Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék már babát,...

Nagyon szeretnék már babát, de a férjem anyagi okokból MÉG nem akar. Hogy lehet ezt feldolgozni? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, párom 27. Kitalálta, hogy amíg nem lesz saját lakásunk, addig ő nem akar gyereket. De az legalább 5-10 év, mire anyagilag eljutunk arra a szintre!!

Én meg legkésőbb 30 évesen szerettem volna az első babát. Viszont nagyon szeretjük egymást, szóba se jöhet hogy elhagyjam emiatt, de erőszakkal sem akarom rávenni, hogy csináljon nekem gyereket. Viszont így meg úgy érzem túl idős leszek anyának. El vagyok keseredve. :(



2014. nov. 25. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Közös döntés kell, hogy legyen. Nem korrekt tőle, hogy tudja, ismeri a terveid és 5-10 év várakozást kér tőled. Van, amikor a szerelem egyik oldalról nem elég. Beszéljétek át újra, mert ez nem apróság! Akar ő gyereket egyáltalán?? Kétségeim vannak, hogy igen.
2014. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Hasonlóképpen gondolom én is, mint az első válaszoló.

5-10 év várakozás nagyon sok. Valószínű, hogy mondjuk 8 év múlva lesz saját lakásotok, de ő addig nem akar gyereket, amíg nincs autótok, jobban fizető munkahelyetek, x milliós megtakarított pénzetek. Kifogást mindig lehet találni. 35-38 évesen szülni az első gyereket pedig ő is megértheti, hogy nem a legideálisabb. Egyébként a lakáson kívül van más ok, amiért még nem szeretne gyereket vállalni?

2014. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Mi kivártuk.

Én is 30 éves korom előtt akartam szülni, de úgy döntöttünk, hogy teremtsünk előbb normális körülményeket, lakást, kocsit, megtakarítást. Ezalatt az évek alatt volt időnk jól megismerni egymást, utazni, önmagunkkal is tisztába jönni. 32 évesen szültem, nem bántam meg.


Mindenképpen beszéljétek meg, ez nem lehet egy ember döntése.

2014. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
...és akkor rögtön sikerül is, nem kell éveket próbálkozni, vagy ne adja Isten, kiderül, hogy kezelés kell, mert gond van. 27 évesen döntöttük el, hogy jöhet a baba, majdnem 30 voltam, mire megszületett. Ha vártok mondjuk 8 évet, lesztek 35-36 évesek, gyerekvárás szempontjából nem igazán a csúcson, vártok még 1-2 évet, mert mondjuk nem sikerül azonnal és már a negyvenet veritek. Hát nem tudom, szeretném-e ennyire, ha ő 1 gyerekre ítél ezzel a hozzáállással. Gondolom most is laktok valahol, és nőttek már fel gyerekek albérletben is, sőt, külföldön gyakori ez, csak Mo-on akar mindenki tulajdont. Nincs ebben semmi különleges. Ha amúgy jól el tudjátok tartani, szerintem ne várjatok ennyit! Beszélj vele!!
2014. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Igazából nálunk is engem érte előbb a fészekrakási ösztön. De mi fiatalabbak voltunk. Engem kábé 3 év várakozásra kért, de tulajdonképp akkor nem tudtuk, hogy 3 év, csak azt, hogy pár évet még várunk. Ő is azt mondta, hogy várjunk még egy kicsit anyagilag stabilizálódjunk, szedjük össze magunkat kicsit. Én beláttam, hogy igaza van, jobb az anyagi biztonság, ésszel kell vállalni gyereket. Pár év elteltével beadta a derekát és vállalhattunk babát. 27 évesen szültem az elsőt. Aztán 2.-kal meg kimondatlanul kábé ugyanez volt az egyességünk. Itt már viszont konkrét cél elérése utánra tettük a gyerekvállalást. Az első babát még albiba szültük, második babával eldöntöttük, hogy előbb legyen saját lakás-hitelre. Nekem mindig csak ideiglenes munkáim voltak, így a legelső cél a szerződéses meló volt. Szerencsére gyorsan találtam aztán, meg gyorsan megtaláltuk az otthonunkat és utána belevágtunk. Így sokkal jobban biztonságban érzem magam, mert elsővel úgy jöttem el szülni, hogy tudtam, hogy oda nem mehetek vissza. Így viszont tudom, hogy oda visszamehetek, vagy akár kereshetek másik melót is. Most vagyok 31 éves.

