Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok olyan nevet a...

Ti adnátok olyan nevet a gyereknek, amilyen már van a családban, szintén kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Az egyik kedvenc nevem volt mindig a Fanni. Erre az unokatestvérem elnevezte Fanninak a kislányát. Persze, azóta megesz a fene, és már tényleg nem is tetszik más név, csak az. Amúgy, elég messze lakunk egymástól, nem sokszor találkozunk, csak alkalmakkor, (lagzi, temetés, ünnepek), de nem akarom, hogy azt mondják, hogy tőle nyaltam el a nevet... Amúgyis mindig rivalizáltunk egész gyerekkorunkban és nem is jöttünk soha túl jól ki, most még ez is...
2015. márc. 3. 12:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha van közös nagyszülőjük/dédszülöjük, akkor nem adnám. Ha nincs, akkor nem vagytok olyan közeli rokonok, és akkor belefér.
2015. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
nyugodtan adjátok, a kedves rokon meg tehet egy szívességet :)
2015. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nincs, a mi nagyapáink voltak testvérek, de az enyém már nem is él.
2015. márc. 3. 13:22
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyon jó ismerősöm Stefánia, őt is Fanninak hívja mindenki.


Ha tetszik akár ez is lehetne alternatíva.

2015. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Én nem adnék olyan nevet, ami van a családban (nem csak kisgyerekét, felnőttét se) a kedvenc nevem az Oliver, másodunokaöcsém az lett. 2 évente 1x találkozunk, de mégse adom ezt a nevet a fiamnak. Engem nagyon zavarna.
2015. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha még nem is vagy terhes, akkor nem értem miért zavar ez téged. Ha terhes is leszel, könnyen lehet, hogy fiút szülsz, máris meg van oldva a kérdés. Ha meg lányt, szerintem távoli rokoni kapcsolatnál, ahol ti évente találkoztok, a gyerekek meg szinte a nullával egyenlő, hogy találkoznának, simán adnám a Fannit.
2015. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Én adnám, ha ennyire odáig lennék a névért amit választottam.
2015. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
En emiatt az egesz mizeria miatt nem adnam. Mint ahogyan olyan nevet sem adok, ami olyan ismerosomnek van, akit nem kedvelek.
2015. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem adnám.
2015. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A másodunokatestvér nem a családban van, hanem a rokonságban, ráadásul nem is a túl közeliben... Akit csak lagzin meg ilyen alkalmakkor látsz, annak nem kell foglalkozni a véleményével. Pláne ha rég tetszik a név.
2015. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!