Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet olyat kijelenteni,...

Hogy lehet olyat kijelenteni, hogy az, akinek könnyen összejött a gyerek, az nem úgy értékeli, mint aki éveket várt rá?

Figyelt kérdés

Egy ismerősi körben hangzott el a beszélgetés. Az egyik anyuka megszólalt, hogy mi, akiknek könnyen összejött a baba, nem is tudjuk igazán értékelni. Majdnem azt mondta,hogy szeretni.

Komolyan, én tényleg sajnálom, hogy lombikkal sikerült nekik 4 év után, meg mindenkit sajnálok, aki éveket vár rá, de kicsit erős mondat volt ez.


2015. febr. 25. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, nem kell magadra venni, ennyi.
2015. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam figyelmen kívül hagyni, meg egy másik anyuka is terelt, de ő csak lovagolt a témán.

Főleg,hogy kiderült, várjuk a tesót, és ő is hamar összejött. Pedig direkt nem akartam elmondani, pont ezért. Csak a barátnőm nem tudta,hogy nem szeretném elmondani, és elszólta magát.

2015. febr. 25. 15:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem általános vélemény, nyugodj meg. Nekünk is lombikkal jött össze, de eszem ágában sincs ilyet gondolni. Barátoknál, családban több helyen is 3 gyerek, egyik sem tervezett, de nem szeretik, vagy értékelik kevésbé, mint én az enyémet. Az ismerősöd valószínűleg nagyon belefáradt lelkileg a lombik miatti várakozásokba, bizonytalanságba, de ha már sikerült nekik is, továbbléphetne. Nehogy magadra vedd.
2015. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak olyan emberek, akiknek:

-ha vmi bajuk van

-van oket miert sajnalni

azt hiszik, hogy ok az atyauristen...

2015. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, csak a saját frusztrációját vezette le rajtad.
2015. febr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
bolond ember bolond kijelentése. Meg se kell hallani az ilyen baromságot.....
2015. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, nem így értette pontosan. De nyilván aki éveket várt a babára, az már nem fogja ellazázni a terhesvitamint, csak mert ő "gyógyszerellenes", el fog menni az utolsó piti kis vizsgálatra, a nem kötelezőkre is, minden lehetőt meg fog tenni, h az a baba egészségesen szülessen meg. Nincs "csak egy szál" cigi és társai, amit egy másik anyuka simán megtesz.

Az éveket váró anyukák tudják, h nem lehet akármikor újra babájuk, ezért jobban aggódnak, jobban vigyáznak, körültekintőbbek, tájékozottabbak és hezitálás nélkül mennek orvoshoz, ha csak a legkisebb gyanúja is felmerül, hogy baj van. A simán teherbe esett anyuka meg itt írja a gyk-n, h tegnap óta vérzik, mit csináljon, menjen kórházba? áhh, inkább nem. Ezek tények, nem kell felkapni a vizet, és sajnálom, de ezek az esetek úgy tüntetik fel az ilyen anyukákat, h nem is fontos annyira az a baba.

2015. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy jó nagy marhaság. Mindhárom gyerekem az első próbálkozós hónapban fogant. Rendesen szedtem a terhesvitamint. Magánorvoshoz jártam, és minden hülye fizetős vizsgálatot megcsináltattam. Vigyáztam mindenre a terhesség alatt.

Imádom a gyerekeimet. Számomra nem kevésbé értékesek attól, hogy könnyen jöttek, és problémamentes terhesség után születtek.

keserű, és ostoba általánosítás ez.

2015. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele!


Nekem volt egy munkatársam, akinek hamarabb született a babája a kelleténél és őt ezt nagyon megviselte, hogy nem tudta végig kihordani. Éppen nem mondta ki, hogy mindenkire irigy aki teherbe esik meg aki ki tudja végig hordani, sőt egy olyat ki is jelentett kerek-perec, hogy vannak olyanok akik meg sem érdemlik a babát mégis minden rendben van a terhességükkel, az olyanokat nagyon nem szereti.

Válaszként csak annyit mondtam neki, hogy akkor engem biztos nagyon utálni fog, mert én tuti nagyon ,,büszke kismama leszek", mivel szerintem a terhesség egy nagyon szép állapot.

9hetes múltam. Igazán kíváncsi lennék az arcára amikor megtudja, hogy babát várok, de már nem dolgozunk együtt, úgyhogy erről lemaradok.


Ne haragudj, hogy nem közvetlen a kérdéshez tartozott a válaszom, csak érzékeltetni akartam, hogy vannak mások is ilyen ,,buta" felfogással/kifejezésmóddal.

2015. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is butaság, pedig mi is évek óta várunk a babára. Engem az szokott csak bosszantani, hogy kéretlen tanácsokat osztogatnak, hogy mit kell csinálni hogy összejöjjön, mert bezzeg nekik is... Én ezr nem szeretem, mert errõl meg neki nincs tapasztalata, de úgy beszél, mert õ már szült, hogy õ aztán tudja. (megesett sztori) De ezt tényleg butaságnak tartom. Jó babavárást! :)
2015. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!