Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen feltételeknek kell...

Milyen feltételeknek kell teljesülnie ahhoz, hogy a gyermekem ingyenesen (esetleg kedvezményesen) étkezhessen az óvodában? Mi a menete a kérelem benyújtásának? Hol kell igényelni?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy munkanélküli lettem, és nem találok munkát. Jelenleg a férjem fizetéséből élünk hárman, ő 120-140 ezer között hoz haza (túlóra, ügyeleti munkabeosztás és pótlékok függvényében). Ehhez jön a családi pótlék, kerekítve 13 ezer az egy gyerekre.


Hol, milyen támogatás illethet meg bennünket? Hová kell menni intézni?


A gyerek óvodai étkezése is elég húzós, 9 ezer egy hónapban, ehhez jön még minden hónapban az ilyen-olyan kiadás, mindig be kell fizetni valami baromságra.


Természetesen lehet mondani, hogy minek vállaltunk a gyereket, ha nem tudjuk eltartani (folyton ezt olvasom ezen az oldalon, hogy egymást bántják a felhasználók), de ez nem volt betervezve, hogy én munkanélküli leszek, és a kérdés most arra irányul, hogy arra az átmeneti időre, amíg nem találok munkát, addig milyen segítségeket kaphatunk?

Higgyétek el, nem az a cél, hogy élősködjünk az államon, hanem hogy minél előbb munkát találjak, de most egy kis segítség, támogatás nagyon jól jönne.


A normális, segítőkész válaszokat megköszönöm, negatív kommentektől lehetőleg kíméljetek. Éppen elég carul érzem magam így is.


2015. febr. 6. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom, hogy az óvodákban nincs 1 főre jutó jövedelemhez kötve a kedvezmény. Esetleg méltányossági kérelmet nyújthatsz be, az intézményvezetőhöz, ill. az intézményfenntartóhoz. De szerintem először kérdezd meg az intézményvezetőt, hogy ez az út járható-e.
2015. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzathoz és ha jogosult vagy a gyermekvédelmire akkor kérheted!

akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 140 %-át (2013-ban 39.900,- Ft).

[link]

2015. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi lakóhelyünkön ez úgy megy asszem, hogy fel kell keresni a családsegítő szolgálatot (neten rá tudsz keresni), ott kitöltesz egy halom papírt a jövedelmetekről, meg gondolom fénymásolni is kell fizupapírt vagy ilyesmiket, és akkor megmondják Neked, hogy jár-e valami vagy sem. Viszont ha igen, akkor nemcsak az óvodai étkeztetés, hanem lehet, hogy más segítséget is kaptok.


Szerintem ezek a segélyek / segítségek pont azoknak a családoknak lennének kitalálva, akik amúgy szoktak és akarnak és szeretnének és fognak is dolgozni, csak átmenetileg valami előre nem látható gond üt be nálunk. És szerintem ne magyarázkodj, nincs miért.

2015. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

papiron mennyi a nettója a férjednek?

osd el 3-al, ha 39.900 alatt van, akkor jogosult vagy

2015. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sajna nem vagy semmire jogosult férjed 120000ft keres + családi az böven fölöte van annak az összegnek ami alatt jár a gyermekvédelmi kedvezmény ami ingyenes étkezésre jogosit .
2015. febr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!