Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti (belvárosban vagy...

Budapesti (belvárosban vagy Budán lakó) anyukák! Ti mennyit fizettek/fizetnétek egy babysitternek? (főként 3 éves kor feletti gyermekek anyukáit kérdezem)

Figyelt kérdés

Szakképzett (pedagógiai asszisztens) babysitternek mennyit fizetnétek óránkét, ha rendszeres (egy héten 4-5 alkalommal) felügyeltre lenne szükségetek, és mennyit, ha alkalmanként, néhány órás iskolaelőkészítőért?

Ismerős anyukák között is nagyon megoszlik a vélemény, van aki két-háromezer forintot is fizet, mert szakképzett, gyakorlott nőről van szó, van aki csak 500-800 Ft-ot (az anyagi körülményeik kb. egyformák, tehát nem ezen szempont alapján döntöttek). Gyermekfelügyelettel foglalkozó ismerőseimtől is nagyon különböző árakat hallottam.

Ti mennyit fizettek/fizetnétek? Mennyit tartotok reálisnak ilyen esetben?

Érdekelnének mások véleményei is, nem csak az ismerőseimé:)


2014. máj. 1. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

5 éve nekem az akkori havi minimálbért gondolták a szülők, heti 30 órás ott lakásos bébiszitterkedéssel.


nem tudom mennyi most a min.bér, de ha 70. 000 netto, akkor az havi 120 órás munkaidő mellett 580 Ft/óra.


ha lehet ez mérvadó.

2014. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

még annyit, szerintem attól függ, mennyi időt foglalkoztat

mert ha ritkán van rá szükség, úgy magasabb órabért szoktak alkalmazni, de nem csak ebben, ez más munkakörökben is így van

2014. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

A pedagogiai aszisztens az megis hogyan keszit fel az iskolara????

Ovono, cecsemogondozono ismeroseim 1500/ora/gyerek aron dolgoznak. Ha rendszeres a felugyelet, tehat heti tobb napon at, tobb orarol van szo, akkor azt teljes oraberes aron szmoljak eloszor, aztan az idotartamtol fuggoen 10-30%ot engednek a vegosszegbol.

2014. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


"A pedagogiai aszisztens az megis hogyan keszit fel az iskolara???? "

Nagyon egyszerűen és hatékonyan, tekintve, hogy magas óraszámban tanítanak ezen a szakon pedagógiát, pszichológiát, tanulásmódszertant, kommunikációt, önismeretet, egészségügyi alapismereteket:)

2014. máj. 1. 19:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy elvileg pedagógiai asszisztensként iskolában lehetne dolgozni (alsósokkal), csak sajnos nagyon kevés a munkahely ebben a szakmában, pláne Pesten.
2014. máj. 1. 20:33
 6/6 anonim válasza:

Én egy 3,4 féléves kisfiúra vigyázok több mint másfél éve.

Egy évig 800 Ft volt, utána 900-1000Ft/óra.


Nincs eü. végzettségem, de ugyanúgy fejlesztő játékokat játszunk, stb.

Maximum 1000 Ft-ot, az már "versenyképes" órabérnek számít.


( nem végzettséghez kötném a választást elsősorban)

2014. máj. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!