Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi esetről (szülői munkaközösség)?

Figyelt kérdés
Második éve jár egy intézménybe a csoport, a második év elején új kisgyerek csatlakozott. Kezdettől fogva működött egy levelező lista a szülők között, ott volt megtárgyalva minden, szülői értekezlettől kezdve, ajándékozáson át minden. Az új gyerek anyukája erről nem is tudott, a lista gazdája, szmk vezető anyuka soha még csak meg sem említette, nem is adta hozzá, és ennek kapcsán nagyon kellemetlen helyzet alakult ki. (Sikerült lemaradni a szülői értekezletekről, fontos programokról) Mit tennétek ebben a helyzetben?
2015. febr. 18. 12:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ezért "rugózok" rajta, mert a napi dolgokat, aláírni valókat, bevinni valókat mindig mondják az óvónénik, plusz nézem a faliújságot. Tehát úgy gondolom, joggal feltételeztem, hogy nem kerüli el semmi a figyelmemet. Az irtó ciki az volt, ajándékozás óvónéninek, amire komoly szerveződés volt. Egyiknek sem tűnt fel, hogy nem stimmel a létszám, nem kerek a dolog. Majd mikor már ez lecsengett, azután adtak hozzá a másik óvónéni közbenjárásával. Ő szólt a listás anyukának, hogy hoppá vki kimaradt. Egyébként nem nagyon beszél itt senki senkivel, mert sajnos nagyon sznob a többség. Akikkel meg összebarátkoztunk, más-más csoportokba járnak...
2015. febr. 18. 13:16
 12/15 A kérdező kommentje:
Némelyik egyébként olyan szinten sznob és / vagy buta (elnézést), hogy amikor a gyerekem barátkozni akar az öltözőben, nem partnerek benne. Vagy kérdezek vmit, és csak hebeg-habog, de válaszolni nem tud, inkább megpróbál hülyének nézni. :) Tény, nem illünk bele a közegbe, mert nem kocsival járok, meg ugye minek viszem a gyereket, ha van még egy kisebb is, akivel otthon vagyok, meg nem vagyunk elég mogorvák sem. Elnézést, hogy elkanyarodtam, de ezt a dolgot nagyon a lelkemre vettem. Ráadásul az is nagyon furi, hogy ennyi mogorva kisgyerekes szülőt se láttam még egy helyen ezelőtt.
2015. febr. 18. 13:21
 13/15 anonim ***** válasza:
36%
Hát én már a helyedben biztos megkérdeztem volna az óvónőt beiratkozásról, hogy ki az szmk-s anyuka, van-e valami fórum ahol a szülők tartják a kapcsolatot, mikor lesz a szülői stb. Nem értem, hogy ennyire miért vagy élhetetlen, de persze a másik anyuka jobban hibás a dologban, viszont mivel ti vagytok az újak, neked kellett volna jobban érdeklődni!
2015. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

X+1 helyre felírtam az e-mail címemet beiratkozáskor. Az élhetetlenség nem itt kezdődik, ne is haragudj.

Magamból kiindulva, ha vminek a felelőse vagyok, akkor igenis kutya kötelességem azt lelkiismeretesen csinálni. Az szmk pedig pont nem arról szól, hogy játszom az elérhetetlen érinthetetlent, hanem pont hogy keresni kell a kapcsolatot a többiekkel. Bocsánat!

2015. febr. 18. 21:03
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

#13

Igazad van! - hiszen, ha megbotlasz sem te vagy a hibás, hogy nem nézel a lábad elé, hanem a gödör, vagy a fűcsomo, ami botlásra késztet!

2015. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!