Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok olyan nevet a...

Ti adnátok olyan nevet a gyereknek, amilyen már van a családban, szintén kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Az egyik kedvenc nevem volt mindig a Fanni. Erre az unokatestvérem elnevezte Fanninak a kislányát. Persze, azóta megesz a fene, és már tényleg nem is tetszik más név, csak az. Amúgy, elég messze lakunk egymástól, nem sokszor találkozunk, csak alkalmakkor, (lagzi, temetés, ünnepek), de nem akarom, hogy azt mondják, hogy tőle nyaltam el a nevet... Amúgyis mindig rivalizáltunk egész gyerekkorunkban és nem is jöttünk soha túl jól ki, most még ez is...
2015. márc. 3. 12:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát én próbálnék találni egy másik nevet.
2015. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Ezzel már nem tudsz mit kezdeni. Nem adnám ugyanazt a nevet.

Az én lányom neve Lili, mostanában elég gyakori, biztos lesz az oviban, iskolában pár kortársa ezzel a névvel, de a családban nincs másik Lili és csak ez érdekel.

2015. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
adható, esetleg barátságosan megbeszélhetnétek vele, "nahát nekünk is ez tetszik, bocs de ezt adjuk." Nem lesz belőle baj. De: a névválasztás még az apától is függ -lehet, hogy ketten együtt egy másik mellett döntötök, ami a vezetéknévvel együtt talán jobb, és az apának jobban tetszik. (mert gyanús, így egyedül, előre, valóban a rivalizálás mozgat még téged)
2015. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Már terhes vagy, gyorsan kéne döntened a dologról? Mert ha nem, fölösleges előre ezen aggódni. Ha majd eljön az ideje, lehet, hogy rájössz, nem is az lenne a legmegfelelőbb név a babádnak. Egyébként szerintem unokatestvér gyereke nem annyira közeli, hogy ne lehessen adni.
2015. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok terhes, illetve nemrég elvetéltem, nemsokára próbálkozunk újra. Mikor előzőleg terhes lettem, akkor is kezdtem gondolkozni a neveken és az egyik a Fanni volt, pedig akkor még nem tudtam, hogy ő így fogja elnevezni a kislányát. A Fannin kívűl a Veronikát mondtam, de most valahogy csak a Fanni tetszene jobban.

Lehet, hogy benne van az is, hogy míg én elvetéltem, neki megszületett a kislánya, aminek persze örülök, de hogy még a nevemet is elvette...

2015. márc. 3. 12:52
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Akkor legyen Tiffani, abban a Fanni is benne van, mégsem teljesen ugyanaz.
2015. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
A 'Veronika' szebb. Férjed hogy áll hozzá?
2015. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2015. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Neki mindkettő tetszik és szerinte adhatnánk a Fannit, hiszen nem sokat találkozunk...
2015. márc. 3. 12:58
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak "papíron" rokon, tehát nem jártok össze, szinte sose találkoztok, akkor nyugodtan adhatod.
2015. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!