Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekét egyedül nevelő...

Gyermekét egyedül nevelő szülőnek milyen támogatások járnak, és hol kell igényelni? Lakástámogatást lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Most válunk a párommal, de egyelőre nem tudom mi lesz velem és a 1,5 éves gyerekkel. Jelenleg gyed-et kapok (70ezer ft), de ebből nem tudok megélni. A párom gyerektartás fizetése helyett hitelt venne fel, hogy tudjunk lakást venni nekem és a gyerkőcnek.
2015. jan. 14. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Menj be az önkormányzathoz ott tudnak tájékoztatni a lehetőségekről, pl jogosult leszel gyermekvédelmi támogatásra de az évi két alkalom amikor utalványt adnak, illetve ingyenes lesz az ovodai/iskolai étkezés.
2015. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És ki fizetné a hitelt? Egy lakást fent is kell tudni tartani. Viszont, ha ő fizeti a hitelt a gyerektartás fejében és ezt le papírozzátok, akkor egy megoldásnak nem rossz. Gyermekvédelmit, lakásfentartásit csak jövedelem alapján az önkormányzattól kaphatsz. Emellett a MÁKnál kérheted az emelt családit ami 1000fttal több. Sajnos más nincs.
2015. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

menj vissza dolgozni, bölcsibe már beveszik.

nem igazán van támogatás, a lakásfenntartási márciusban megszűnik, 30 nap min. az ügyintézés, szóval mire kapnád addigra nem lesz.

csp.-t igényelhetsz magasabbat, ez 1500.- jelent többet, semmi több.

ne az államtól várj segítséget, nem ad, neked kell megoldanod. ha nem jössz ki a fizudból, nem tudod eltartani a gyereket, akkor ne lakást kérj az exedtől hanem gyerektartást

2015. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát, ez sajnos nem sok...

A jelenlegi lakásunkat eladjuk, az árát felezzük (nyilván), de abból még nem tudnék venni magamnak egy kicsit, hitelt sem tudok felvenni, csak ő. A gyerektartás kb. 80ezer ft lenne, mondjuk havi 40-50 elmenne a hitelre, amit a párom fizetne, a többit megkapnánk, tehát kb. 100ezerből élnénk havonta a gyerekkel, szerintem ennyiből elleszünk, ha jól osztom be (rezsi+kaja+egyéb). Bölcsibe nálunk csak szeptembertől veszik be, illetve engem is akkor vesznek vissza dolgozni - sajnos ez le lett papírozva, mikor még nem tudtam, hogy ez lesz...

2015. jan. 14. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék,hogy az első válasz miért lett lepontozva amikor teljesen hasznos válasz...
2015. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Bocsi, de nincs az a bíróság aki megítél 80 ezer ft-ot 1 gyerek után.

Hiába magas az apa fizetése, a reális igényeket nézik.

Általában 20 ezer körül szoktak fizetni az apukák, de 40 ezertől többre ne nagyon számíts.

2015. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És miért kéne a bíróságnak megítélnie? Ha ők ennyiben/ebben egyeznek meg, az az ő dolguk.
2015. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
6. válaszoló:ennyibe egyeznek meg.A bíróságnak semmi köze hozzá.
2015. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én bizony inkább gyerektartást kérném ,mert hitelt felveni manapság örültség ,hiába fizetné ő a hitelt mi van ha fél-1 év mulva nem lesz munkahelye akkor ki fizeti hitelt ,és ha nem olyan kerületbe laksz ahol ingyenes a bölcsi,akkor bizony gondozási dijat is kell majd fizetni az ebédpénzen felűl + ami kell még a bölcsibe .
2015. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!