Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nagy számban...

Tényleg ilyen nagy számban "hatástalan" a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Szinte naponta olvasok itt kérdéseket amikben gyógyszer mellett lett terhes valaki. Nem túl bizalomgerejsztő :S

Miért lehet ez szerintetek? Bocs ha buta kérdés, de engem elgondokoztatott. Én is szedem, és nem szeretnék még egy babát mostanában... de ez így rémisztő.


2010. febr. 11. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben nem szabályosan szedik - egy-két napot ide-oda tologatnak, mert úgy jobb nekik, elfelejtik este beszedni és csak pár nap múlva veszik észre, szednek mellette sok mindent, ami befolyásolj a hatást, stb.

Az ismeretségi körömben sokan védekeznek igy és a legalább 20-30 nöböl egy se lett a gyógyszer mellett terhes. (Egy valaki igen, de csak azért, mert kihagyott egy hónapot a férje tudta nélkül, hogy megint terhes legyen és ne kelljen visszamennie dolgozni - de ez egész más eset)

Van egy olyan szabály, hogy minden módszer CSAK ANNYIRA megbizható, mint az alkalmazója.

2010. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amellett, amit első írt (és nagyon egyet értek), a tabletta Pearl indexe is csak 0,1-0,5 között van. Tehát a "tökéletesen használók" közül is néhányan teherbe eshetnek, de ez tényleg elenyésző.
2010. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 0,1 - 05-ös pearl-index azt jelenti, hogy 1000 nöböl, aki igy védekezik egy évig (és állitása szerint betartott minden szabályt) 1 - 5 esik teherbe. Ez olyan kicsi szám, hogy gyakorlatilag semmi esély rá.
2010. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor én cáfolok, nekem két ismerősöm is terhes lett, úgy,hogy tökéletesen betartották az előírásokat és nem voltak betegek, nem szedtek antibiotikumot, stb...

Sőt a barátnőm most megy abortuszra és neki a gyerekvédelmis nő mondta, hogy az utóbbi időben ő a sokadik anyuka, aki egy bizonyos tabletta mellett lett terhes.

2010. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsi a szám, de annak az 1-5-nek az ezerből, annak is lennie kell valakinek. Mi van, ha épp Te vagy az.

(Hogy hozzak egy hasonló példát: Magyarországon összesen 4 embert tartanak számon, akik a fruktózra -cukorra- allergiásak, barátnőm kisfia az egyik.)

2010. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem buta kérdés. Én például tabletta mellett lettem terhes (5 évig szedtem probléma mentesen). Mindig pontosan szedtem a gyógyszert, egyszer mégis azon vettem észre magam, hogy mintha valami "gond" lenne. A mellem feszült (nem csak mielőtt megjött) és folyamatosan fáradt voltam. Először attól féltem, hogy valamilyen daganat lehet a dolog hátterében, mert sajnos a családunkban ez eddig minden nőt utólért. Mikor a doki közölte, hogy terhes vagyok, először azt mondtam, hogy kizárt, biztos elcserélték az eredményt, aztán megcsinálta az Uh-t és kiderült, hogy már 9 hetes vagyok. Mikor felfogtam a történteket, jött a következő riadalom, mert tudatosodott bennem, hogy miután megfogant a kicsi én még kb 2 hónapig tovább szedtem a gyógyszert. A doki ugyan megnyugtatott, hogy a kicsinek semmi baja nem lehet tőle, de akkor is... Szerencsére úgy néz ki, hogy a picivel tényleg minden rendben van, teljesen egészséges (most vagyok 33 hetes).

Ezzel nem megijeszteni akartalak, mert tényleg nagyon sokan vannak akik csak néha-néha vagy pontatlanul szedik a gyógyszert, de az a "kb évi 1%-os hibaarány" tényleg létezik.

2010. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!