Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves (leendő) Anyukák,...

Kedves (leendő) Anyukák, lányok, asszonyok (és apukák és férfiak)! Van olyan nevetek, ami örök kedvenc (mondjuk gyerekkorotok óta) amit szívesen adnátok, vagy adtatok is az aprótalpútoknak, divatosságtól függetlenül?

Figyelt kérdés

Nekem például örök szerelmem az Anna név, csakhogy én meg Hanna vagyok (immár 30 éve), és tartok tőle, hogy keveredés lenne a megszólításnál.

(Persze ez lehet csak az én agyszüleményem)



2015. febr. 24. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van, én sem adnék Annát ha Hanna lennék. Nekem az Ágota az egyik kedvencem, de mivel én Ágnes vagyok...

Lányban az első számú szerelemnév az Eszter. Tetszik még Sarolta, Dorottya, Anikó, Boglárka.

Fióban a fő kedvenc az András. tetszik még: Szabolcs, Miklós, Levente, Csaba

2015. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem és a férjemnek is voltak kedvenc neveink anno, de egyiket sem adtuk a lányainknak.

Volt olyan kedvenc női nevem, amit nagyon szépnek tartottam, stb. Aztán megismertem egy undok, kiállhatatlan, tényleg egy ..... nőt, akit így hívtak. Egyből repült a név a listámról!


Igyekeztünk mind a ketten olyan neveket választani, amilyen ismerősünk nincs. Teljesen független neveket.

Első alapszabályunk is az volt, hogy családtag után sem nevezzük el a gyerekeket. SOHA!

2015. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
van gyerekkori kedvenc nevem, de nem adnám a gyerekemnek, ill. bizonytalan hogy adnám e akár 2. névnek (Cintia)
2015. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Én tini korom óta tudtam, hogy ha fiam lesz, Dániel lesz.

Az is lett.


De miért gond a Hanna-Anna?

Sok családban a fiú az apja nevét kapja, mégsincs keveredés... vagy megoldják.

2015. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc férfinevem gyerekkorom óta a Tamás. Mindig azt mondtam, ha fiam lesz, így fogják hívni. Aztán megismerkedtem a későbbi férjemmel, aki Tamás. A fiunk így más nevet kapott.

Nem adnám az Annát, biztos, hogy keveredés lenne belőle.

2015. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorom óta nagy kedvencem a Villő név. Első kislányunk meg is kapta ezt a nevet. 2. kislányunk is olyan nevet kapott, ami nagyon régóta tetszett nekem. Kisfiunknak is volt nevem, de a férjem megvétózta.
2015. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Fogalmam sincs miért, de gyerek korom óta a Soma a kedvenc fiúnevem. Mikor kiderült a terhesség, meg a nem, egyértelmű volt, h az lesz a neve. A papának sem volt ellenvetése. Annyira ráillik a fiamra, hogy az már hihetetlen. Nem egy ritka név, de nem is találkozok vele mindenhol.

Lánynévből a Gyöngyi volt mindig is a favorit, de fiam lett.

A te esetedben az Annát simán adnám a lányomnak.

2015. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Férjem Zoli, lányunk Zoé, ha nem artikulálok eléggé, összekeverhető.
2015. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban a Gergő név tetszett a legjobban, de érdekes módon ez ma már nem tetszik. Illetve lány nevek közül nagyon tetszett a Nina, amit ma már szintén nem adnék, valahogy nem nagyon tudom elképzelni egy magyar gyerek neveként (ez tíz évesen még kicsit sem foglalkoztatott), és a Zoé, amit egyszer egy mesében hallottam először, és nagyon megtetszett. Ezt adnám is szívesen, de egyrészt nagyon furán jönne ki a vezetéknevünkkel, nagyon hülye ritmusa lenne így a névnek, másrészt itt már nálam az is benne van, hogy eléggé felkapott név lett ez a Zoé, és így már nem választanám pont ezt. Mondjuk van még ezer más, ami tetszik, lánynevekből bőven tudunk válogatni, a fiúnevekkel annál rosszabbul állunk, nagyon kevés van, ami tetszik.
2015. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótok megtisztelő válaszát, ment mindenkinek a zöld kéz.


És várom a további véleményeket. :)

2015. febr. 24. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!