Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Férjem vett nekem egy 3 napos utazást a gyerekek nélkül. Nem tudom őket itthon hagyni, szerintetek hogyan viselnék?

Figyelt kérdés

akkor lenne a nagy 4 éves (ő tőle nem félek)

és a kicsi majdnem 15 hónapos (ő sértődékeny és éjszaka még szokott néha ébredni, fogzás, cumi, víz)


úgy mennénk, hogy például

szerda 10-től megy a repülő és

szombat 12-13-ra érnénk haza


a nagy oviban lenne a hétköznapokon

kisebbikkel a két nagyszülő felváltva,


annyira nem örülök ennek az utazásnak, a gyerekek miatt, amúgy meg igen! Úgy vinném magammal őket, de az nem lenne kikapcsolódás. Férjem szeretne végre kettesben lenni velem


hogyan lehetne a gyerekeknek a legtöbb örömet okozni, úgy hogy ne nagyon érezzék a hiányunkat?



2015. jan. 6. 10:21
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
64%

Mindenképp menj el! Hidd el, jól ellesznek a kiskrambók a nagyikkal! :)

Ha jó idő lesz, és elég mobilak a nagyik, kérjétek meg őket, hogy vigyék el a gyerekeket programokra. Nem kell nagy dolgokra gondolni, pl fagyizás, egy óra a játszóházban, játszótéren, plána ha ovis barátok is vannak ott, ilyesmi. Hamar el fog telni. És bármikor felhívhatod őket.

2015. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
58%
Én sem örülnék megbeszélés nélkül egy ilyennek, de nem vagyunk egyformák, a többség szerint úgyis az lesz a válasz, hogy menj, érezd jól magad. Én is ezt kívánom:)
2015. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

ez egy hónap múlva lesz

nem tudom, már írom a levelet a férjemnek, hogy mi lenne ha vinnénk a gyerkőcöket és mondjuk az egyik nagyit.

:(


a gyerekek még sosem aludtak másnál, viszont sok időt töltenek a nagyszülőkkel

2015. jan. 6. 10:34
 4/51 anonim ***** válasza:
33%
Én ahogy ismerem magam nem tudnék elmenni, az sem kikapcsolódás ha elmész és végig a gyerekeken jár az eszem.Talán most már átgondolnám,mert a nagy 5 a kicsi 3 éves, de egy 15hónapost biztos nem tudtam volna itthon hagyni.De ez az én buta felfogásom,mert amugy az anyukának jó tesz a kikapcsolódás de valahogy én sose tudtam őket itthon hagyni még pár órára sem. Vittem magammal őket és igaz hogy más volt de az is kikapcsolódás volt.
2015. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
68%
Pont azért találta ki ezt a férjed, hogy kettesben is lehessetek végre. Ne nyúzd, hogy vigyétek a gyerkőcöket. Nem csak anya vagy, hanem feleség is. 3 napra mennétek el, ami nem sok, nem hagyod őket hetekre ott. Ha fontos a férjed és a házasságod, akkor te is szánj időt arra, hogy kettesben lehessetek, különben előbb-utóbb lesznek következményei . . .
2015. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
60%

2. vagyok, szerintem nem jó ötlet vinni a nagyit és a gyerekeket! Ha már a férjed így tervezte, nem kalkulált a családdal szerintem. Hoztok majd nekik ajándékot, esetleg apró dolgokat szervezz, amivel jobban telik az idő nekik.


Pl.: mesekönyvből 3 mese estére, mire az utolsó mesét is elolvassa a mama, jövünk, ilyesmi.

2015. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem túlaggódod.

3napról van szó.

Már nem újszülöttek, 2éjszakát simán elvannak a nagyikkal- ha jó a kapcsolat.

Az, hogy otthon ébred a kicsi, nem jelenti azt, hogy a mamánál is. Ők is érzik, hogy kicsit más lesz, de ha nem vagy ott, simán elvannak nélkületek is.

Nekem is 3gyerkőcöm van, és mi is el szoktunk menni 2-3éjszakára a férjemmel kettesben. Egyszerűen kell néha egy kis kikapcs nélkülük is.

Unokaöcsém 1éves, otthon egész éjszaka ébred, mert szomjas, hol a cumi stb. Érdekes, hogy mikor a mamáéknál alszik, akkor meg nyekkenés nélkül alszik egész éjszaka. Nem sűrűn alszik ott, de anyuka volt pár éjszakát mostanában a kórházban, apuka meg a másik gyereket intézte. Ne aggódj, nagyszülőkkel beszéljetek meg mindent, pakoljatok és menjetek. Jó szórakozást!!

Nyáron meg majd mentek a kicsikkel nyaralni.


Egyébként 2kisgyerekkel a repülőút meg minden, sokkal macerább. Amit ti élvezhetnétek pl egy múzeum, vagy városnézés- az nekik mind uncsi meg szenvedés... Én biztos nem vinném magammal őket. Szerintem ennyi nektek is jár!

2015. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
37%
Nem is kell túlszervezni, hogy minél több örömet okozz nekik- hiszen már eleve jó lesz, hogy a mamáékkal lesznek, nem? Nálunk - pedig hetente biztos találkozunk, de imádnak a gyerekek bármelyik mamánál lenni. A mamák sokkal jobban kényeztetik őket-apukám meg olyan jókat tud játszani, beszélgetni, mesélni nekik! Nem úgy mint Mi, szülők, hanem úgy, ahogy a nagyszülő-unoka közöt szokott lenni.
2015. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
28%
Én sem szívesen mennék, főleg a kicsi miatt, de szerintem "muszáj" lesz, hiszen a férjed gondolom, nem véletlen szeretne kiszakadni kettecskén otthonról. Úgyhogy azt választanám, hogy nagy levegő és megpróbálnám élvezni meg a gyerekek felé is pozitívan kommunikálni a dolgot (milyen jó lesz a nagyikkal, hozunk szuvenírt... stb.) - és hát biztos "túl fogjátok élni" és szép romantikus emlék marad.
2015. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

a férjem lecseszett

picit jogosan, értem én ezt


én is a kicsitől félek. Mi van, ha végigsírja az egész 3 napot? és ha szerveznék neki tényleg játszóteret, játszóházat, vonatozást? jobban telne az idő neki, mint itthon a megszokott közösségben?


MERT AMÚGY ITTHON LENNÉNEK NÁLUNK, MIVEL EGYÜTT LAKUNK AZ EGYIK NAGYSZÜLŐKKEL


tehát ez nem lenne neki változás

2015. jan. 6. 11:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!