Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól érdemes...

Mennyi idős kortól érdemes Izraelbe utazni babával/kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Elsősorban egészségügyi szempontból kérdezem, hátha ott él valaki, vagy van tapasztalata.

Anno a férjem szedett ott össze egy helyi, calici jellegű vírust, ami az európai szervezetnek ismeretlen, majdnem kórházba került vele.


Van egy meghívásunk, de nem tudom, hogy a gyerek mennyi idős korában merjünk elindulni vele. Illetve melyik évszakban, mert nyár derekán biztos, hogy nem bírná a fehér bőre az ottani sugárzást.


2015. febr. 3. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy link a területen előforduló betegségekről és az ajánlott oltásokról. Addig szerintem érdemes várni, amíg az ajánlott oltásokat megkaphatja.

[link]

A hasmenéses jellegű megbetegedések sokkal nagyobb eséllyel megelőzhetők, ha nem fogyasztotok egyáltalán csapvizet, még fogmosáskor és jégkocka formájában sem.

2015. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem tenném ki a gyerekeimet egy izraeli utazásnak. Veszélyes! Most is a II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő további országok és térségek kategóriába tartozik.
2015. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A csapvíz ott is klórozott, szűrt, mint nálunk. Városokban mindenképp.


A veszélyesség: minden házban van óvóhely, civil halott akkor szokott lenni, amikor valaki túl bátor és kimegy rakétákat nézegetni. A biztonsági szabályok betartásával még nem volt halott náluk. Inkább a katonák, frontvonalban szoktak elesni, de ők nem civil áldozatok.


Néhány éve pont rakétatámadások idején voltunk kint, Európából jóval veszélyesebbnek tűnik a helyzet, mint ott helyben. Én egyáltalán nem éreztem magam veszélyben, pedig a Gázai övezethez légvonalban közel voltunk.

A riasztási rendszerük nagyon fejlett, az övezetből kilőtt, kis pusztító erejű rakéták pedig óvóhelyen nem tesznek kárt senkiben.


Buszra nem szállunk, veszélyes övezetbe/térségbe nem megyünk. A házigazdák is maximálisan odafigyelnek a biztonságunkra.


A linket köszönöm, az oltásokat a gyerekorvossal is átbeszélem, illetve az ő véleményét is kikérem, hogy mennyi idős kortól érdemes belevágni 1-2 hetes utazásba.

2015. febr. 3. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
nyugodtan lehet menni Izraelbe, mi havonta megyünk a rokonokhoz
2015. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: Mennyi idős volt a gyerek az első utazáskor?
2015. febr. 6. 15:17
 6/9 anonim ***** válasza:
5 éves. Itzak bátyámék Amerikában élnek, nekik 3 éves a kicsi.
2015. febr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. febr. 6. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikor akartok menni és merre? Mi Tel-Aviv-ba szoktunk menni, Alitalia vagy KLM légitársasággal Római vagy Amszterdami átszálással és Izraelbe a Ben-Gurion reptéren szállunk le. Én személyszerint nem szeretem az ilyen kis légitársaságokat mint a WizzAir meg hasonlók, nem mondom rájuk hogy rosszak mert nem próbáltam őket soha, de jobb szeretem a nagy légitársaságokat. Mindenesetre nem árt ha valaki tud héberül nálatok. Rokonokhoz mentek?
2015. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
fentebb olvasom, hogy az ivóvízet nem lehet inni, miért ne lehetne? Izrael fejlett ország, az egy dolog hogy háborús környék, a vaskupola működik, tehát nem kell félni. A buszokkal sincs semmi gond, de van taxi is, óvóhelyeket a kérdező is írta.
2015. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!