Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ritkább, esetleg régibb...

A ritkább, esetleg régibb vagy a népszerűbb, felkapottabb nevek tetszenek neked?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból. :)

És a magyar neveket favorizálod, vagy inkább a külföldieket?



2015. febr. 13. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

A külföldieket semmiképp!


Ami tetszik: Léna, Villő, Lelle, Eszter, Bence, Zétény, Lőrinc.

2015. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Külföldiek semmiképp sem!


Inkább a régi, ma már ritkán adott neveket, pl. István, László, Péter vagy Edit, Emese stb-re gondolok.

2015. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Csoicsi válasza:
100%
Csenge,Csilla,Luca,Emma,Gergő,Zsolt,Ákos régi és magyar-e mind azt nem tudom,de én a rövidebb nevekre szavazok.
2015. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a méltatlanul mellőzött nevek tetszenek :-)
2015. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a ritka, de nem kirívó neveket szeretem.

Nem az érdekel, hogy milyen eredetű a név, hanem az, hogy otthon se legyen fülsértő és túl idegen.

Ami jelenleg népszerű név (benne van a 100-as listában) már eleve kilőve. Nem azért, mert egyik sem tetszik, hanem, mert inkább a ritka nevek tetszenek jobban.

2015. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is fontos, hogy ne legyen gyakori, lévén, hogy duplán is tucatnévvel élék, ráadásul a férjem neve is tucat, így aztán nekem fontos volt, hogy a lányomnak olyan nevet válasszak, amelyet szépnek és ritkának is tartok.

Magyar vs. külföldi: nagyon idegen csengésűt semmiképp sem választanék, de ősmagyart sem, mert azzal is kezdünk már átesni a ló túloldalára. Az újabb keletű magyar neveket (pl. irodalmi névalkotások), a magyar formában meghonosodott nemzetközi neveket, és a már idegennek nem ható neveket "favorizálom".

2015. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem fontos, hogy külföldön is ki tudják mondani a nevet. Nem Dzseniferre gondolok. A kedvenceim az Emilia, Benjámin, Alex, Johanna, Olivia, Ádám.

Annyira nem számít, hogy gyakori-e. Kifejezetten a magyar neveket nem különösen favorizálom, a Csongor nagyon tetszik mondjuk, de nem adnám, mert nem tudják máshol kimondani.

2015. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ritkább, különlegesebb neveket szeretem legjobban. A "külföldi" elég tág kategória, bár tény, hogy az ilyen ősmagyar neveket nem csípem, de azokat leszámítva a legtöbb utónév amúgy is más nyelvből jött, csak régebben nem angol, francia és olasz neveket vettek át többségében, hanem bibliai neveket, azaz héber vagy latin eredetűeket.

Ha lányunk lesz majd, egész biztos, hogy Polett lesz a neve, ez ugyebár ritka is, külföldi eredetű is, de nem mondanám, hogy annyira kitekert lenne, meg nem is olyan, amit az emberek nagy része még életében nem hallott, éppen csak nem annyira gyakori. Én gondoltam még sok másik névre is, de ez volt az, ami a páromnak is és nekem is tetszett, úgyhogy ezt választottuk.

Ami még tetszik, lánynevek közül:

Auróra, Britta, Ella, Imelda, Inez, Lola, Lolita, Luna, Mila, Olívia, Paloma, Polina.

Fiú nevek közül pedig ezek voltak az én javaslataim (végül Alex lett a kiválasztott név):

Fábián, Félix, Iván, Lévi, Olivér, Patrik, Pongrác.

Fiúnevekkel nem vagyunk annyira eleresztve, meg ott azért nem is jönnek be a nagyon különleges nevek, de a most felkapottak (Máté, Mátyás, Bence, Bálint, Balázs, Dominik, Milán) sem tetszenek, nem azért, mert népszerűek, csak egyszerűen sosem tetszettek igazán.

Lánynevek közül tetszik azok közül is sok, amik most a legnépszerűbbek (pl. Jázmin, Luca, Lili, Emma, Zoé, stb.), de úgy voltunk vele, hogy ha már sok másik is tetszik, akkor inkább olyat adjunk, amit nem fog a leendő fél ovis csoportja is viselni.

2015. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a hagyományos, ma már gyakran ódivatúnak számító neveket részesítem előnyben, pl. Magdolna, Róza, Katalin, Sarolta, Lőrinc, András, Sándor, Vilmos.
2015. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
van népszerü nevü gyerekem ráadásul a neve is nemzetközi,van régi magyar nevű fiu nevem és egy régi magyar nevü lány nevem is .
2015. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!