Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan alakult gyermeked...

Hogyan alakult gyermeked látása onnantól fogva, hogy szemüveget kapott?

Figyelt kérdés
A teljes történet érdekel: hogy vettétek észre, hogy szemüveg kell; hány éves volt; kellett e szemtapasz; szereti e viselni a szemüveget (illetve hogy tűri a tapaszt); javult vagy romlott a látása; stb, stb.
2012. márc. 31. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, én magamról tudok írni, nem a gyerekemről.

Óvodában vették észre vizsgálaton, hogy szemüveg kell. Kellett néhány hónapig tapaszt hordanom, nagyon utáltam, rengeteg csúfoltak, hogy kalóz vagyok...nagyon sokat sírtam miattuk. Aztán már csak szemüveg kellett, de öntörvényű módon nem hordtam. Teljesen megjavult a szemem, azóta sem hordok szemüveget. Most 20 éves vagyok. :)

2012. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia én is magamról tudok tapasztalatot

általános iskola 3. osztályában kaptam szemüveget

azért mentük szűrővizsgálatra, mert sokat fájt a fejem

azt mondták teljesen jól látok, csak valami egy kicsit ferde

állítólag magától helyrejött volna de hogy gyorsabban javuljon kaptam szemüveget, tapasz nem ellett

hála az égnek kedves osztálytársaim voltak és nem csúfoltak

a vicc csak az, hogy nem tudom hogy a ferde valami kiegyenesedett-e, viszont így egyetemista koromra 2,5-es lett a szemüveg amit viselnem kell

sajnos én rosszul jártam, de gondolom én a kisebb százalékba tartozom

2012. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Óvodába nem vették észre, iskolába is csak harmadikba, azóta van szemüvege, nem volt semmilyen tapasz meg ilyenek, mínuszos a szeme, egy év alatt annak ellenére,hogy hordja, rengeteget romlott, ha így haladunk akkor nagykorára szódásüvegszemüvege lesz:(( jelenleg 11 éves, most rendeltem látásjavító szemüveget, Dr. Egely honlapján olvastam róla, remélem ez segít majd valamelyest lassítani a romlást, napi 15 percet kell használnia..18 éves korába meg jöhet a lézeres szemműtét..sajna a minuszos nem javul soha..
2012. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok ismét, lemaradt, hogy igen, szereti hordani,észre sem veszi, hogy rajta van, viszont vannak akik csúfolják ezért..
2012. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, természetesen a saját történet is érdekel, vagy rokoné, ismerősé....
2012. ápr. 1. 09:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnál 20 hónaposan derült ki hogy nincs rendben valami a szemével,nagyon csúnyán hunyorított de ha csak kint voltunk és a távolba akart nézni.A szemészeten kiderült hogy kell szemüveg és tapasz is mert szegénynek már annyira rossz volt a jobb szeme hogy alig használta :( A szemész szerint megis vakulhatott volna rá ha nem visszük időben orvoshoz! Tehát 3 napig a jó szemet 1 napig a rosszat kell mai napig takarni -2-es a lencse,a másik csak sima üveg.A fél éves kontrollon már azt mondta az orvos hogy szépen megtanulta a rossz szemét is használni!Még lehet évekig kell takarni neki,de lehet egy idő után elég lesz a napi 2 óra az egész napos takarás helyett.

Amikor elkezdtük használni a szemüveget fokozatosan napról napra többet volt rajta és egy idő után már ő feltette magának.Persze az elején voltak harcok,de én voltam az erősebb!Sajnáltam nagyon de azért hogy a szeme helyrejöjjön mindent megteszek bármi áron!!!!!!!!!!Szépen elmagyaráztam neki és mai napig elmondom miért kell hordani.Nekünk a tapasszal vannak gondok az ellen mindíg harcol,persze tudom hogy nem lehet kellemes egész nap fél szemmel nézni de muszáj hordani mert most még visszaromolhat a szeme!

Sajnos én is félek az ovitól nehogy csúfolják miatta de remélem minden rendben lesz!Olyan már volt sajnos hogy tizenévesek kinevették az utcán,összenéztek és nevettek,de ez csak a "jól"neveltségüket mutatja,ők még abba nem gondolnak hogy velük is történhet valami ami miatt nevetség tárgyai lesznek!

2012. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

óvodás koromtól - váltak a szüleim

(lelki alapon=van, amit az ember nem akar látni)

19 éves koromig javult, onnantól számítógépes munkám van, kicsit visszaromlott. 40 fölött tovább romlik

2012. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én 3 évesen kaptam szemüveget, utána amikor ált.suliba mentem, lett takarás, legalább 4 évig. Sajnos most, se jó a szemem, az egyikkel gyakorlatilag nem látok. Szüleim szerint, hamar megszoktam a szemüveget mert nélküle neki mentem mindennek. A takarás álítólag keményebb dió volt, de én nem emklékszek rá
2012. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első osztályos koromban kaptam szemüveget, sajnos 20 éves koromig folyamatosan romlott a szemem. Bates-szemtornával sokat javulhat, érdemes megpróbálni. Az a jobb, ha elkerüljük a szemüveget.
2012. ápr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Óvodában kancsal voltam, ezért szemüveget kaptam.Nem csúfoltak, csak egy fiú.Most 11 éves lány vagyok és 1,5 - es szemüveg kell, a barátnőmnek 1 - es.Sajnos van ez a "jó" szokásom, hogy csak otthon hordom, de elhatároztam: holnap felveszem, nem érdekel, hogy mit mondanak.Most nem vagyok kancsal, de kell a szemüveg, nem tudom miért, de kell.És remélem, hogy felnőtt koromra már nem lesz szükségem rá.
2012. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!