Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekre vágyok, terhesek,...

Gyermekre vágyok, terhesek, vagy babázok, tőletek kérdezem. Csak engem zavarnak ezek a reklámok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Akarmelyik csatornát nézem ugyebár elkerulhetetlenek a reklámok. Rengeteg van köztük ami a teherbeesésről, terhességről, meg a gyereknevelésről szól. Én 33 hetes vagyok de nagyon zavar a sok ezt szedd azt szedd reklám ami szinte belémsúlykolja, hogy ilyen-olyan tabletta nélkül nem is lehetnék terhes, lehet, hogy nem tudom megfelelően táplálni a babám, meg különben is milyen egészségtelen es fejletlen lesz a gyerekem, ha nem veszem meg xy terméket.

Csak én érzem egy kicsit túl soknak ezeket a reklámokat? Azok akik mar regóta próbálkoznak,de nem jön össze nem érzik magukat rosszul ezektől a reklámoktól?



#reklám #tehes reklámok
2015. febr. 17. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem éreztem azt , amit írsz pedig éveket vártunk babára
2015. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Mi egyiknél sem próbálkoztunk, mert szerencsére jöttek maguktól rögtön, de engem is idegesít. :) Úgy gondolom hogy JAVARÉSZT a véletlen és a genetika dönt mindenben. Naivság elhinni hogy majd az ilyen - olyan vitamintól lesz az ember termékeny vagy születik egészséges babája. Hogy a növényi készítmények és társaik ellazítanak, nyugtatnak, feltöltenek, tisztítanak, stb. azt elhiszem - na de hogy majd ez befolyásol komolyabb dolgokat... Hülyeség.
2015. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, mert nincs tévénk. :D
2015. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem tévézünk, szóval nem ömlik ránk a reklám, de amúgy sem kell mindent elhinni. Akkor ennyi erővel hidd csak el, egy tusfürdőtől szexi leszel és hajad 3x dúsabb és erősebb lesz egy sampontól.
2015. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A reklám, a marketing nem véletlenül lett önálló és súlyos pénzekkel bűvészkedő iparág.

Persze, hogy beléd sulykolja, mert a lényeg: vedd meg!

A gyermekre vágyók/terhesek/kismamák más hormonállapotban vannak, egy-egy cuki bébi bemutatásával, vagy annak sugallatával, hogy a termék nélkül nem lehetsz jó szülő, próbálnak vásárlásra ösztönözni.

Nagyon okos és tehetséges emberek órákat dolgoznak és rengeteg pénzt fektetnek egy-egy jól sikerült mondatba, ami berögzül az agyba és láááám... máris kosárban a termék.

A terhesvitaminoknál bemutatott nőkkel ösztönösen szimpatizálunk, mert várandósok. Egy édi-bédi baba láttán olvadozunk. (Biztos emlékeztek egy Nokia reklámra, ahol egy baba nyúlt a telefonért. Hatalmas sikere lett a márkának, a reklámnak.)

Értelmes ember szelektál. Vagy legalábbis megpróbál a reklám és termékdömpingben. Orvosi javaslatot kér, vagy gyógyszertárban érdeklődik, szakemberekkel konzultál.

Zavarnak? Nem, átsiklom felettük.

2015. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavart, már nem. Viszont az sokkal jobban idegesített a terhességem alatt, hogy nekem meg mindig arra kellett készülni, hogy beteg LEHET a babám. A vérvételes labornál a plakát, a gondozóban a vitaminok és az őssejt, aztán az őssejtesek jobbnál jobb akciói, telefonos zaklatások, emailek, hogy fizessek be, mert mi van HA beteg a babám. Állandóan arra vizsgáltak, arra szűrtek, azt keresték, minden eredményben a határok, hogy beteg, vagy nem a baba. Szerintem ez egy terhes nőnek pokollá teszi a terhességét.
2015. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
a legcsodásabb gyöngyszem a femibion reklámja. konkrétan arra épít hogy beléd tegye a parát hogy a "te szervezeted nem tudja hasznosítani a folsavat". köré vészjósló reklámzene. UNDORÍTÓ!
2015. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tévénk, a böngészőben pedig a létező összes adblock fent van. El sem tud jutni hozzánk a reklám. :)

Amúgy míg néztem tévét, addig sem tudtak manipulálni.

2015. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert tudom, hogy a reklámok befolyásolni akarnak, nekem meg van szürkeállományom és használom is.

Elvileg a gyerekeknek is 3-4 évesen már meg lehet tanítani, hogy a reklámoknak mi a céljuk és korához mérten "szkeptikusan" álljon hozzá. Ergo ne legyünk birkák és ne vegyünk meg mindent szájtátva, "me' a tévébe' aszonták, hogy ez kell nekem, hö".

2015. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, 7-es! Pontosan erre gondoltam! Nem eleg, hogy a hormonjaim jatszanak az idegeimmel, a nodokim folyamatosan szivat, mert valamiert pikkel ram, es vizsgalatok es eredmenyek nelkul kijelenti, hogy mert nem vagyok vasaggyal 10 kg egybol csakis cukros vagyok es oriasi a babam mert mikozben a mehszajamat nyomkodta szerencsetlen gyerek befarolt a tudombe (persze a hasam alja ures lett) maris oriasgyereket hizlaltam, mindezt ugy hogy 2 meterrol ramnezet. Meg a kedvesen mosolygo reklamok is azt sugaljak, ha nem szedek ele... -et ilyen olyan hianya lesz a gyereknek, sot a femi...-nelkul lehet emeszteni, meg taplalni sem tudok, nem beszelvea tobbirol. Maskor fel sem vennem, meg atsiklanek rajta, de most valahogy felall a hatamon a szor, ha meglatom oket.

Elvileg nekem szolna az a sok reklam, de nalam epp az ellenkezojet valtja ki. Lehet, hogy jo marketing, meg minden, de engem egyszeruen elborzaszt es elriaszt ez a sok negativ, keszulj a rosszra beallitasu reklam.

2015. febr. 17. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!