Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha most van...

Mit tegyek, ha most van elegem és soha többet, egy percet sem vagyok hajlandó itthon ülni a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve, hogy itthon vagyok és így most lett elegem. Biztos, hogy mindenki érezte már ezt az érzést vagy esetleg át is ment rajta. Persze, megvannak rá a "jó tanácsok" és az ötletek, de nekem úgy néz ki, hogy ez sem segít. Mármint gondolok itt arra, hogy kapcsolódjak ki és társai.

A nagyobbik lányom óvodás, már amikor nem beteg (konkrétan 1,5 év alatt talán egy huzamban ha 1 hónapot járt )... épp most fogják megműteni miatta.

A kicsi 1 éves. Amennyire szerettem volna, annyira elég volt "belőle". Állandóan sír, nyűglődik, semmi nem jó neki. Semmit nem lehet vele/mellette csinálni. Mintha börtönbe lennék, megzakkanok vagy már meg zakkantam ..

Tudom, szemét pi.sa vagyok, meg minek szültem és társai .. jó, ezen tovább is ugorhatunk!

Szeretem mind a két gyerekem, de nem bírom tovább! Élni akarom az életem, menni dolgozni, felnőtt lenni, nem pedig itthon ülni és az utolsó idegszálamat is széttaposni, kidobni a kukába.

Értem én, hogy van, aki anyaságra született, valószínűleg bennem ezek szerint egy csepp anyaság nincs (ezt úgyis mindjárt valaki megerősíti) és egy sz.r vagyok, de nem tudom már "lenyelni a békát".



Valaki mondja meg a tutit, hogy mit csináljak, mert már a sírógörcs kerülget!!!


2015. febr. 16. 12:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Első körben próbálj lenyugodni! :)

Második körben beszélj a férjeddel, és ha ebben látod a megoldást és van rá mód, akkor menj vissza dolgozni, legalább részmunkaidőben.

2015. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Nagyszülők vagy bölcsi, mellette pedig munka.
2015. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
a legfontosabb: egyik gyerek se lássa ezt rajtad.a nagyobb ha beteg,pont,hogy szüksége van arra,hogy mellette állj,a kicsinek pedig akár a foga is fájhat,meg pici még persze,hogy nyügős. több lehetőséged van, pl. baba mama klubba eljárni,gyerekúszás,hasonló programok. ha annyira dolgozni akarsz, akkor pedig a bölcsi is egy lehetőség,vagy megkérsz egy nagyszülőt szülőt költözzön be,vagy otthonról vigyázzon rájuk. én m,ondjuk részmunka időt javaslok akkor is csak,ugye a beteg miatt. addig is néha bízd őket rájuk valakire,és menj el mondjuk egy lazító masszázsra,fürdőre levezetni a feszültséget.
2015. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Hogyhogy nem használ a kikapcsolódás? Próbáltál kiszakadni ebből a "börtönből", ahogy írod, és elmenni mulatni barátnőkkel vagy futni a parkba vagy akármi? És nem segített?


Persze rövidebb ideig mindenki érezhet így, de ha ez hetekig eltart, akkor keress egy bölcsit és irány a meló. Nem szégyen, hidd el, nem vagyunk egyformák, és jobb, aki bevallja magának, hogy besokallt, mint akir csendben otthon gyötri magát meg a családját... A gyerekeknek is jobb egy kiegyensúlyozott, dolgozó anyuka, mint egy mártírhalált halt szülő....

2015. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

menj vissza dolgozni... ilyen egyszerű, nem kell ezt túlkombinálni. a kicsi felügyeletét szervezd meg (nagyszülők, bölcsi, csana), beszélj a főnököddel és a nagy műtéte után mehetsz.

mi váltott műszakban dolgoztunk a férjemmel, én csak 5 órában, így ki tudtuk hagyni a bölcsit. sok megoldás van, ha valaki tényleg szeretne vagy szükség van rá, akkor meg tudja oldani

2015. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A bölcsit felújították és még nem nyitott újra. A másik bölcsi, ahová felvennék (mivel kevés a gyerek ott), oda meg azért nem szeretném beíratni, mert onnan mindenki menekül okkal (volt részem tapasztalni a nagyobbik lányunknál).

Nagyszülők egyik részről dolgoznak még, másik részről meg 120 km-re lakik és 95 éves dédszülőket gondozza.


A férjem sem lát megoldást, bár neki már napi szinten mondom, hogy ő jöjjön el GYED-re és meg visszamegyek dolgozni. Viszont most, hogy 4 napot non-stop velük/velünk volt, egyszerűen közölte, hogy ő ezt nem bírná csinálni és nem érti, hogy én még hogy bírom.

Hát sehogy .. és most ez így már 10000%-ban bebizonyosodott.

2015. febr. 16. 13:08
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha anyagilag megengedhetitek, fogadhatnátok babysitter úgy legalább részmunkaidőben dolgozhatnál.
2015. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Fél éve kb. én is így éreztem. 5 évet voltam otthon az 5,5 és 2,5 éves lányommal, a végére már iszonyú sok volt. Alig vártam, hogy visszamenjek dolgozni. A tököm tele volt bogyóval és babócával, értelmes felnőtt beszélgetésekre vágytam. Most meg fél év meló után néha visszasírom azokat a napokat, amikor nem hajnalban csörög a vekker, nem este 6-ra érek haza a gyerekekkel és a hétvége nem takarításból, mosásból, vasalásból áll. De akármilyen kemény is most, sokkal jobban meg tudom becsülni azt a kevés időt, amikor velük tudok foglalkozni. És sokkal jobban érzem magam a bőrömben. Nekem a munka segített, hogy végre ismét azt érezzem, hogy én mint nő is vagyok, nem csak a családanya.
2015. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Családi napközi? Messzebbi bölcsődék?
2015. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igazából abban reménykedem, hogyha nem is jön össze, hogy újra "éljek", hogy amikor letelik ez a maradék 1 év az itthon létből, akkor jobb anya leszek és mindent jobban/jól fogok csinálni a gyerekeimmel.

Gondolok itt arra, hogy olyan kevés időt kell majd tartalmasan eltöltenem velük, hogy végre jó anyává fogok válni. Már ha ez egyébként lehetséges..

2015. febr. 16. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!