Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön élek, külföldön...

Külföldön élek, külföldön szültem és fogok szülni. Nem jelentettem be Magyarországon, nem is áll szándékomban. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem tervezem, hogy a gyermekeim otthon éljenek, egy évben egyszer van egy darab látogatás a nagyszülők és dédszülők irányába, a magyar államnak pedig sem a gyerekem egészségügyeihez, sem oktatásügyéhez nem akarom, hogy köze legyen. Itt fizetünk adot, otthonrol nem veszunk igénybe semmilyen állami, szociális támogatást. (Tehát se nem kapunk se nem adunk). Infot szinte semmit nem találtam arrol, hogy a be nem jelentésnek milyen következményei lehetnek, ha vannak. Ezzel kapcsolatban kérném gazdagítson az, akinek van tudomása, vagy tapasztalata e téren. Egyéb ide nem illő, tanácsot nem ado kommentektől kíméljetek legyetek kedvesek.. köszönöm.

#születés #bejelentés #gyerekszülés #magyarországi ügyintézés
2015. febr. 25. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha életvitelszerűen külföldön élsz, ott adózol, ott van az állandó bejelentett lakcímed, semmi kötelezettséged nincs a Magyar Állam felé.
2015. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen állampolgárságot kapott a gyerek?

Mert némely országban földrajzi alapon jár, némelyikben pedig vérségi alapon. Európa legtöbb országában vérségi alapon működik. Így, ha mindketten magyarok vagytok, akkor automatikusan lejelentik a magyar konzulátus felé.

2015. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

itthon szólni kell a NAV felé, különben jó magas TB tartozást, ill egyéb büntetést rád verhetnek!


[link]


[link]

2015. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem kell szolni senkinek.

te már kint élsz, ott van a lakcimed, oda adozol stb. stb.

én azért anyakonyveztettem otthon, mert szerettem volna a magyar állampolgárságot is a fiamnak, épp a napokban kapta meg a lakcimkártyáját és a hatosági igazolványát is. nem kell semmit senkinek sem fizetni, 18 éves koráig ingyenes a betegellátás is.

amit az elozo válaszado irt, gondolom azokon már réges rég tul vagytok...(nav-nak bejelenteni, h kint adozol, lakcim csere stb.)

2015. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az állandó lakcímetek is kint van?/Kijelentkeztetek Magyarországról? Melyik országról van szó? Ti milyen állampolgárok vagytok? Az USÁban pl. jár az állampolgárság, de Németországban csak akkor, ha az egyik szülő német, egyébként a magyart kapja, és akkor kell csináltatni neki a követségen útlevelet, a barátnőméknél legalábbis így volt.
2015. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi Angliaban elunk. Kisfiam 5 evvel ezelott szuletett itt. En nem jelentettem senkinek sehova Magyarorszagon. Itt jart oviba es itt jar iskolaba. Nem szandekozunk hazamenni csak latobatoba. Kisfiam Angol allampolgar. Nem is kertem meg neki a magyar allampolgarsagot.


Itt ket esetben lehet angol allapolgar a gyerek:

1. Ha a szuletese napjan megvan az 5 ev itt tartozkodas. Akkro automatikusan lehet kerni.

2. Az egyik szulo angol allampolgar.

2015. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek! Kijelentkezni kijelentkeztem tb ügyintézés és társai már megoldásra kerültek. A hangsúly a gyermekszületés tényének magyar hatoságok felé nem közlésén van, a személyes ügyek intézésére már sor került.

1 es: abszolút jogos, az egészséges jogérzékem nekem is ezt diktálná valahol, hogy ez így fair

2es: Németországban élünk, ius sanguinis ország, itt tehát nem a születés helye a mérvado. Igen férjem is magyar, köszönöm, ezek szerint egyfajta jelzés akarva akaratlanul is elment/elmegy a magyar hatoságokhoz.

3as: köszönöm, el is olvastuk őket!

4es: igen magyar áp lett, mindketten azok vagyunk, fontos lenne számomra, hogy legyen magyar áp sága is, bár pár év múlva felveheti a németet (ha valamelyikünknek letelik a szükséges idő és felveheti a német áp ságot)

5ös: az útlevél kérdésének utánanézek a német forrásokban épitö hozzászolás volt köszönöm

6os: Igen én is hasonloképpen képzelem a helyzetet, csak a látogatások alkalmával tartozkodnánk otthon.


Még1x köszi mindenkinek

2015. febr. 26. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!