Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi esetről (szülői munkaközösség)?

Figyelt kérdés
Második éve jár egy intézménybe a csoport, a második év elején új kisgyerek csatlakozott. Kezdettől fogva működött egy levelező lista a szülők között, ott volt megtárgyalva minden, szülői értekezlettől kezdve, ajándékozáson át minden. Az új gyerek anyukája erről nem is tudott, a lista gazdája, szmk vezető anyuka soha még csak meg sem említette, nem is adta hozzá, és ennek kapcsán nagyon kellemetlen helyzet alakult ki. (Sikerült lemaradni a szülői értekezletekről, fontos programokról) Mit tennétek ebben a helyzetben?
2015. febr. 18. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
SOS szóljatok neki, kérjen elnézést akinek a feladata lett volna erre figyelni és vegyétek fel a csoportba. Mást nem nagyon lehet tenni
2015. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
beírnám a listába, hogy sérelmezem, hogy egy véletlen elejtett szóból kellett megtudnom, meg stb
2015. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Véletlenül derült ki egyébként, lista gazdi anyuka lapít mint az a bizonyos dolog a gazban. Mivel egy nagyon jelentős dologról is lemaradtunk, a többi szülő már úgy néz, mint a véres rongyra. Gondolkodom rajta, hogy körbeküldök egy felvilágosító levelet, csak nem tudom van-e értelme már erre a kis időre, év végén elballagnak úgyis.
2015. febr. 18. 12:15
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg azon is elgondolkodtam, hogy soha egy másik szülőnek sem tűnt fel, hogy nem vagyunk ott a szülőin, vagy csak simán letudták azzal, hogy bunkók vagyunk és nem érdekel mi van a gyerekünkkel... Nagyon csalódott és mérges vagyok :(
2015. febr. 18. 12:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
mindig ki kell állni magunkért, ha kell, nyilvánosan.
2015. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
nyilvánosan szóvá tenném, ha lapít az anyuka, majd most legalább ég is remélhetőleg. Egyébként szerintem ha csak vele próbálnád megbeszélni, akkor ő eltussolná az ügyet, a többiek meg gondolkodnának, mint eddig. Tiszta vizet a pohárba!
2015. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Ès csak emailen volt kommunikáció?


Èn Németországban élek, de itt nem emailezik senki sem.

Èn is tagja vagyok a szülöi munkaközösségnek, de mi nem emailezünk, mi kommunikálunk.

Minden esemény mind az óvoda mind a szmk részéröl papíron, levélben kap meg a szülö. Ezek mind kivannak függesztve az óvoda, vagy a csoport ajtajára is. Nagyon fontos események pedig még a kinti bejárat melletti nagy falra külön ki van írva egynappal az esemény elött.

De még így is vannak szülök akik elfelejtenek dolgokat.

Ha egy esemény levonult, pl fesztivál, vagy az óvonü búcsuztatója, akkor aki szervezte azok egy fényképes összesítést tesznek ki az egészröl, a faliújságra. Nálunk tilos a gyerekekröl készült bármilyen képet is internetre feltenni. ìgy csak az óvoda kapuján belül lehet a fényképeket megmutatni.


Ahova táncolni járunk, és énekelni is mindig minden esemény ki van függesztve az ajtóra.


Sajnos csak a magyar óvodába(oda heti 1x délután járunk) ugyan ez a buta emailezös dolog van. Èn nem kapok egyetlen egy emailt sem, mindig a szemetek között landol, hiába próbálom mondogatni, hogy legalább az ajtóra idöben tegyék ki a papírt, nem teszik, rengeteg ember lemarad mindenröl.

2015. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7. Ezt sérelmezem én is nagyon! A másik gyerekem másik intézménybe jár, ott beszélnek is egymással a szülők, sokkal családiasabb a hangulat.

Ezen a helyen én is mindig a faliújságot, kiírásokat lestem, ezek szerint hiába... Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy kb fél év alatt egyik kedves szülőtársnak sem jutott eszébe az öltözőben vagy a kapuban megemlíteni. Szülőin meg annyira nem is agyaltam, mert a másik gyerkőcnél is volt összesen 3, amiből egyen nem tudtunk ott lenni, mert betegek voltunk, nem jártunk arra, így a faliújságot sem láthattuk, és a többiekkel sem találkoztunk :)

2015. febr. 18. 12:49
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

nyilván sérelmezném, de azért nem rugóznék rajta :)

azért egy szülő értekezletet nem a szülőknek kéne közölni veled, hanem az óvónőnek/tanárnőnek...


egyébként velünk is ez volt, januárban kezdett a gyerekem oviban. márciusban szóltak, hogy köremailben beszélik meg a dolgokat, adjam meg az email címem. ezt megtettem, de nem jött semmi... szülőiről is lemaradtam mert nálunk sem a faliújságon volt kiírva. kérdezte az óvónő, hogy miért nem mentem? kérdeztem hova??? én kicsit leteremtettem, hogy a kisujjamból mégse szophatom ki. aztán nyáron elköltöztünk, szeptemberben másik oviban kezdett, ott nem volt semmi ilyen, ki van írva a faliújságra minden.

na de novemberben behívtak a régi ovi köremailjébe :D jött az 1 évvel ezelőtti levelek is, megdöbbenve olvastam mennyi mindent kellett volna fizetni, amit nem tettem mert nem tudtam, nem is szóltak. így jártak, megehetik amit főztek, utólag nem bánom :D

2015. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De nem beszélgetsz a többi szülővel az öltözőben, folyosón, játszótéren soha?

Nem tudom milyen fontos programokról maradtatok le-de arról sem beszéltek sosem a gyerekek egymás közt, vagy te az óvónénikkel?

Én értem hogy az a szülő a hibás, de semmi kommunikáció nincs közted meg az ovi közt?

2015. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!