Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is megijedne egy kicsit,...

Más is megijedne egy kicsit, ha az első gyerek összejött, de a második nem?

Figyelt kérdés

Főleg úgy,hogy tuti volt ovum,és voltunk többször együtt akkor.

Kicsit megijedtem,hogy vmi gond lehet.


2014. dec. 9. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Első próbálkozós hónap után ijedtél meg? Mert akkor kicsit higgadj le, nyugodj meg, nem kell így rástresszelni...
2014. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje próbálkoztok? Tudod mennyi az esély egy ciklusban a terhességre, ha egészséges vagy és jókor vagytok együtt? 20-25%. Megfordítom neked: 75-80%, hogy nem jön össze. Innen könnyű kiszámolni, hogy ha pusztán a valószínűséget vesszük alapul, és nem számolunk az élő szervezettel, és azzal, hogy a legritkább esetben működik óraműként, akkor hány ciklus kell, hogy biztosan sikerüljön, és ha mégsem, akkor megalapozott legyen a gyanakvásunk...
2014. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ijednék meg hálás lennék a sorsnak, hogy már van egy gyerekem.
2014. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Első hónap mégcsak,és persze,ismerem a statisztikát,csak tényleg olyan furcsa,hogy ha van ovu,meg szex,nyálkahártya is jó,akkor mi miatt nem jön össze!
2014. dec. 9. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A tested nem gép. Van olyan, hogy az egy ejakulációval távozó spermiumok mozgékonysága és életképessége hagy maga után kívánnivalót, neuroendokrin, életmódbeli, immunológiai okokból ez úgy is megtörténhet, hogy abszolút nincs mögött kórok. Az éppen érő petesejt is lehet rosszabb minőségű, érheti megtermékenyített állapotban olyan ártalom (amely ártalmakat egyébként jelenleg nem tudjuk még leírni), ami miatt nem sikerül beágyazódni, arról már nem is beszélve, hogy a női neuroendokrin rendszer hány és hány ponton hibázhat fiziológiás körülmények között is, ami miatt nem jön létre terhesség.



A statisztika is ezt hivatott mutatni, ha minden, de minden csillag együtt áll, akkor max. 25% az esély. Nálatok most nem állt együtt minden. Ez van.

2014. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hjjjajjj...
2014. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az első és második baba is "tervszerűen", rögtön első hónapban összejött. Mikor eldöntöttük, h szeretnénk harmadikat, azt mondta a Férjem, h ne tervezgessek, m ez nem így működik. Én persze azt hittem...most viszont beletelt pár hónapunkba, bár hozzáteszem, nem mindig klappolt minden és nem mindig sikerült együtt lennünk, amikor akartunk. Viszont abban a hónapban, amikor sikerült, nem is számítottunk rá egyáltalán :) szóval igazi meglepetés volt :)

Úgyhogy ne idegeskedj, biztosan minden rendben van, de mint ahogy előttem is írták, ez az egy hónap még nem ad okot aggodalomra, tényleg nem gép a testünk, ami mindig ugyanúgy működik :)

2014. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, tudom,hogy nem vagyunk gépek!

Reménykedem, hogy nincs más baj, és tényleg csak azért nem jött,mert nem állt minden együtt!

2014. dec. 10. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!