Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állandó lakcím nélkül nincs...

Állandó lakcím nélkül nincs TB-je a kiskorú gyermekeimnek?

Figyelt kérdés

Most tudtuk meg, hogy augusztusban édesanyám férje kijelentett engem meg a gyerekeimet a házukból. Albérletben élünk, ezért az volt megadva állandó lakcímnek.

Most mondták a kórházban, mikor vittük a három és fél éves fiamat fülészetre, hogy augusztus óta nincs TB-je a fiamnak. Hogy van ez?



2014. jan. 7. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, azt én sem tudom sajnos hogy mi ennek az oka de valóban anyukámat és hugomat is a nagyszülők kijelentették és hugomnak sincs tb-je! Hétfőn megyek APEH ba és rákérdezek ez nekünk is új!
2014. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valóban, csak az lehet biztosított, akinek lakóhelye van Magyarországon. A helyes megoldás, hogy a bérelt lakás címét kell bejelenteni lakóhelyként (állandó lakcím nem létezik idestova 20 éve). Sajnos itt a tulajdonos keresztbetehet, ha nem írja alá a lakcímbejelentőt. Ha két tanúval aláíratott, vagy közjegyző által ellenjegyzett bérleti szerződés van, akkor azt bemutatva nem kell a tulajdonos aláírása a lakcímbejelentéshez. Ha egyik út sem járható, akkor marad a településszintű lakcím bejelentése.
2014. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert nincs Magyarországon lakóhelye.
2014. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk uez volt a probléma. Nem értettük, h a gyerekorvosnál miért piros a gyerek neve. Nem volt Mo-n bejelentett állandó lakcímünk. Két lehetőséged van: fizeted a tb-t v bejelentkeztek vhová állandóra.
2014. jan. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!