Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak az az "ember"...

Tényleg csak az az "ember" aki dolgozik?

Figyelt kérdés

Néha olyan kellemetlenül érzem magam, főleg apósék mellett, mert olyan érzésem van hogy azt hiszik én itthon lógatom a lábamat míg a fiuk robotol hogy eltartsa a családot...

anyósomnak már volt olyan megjegyzése hogy hát a férjem mennyit dolgozik,aztán rám néz és kicsit lekezelően mondja" hát az anyai sors az meg ilyen"....

Neki amúgy egy gyereke van aki anno 6 hónapos korától reggeltől- estig a bölcsibe nevelkedett....(nem ítélem el, akkor ez volt)

Hétvégén is beszéltem vele, és mondtam h a férjem dolgozik (néha szombaton 1-ig be kell mennie)...erre elkezdi mondani hogy hát szegény, milyen mocsok sors hogy ennyit kell dolgozni(ilyenkor amúgy csak nezezik bent :) ), (amivel amúgy nem is lenne bajom) csak azt soha nem veszik figyelembe hogy én mennyit dolgozok...3 5 év alatti gyerekkel vagyok itthon, mindent megcsinálok, még is csak lopom a napot!??? tisztára felhúz hogy nem is mérik fel mekkora fizikai megterhelés ez...( és én vállaltam, nem panaszkodom, csak mikor nem ismerik el az ember munkáját az olyan bántó tud lenni...


köszi hogy elolvastátok !


2015. febr. 27. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre a válasz, nem! De sajnos a többség azt gondolja hogy mi itthon ücsörgünk. Ugyanabban a helyzetben vagyunk.


3 gyerekes

2015. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem!

Én is 3 5 év alatti gyerkőccel vagyok itthon, de még nem szólt meg senki. A férjem konkrétan kijelentette, hogy ő ezt nem bírná. Anyósom pedig ugyan így otthon volt a három gyerekével, tehát tudja, hogy nem fenékvakargászásról szól a dolog. Egyébként nekem sokkal nehezebbek a napjaim, mint amikor dolgoztam. Akkor meló után lehetett lazítani, ott voltak a hétvégék...

Na de én sem panaszkodom. Boldog vagyok így. Viszont az szörnyű, ha más nem ismeri el a munkád.

2015. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ha a fiúk lenne otthon a gyerekekkel, akkor is őt sajnálnák. Ne idegesítsd fel magadat. Mondd, hogy igen, tényleg sokat dolgozik, aztán ennyi. De akarj vitatkozni velük, csak rosszul jöhetsz ki belőle.
2015. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen. Folyton ez megy, hogy szegény fiuk mennyit dolgozik, mert ő meg a rendes állása mellett másodba is megy időnként. Bár oda akkor is ment, mikor sokkal több pénzünk volt, mert úgy van vele, hogy ha lehet, akkor megy.


Én még rá is szoktam tenni egy-egy lapáttal, hogy igen, van ilyen, szerencsére dolgozik eleget helyettem is, így nekem nem is kell stb. Hadd idegesítse.


A férjemet nem zavarja, sőt ő mondta, hogy cukkoljam az anyját, ha már nem fogja fel, hogy szálljon le rólunk hiába mondta el neki anyniszor.


Meg amúgy is neki SEMMI dolga sincs a munkáján kívül, mert mindent én csinálok, de olyan szinten, hogy ha valami elromlik, neki fel se tűnik, de én már elintéztem, hogy megcsinálják, ha valami papírt kell neki bevinni, akkor én keresem, intézem, nyomtatom, töltöm, borítékolom, a kaját nem csak megcsinálom, hanem mindig elé teszem az asztalra, sokszor még megsózni is én szoktam, ha kéri, ha hallom, hogy elaludt, akkor fél ötkor szállok ki az ágyból, hogy pakoljam a napi kajáját, meg ami kell, míg borotválkozik, hogy nyugodtan készülhessen, a kicsikkel se kéne semmit csinálnia, ha nem akarna, de ő élvezi, sokszor csak hallom, hogy ú kakkantottál, na gyere fiam csináljuk meg stb. Az biztos, hogy neki marha kényelmetlen lesz, ha én visszamegyek dolgozni, mert akkor megint nem így fognak menni a dolgok és sokkal többet leveszek a válláról azzal, hogy egy szalmaszálat sem kell keresztbe tennie itthon, csak ha valami ellenállhatatlan késztetést érez rá, mint ha alkalmanként nem menne el dolgozni másodba, de helyette mindenáldott nap egyik "átkozott dolgot" kéne csinálnia a másik után, mert úgy lennék vele, hogy ledolgoztam én is a nyolcórámat és felezünk mint teendőt megint. Amire amúgy hajlandó lenne, de bevallja, hogy ez így sokkal jobb.

2015. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!