Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pajzsmirigyes anyukák, kismamá...

Pajzsmirigyes anyukák, kismamák! Valakinek volt hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy voltak tüneteim, ami miatt pajzsmirigyre gyanakodtam, így elmentem a háziorvoshoz, aki egyébként egy nagyon precíz, alapos ember. Vett vért, megjött a leletem, és itt megállt a tudomány, ugyanis magas a TSH-m (6,2 - tehát nem vészesen magas, de nem is jó), viszont a baj az, hogy a szabad T4 is a normál fölött van (21,6). Az orvos csak pislog nagyokat, holnap megyek endokrinológiára, viszont kíváncsi vagyok, hogy másnál is volt-e ilyen, és mi lehet ez.


Tudom, hogy nem a legjobb kategória, de az Egészség kategória pang, itt pedig több kérdésnél is láttam már, hogy van itt olyan, aki hasonló problémával küzd.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. márc. 2. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

pont ugyanez a helyzet. A tsh-m magas, a t3 -t4-em kötül pedig egy határérték alatti másik határérték feletti. elküldött az orvosom biopsziára, annak még nincs meg az eredménye.

de 90%-ra mondta a doki, hogy ez valószínűleg hashimoto thyreoiditis lesz. ugyanis az amikor kezd kialakulni akkor még "kétségbeesetten" dolgozik összevissza a pajzsmirigy és ilyen leleteket produkálhat. ha érdekel megírom majd mi lett a biopsziám eredménye.

szültél már?

2015. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*közül
2015. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szültem még, csak szeretnénk nekilátni a projektnek. Fájt a biopszia?
2015. márc. 2. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:

khömm. igen, nagyon fájt. 3 napig még utána. azért kezdtem úgy, hogy khömm, mert majd ha neked is lesz esetleg biztos sok helyről fogod hallani hogy nem is fáj. na, nekem is mondogatták, el is hittem. aztán hideg zuhanyként ért hogy baromira fájt, felnőtt létemre hazafelé el is sírtam magam.

nem megijeszteni akarlak, mert biztos van akinek tényleg nem fájt, de én pl baromira örültem volna ha valaki bevallja őszintén hogy fáj, és fel tudok rá lélekben készülni.

2015. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj, sajnálom.:( Igen, engem is hitegetnek, pl. apósom is mondta, hogy "Neee izgulj, én nem éreztem semmit!". Anyukám meg annyit mondott (neki melldaganata volt, így neki mellből vették), hogy folyt a könny a szeméből, amíg vették, és bizony neki rohadtul fájt, nemhogy nyakból. Köszönöm, hogy leírtad, így legalább lelkileg felkészülök.
2015. márc. 4. 21:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Tudsz már valamit? Nekem most lett beígérve a biopszia :(, mert vannak csomóim a pajzsmirigyemben. Neked van már valami eredmény?
2015. márc. 26. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, bocsi, hogy nem írtam. A biopszia beigazolta a Hashimoto-t. Nekem még nem álltak be a T3 - T4 értékeim, az egyik túlműködést, a másik alulműködést mutat, így a gyógyszer még nem jöhet, a doki türelemre intett, hogy beálljon stabil alulműködésbe. Azt mondta, hogy ha a tüneteim nem olyan rosszak, nem okoznak olyan nagy problémát a mindennapokban akkor 3 hónap múlva új labor, megnézzük beállt e már.

A csomókat hogy derítették ki? Ultrahangon voltál?

2015. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ultrahang volt, tisztán látszottak, én is láttam őket. Köszönöm a választ!:)
2015. márc. 29. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!