természetesen nem kell majd visszafizetni az ellátások költségét.


Arra viszont figyelj oda, hogy Magyarországon KÖTELEZŐ biztosítottnak lenni, tehát ha van olyan időszakod, amikor nem voltál sem munkaviszonyban és nem is mentesültél valami miatt az EÜ hozzájárulás fizetése alól, azt a NAV később (akár évekre rá) be fogja vasalni rajtad. Gondold át, hogy van-e ilyened.


Egyébként lehet kérni mentességet a fizetés alól szociális alapon is az önkormányzatnál, akkor egy évre le van a gond, nem keletkezik tartozás és az orvosnál sem néznek ferde szemmel, hogy kidobja a gép, hogy nincs rendben a TB-d.

2015. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Így van, kötelező fizetni, vagy így vagy úgy, nekem most nincs munkám, lejárt a GYES-en így önadózó lettem.
2015. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem,nem eddig suliztam és ott fizettek mindent,semmi tartozás nincs.

Mindenki mást és mást mondd,valaki azt mondta itt hogy ingyenes lesz a tb+vizsgálatok,de majd visszakell fizetni.

Már nem tudom hányféle képpen írtak itt.

Ha van gyes akkor nem kell tb-t fizetni,de ha nem lenne gyesem?

Mit kell akkor most fizetni?

Ha megszületik a baba,utána fizetnem kell?

Hol tudom ezeket elintézni,az ingyenes tb-t sb...??

2015. jan. 12. 12:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtam tovább dolgozni,így azt se tudom mi járna nekem.
2015. jan. 12. 12:10
 9/13 anonim ***** válasza:

míg sulibe jártál, majd utána 40 napig nem kell tb-t fizetni. (nem az iskola fizeti, hanem az állam fedezi, tehát nem kér 18 éves korig avagy nappali tanulmányok elvégzéséig).

amikor megszűnt a tanulói jogviszonyod, onnantól kell magadra tb-t fizetni. számolj vissza, ha már nem tanulsz, akkor van tartozásod, azt be kell fizetni.

ha megszűnsz akkor igényelheted a gyest, ami egy segély. gyesből vonnak járulékot, ezért válsz biztosítottá.

a tb az társadalom biztosítás. ezt kötelező fizetni, viszont cserébe ingyenes az orvosi ellátás

2015. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2 hónapja ért végett a sulim.

Utána elkezdtem fizetni 6000 valamennyit...nem tudom pontosan.

Értem akkor most még kell fizetnem a tb!Ügye?

Bocsánat nehezen tudom felfogni.

2015. jan. 12. 12:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!