Nem biztos, hogy nem akar gyereket, nálunk is, mikor ismerősök megtudták, hogy még várakozó listán van a baba, rosszindulatú emberkék mondták is, hogy párom nem is akar gyereket, csak hiteget. Pedig nem így volt, tudtam. Csak ésszel gondolkodott.

A párod úgy látja, hogy biztonságosabb előbb anyagi hátteret biztosítani. Azért akar előbb házat, mert sokkal nehezebb spórolni gyerek mellett. Ezt már én tudom, ezért döntöttünk úgy, hogy mi is, mielőtt bevállaljuk a másodikat, először megvesszük a házat, mert 2 gyerek mellett már jóval nehezebb spórolni. Így viszont olyan hitelt vettünk fel, amit tudjuk, hogy képesek leszünk fizetni 2 gyerek mellett is. Talán valahogy párod is így gondolja.

Próbáljátok ezt átrágni újra és magyarázzátok el egymásnak az érveiteket is, ne csak az érzésekre, ösztönökre hallgassatok, hanem az eszetekre is. Elmondhatod neki, hogy te arra is gondolsz, hogy ketyeg az órád. Valahogy kössetek kompromisszumot. Állapodjatok meg egy pár évben. Próbáljatok elkezdeni még keményebben spórolni, esetleg valamilyen külön számlán gyűjteni a pénzt, lekötni, hogy kamatozzon, vagy ilyesmi.

2014. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igazából nem arról van szó, hogy egyáltalán nem szeretne. Sőt sokszor megemlíti, hogy látott egy aranyos babát, és elképzelte, hogy már nekünk is van. Meg szokott időnként név-ötletekkel is előállni, tehát vágyik rá, szeretne ő is. És teljesen igaza van, hogy előbb meg kell teremteni egy bizonyos szintű anyagi biztonságot hozzá. Csak annyira igazságtalannak érzem az élettől, hogy ez nekünk ilyen sokáig tart. És amit ti is írtatok, azzal szoktam én is érvelni neki, hogy azzal ha már próbálkoznánk, még nem biztos hogy rögtön össze is jönne, meg ha igen, még akkor is majdnem egy évünk van kialakítani a babának az életteret. Sajnos pont ettől félek, hogy mire megvárjuk hogy meglegyen minden, és akkor kezdünk próbálkozni, lehet hogy még utána évekig nem is jön össze. :( Pedig 35-ig jó lenne még egy második is.

2014. nov. 25. 16:01
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Mi is előbb saját lakásról gondoskodtunk, utána jöhetett a baba, akire 2,5 évet kellett várnunk. 31 évesen fogok szülni anyagi biztonságban, fedéllel a fejünk fölött, némi megtakarítással. Igaza van a pasidnak és 5 év nem a világ.
2014. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
Azt írod, 5-10 év... de nagyon nem mindegy, hogy 5 vagy 10... mert ha eljuttok oda, h 5 év mulva már lehet saját, akár valamennyi hitellel, akkor gyakorlatilag alig több mint 4 év mulva már el lehet kezdeni probálkozni. Egyébként lehet, h ezt mások máshogy gondolják, de nekünk pl 40 nmes lakába született a kislányunk, és bár ideálisabb lenne egy nagyobb, nem akartuk ilyesmivel az idöt huzni, tehát a ti esetetekben is azért fontos azt eldöntenetek, hogy rögtön akkora lakást szeretnétek ahova akár 3 gyerek is születhet, vagy megelégedtek egy kisebbel, és ugy hamarabb jöhet a baba...
2014. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Szép ultimátumot kaptál..és a te terveiddel mi van??? én biztos nem várnék addig 5-10 év az nagyon sok főleg megtermékenyülés szempontjából.... mert oké, hogy belevágtok de 30 után kevesebb az esélye annak, hogy hamar összejön lehet évek kellenek majd és akkor már lehet 40 leszel...ugyebár ketyeg a biológiai órád...és de jó lesz a SAJÁT üres lakásban lakni! Inkább lakom most albérletben kisgyerekkel, közben gyűjtünk házra egy-két év múlva költözhetünk is...Ne hagyd magad egyezzetek ki egy aranyközépútban ez így nem Fair!!!
2014. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Ugye nem haragszol,hogy nem tudlak sajnálni 28 évesen?Más 40 évesen szüli az elsőt!
2014. dec. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!