Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hátránya származhat...

Milyen hátránya származhat gyermekeimnek, ha nincs az óvodán kívül gyerektársaságuk?

Figyelt kérdés

A családban nincs más gyerek.

A barátainknak nincs gyerekük.

Az óviból a több év alatt sem alakult ki úgy kapcsolat, hogy óvin kívül találkoznánk egymással.

Sokat jártunk játszóra, de azok...min kiderült...kamu kapcsolatok...meg volt beszélve, hogy elmegyünk együtt valahova, de nem jöttek el szó nélkül.

Csak az óviban találkoznak gyerekekkel meg a külön órákon, de ha annak vége, mindenki rohan el.


2015. febr. 2. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az égvilágon semmilyen :) majd ha iskolások lesznek akkor alakulnak ki jobban barátságok, akikkel szeretnének majd sulin kívül is együtt lenni, oviban ez még nem jellemző, inkább a szülők barátkoznak össze emiatt találkoznak a gyerekek is, nem pedig a gyerekek barátsága miatt a szülők...
2015. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Van, aki 5 éves kora előtt oviba sem jár.
2015. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva: késői gyerek voltam, testvérem 9 évvel volt idősebb, unokatesóim 10-18 évvel voltak idősebbek, én voltam a családban a legkisebb. Nem volt igazi gyerektársaságom.

5 évesen kerültem csak közösségbe, és ekkor találkoztam csak igazán gyerekekkel.

Az ovi amúgy semmilyen hatással nem volt rám.

Barátnőim az iskolás éveim alatt lettek, van olyan barátnőm, akivel általános első óta jóban vagyunk.

Az, hogy kicsi koromban nem volt gyerektársaságom nem igazán befolyásolta az életemet.

Úgyhogy szerintem nincs min aggódnod.

2015. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZerintem semmi. Az oviban eleget van gyerekekekkel, egy ovis gyerek még igényeli, hogy a délutánt a szüleivel töltse. Majd suliban elkezdődnek a barátságok.
2015. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Nálunk ugyanez a helyzet, a családban csak nálunk van gyerek, se a testvéremnek, se a velem egykorú unokatestvéreimnek nincs még gyereke. A barátainknak sincs, illetve pár ismerősnek pici babája van, de ennyi, velük sem nagyon járunk össze. Olyan hű de nagy barátságok az oviban sem szövődtek, mindig váltakoztak az éppen legjobb barátok.

Most azért, hogy iskolás a fiam, előjött ennek a hátulütője, eléggé meglátszik, hogy kötetlenül nem igazán mozgott gyerekek között, illetve hogy is mondjam... Érezhető, hogy ő úgy szocializálódott a gyerekek közé, hogy mindig csak óvónővel, tanárral, dadusnénivel volt, sosem szülővel. Ezt nem tudom jobban megmagyarázni, de például egy boltban, moziban, étteremben kifogástalanul viselkedik a fiam, hiszen ilyen helyekre pici korától vittük magunkkal, tanítottuk, hogyan kell viselkedni. Gyerekek között sosem volt lehetőségünk tanítgatni a megfelelő viselkedésformákra. És azért egy ovis csoportban nem lehet ezt ugyanúgy megcsinálni, mintha szülővel járt volna gyerekek közé, ahol a saját szülei nyilván főként rá figyelnek, és nem még húsz másik gyerekre is egyszerre.

Nyilván nem törvényszerű, hogy ez minden gyereknél gondot okozzon, de én ezt tapasztalom a sajátomnál. A testvérénél megpróbálok majd erre jobban figyelni, eljárni vele pici korától valami olyan közösségbe, ahol hasonló korú gyerekek és szülők vannak, bár őszintén szólva mindig is a hideg kirázott az ilyen helyektől (baba-mama torna meg hasonlók), nem vagyok az a típus, aki szívesen beszélget hosszasan ilyen babás témákról, de talán annyi elmondható, hogy most, hét évvel idősebben már jobban el tudom viselni.

Persze igazából az lett volna a legjobb, ha a családban lettek volna más gyerekek is, meg a baráti társaságban is akad hasonló korú gyerek, de ez akkor sem volt így, sőt, még most sincs így.

2015. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!