Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bokafogós vagy szabad benti...

Bokafogós vagy szabad benti cipő. Milyen legyen?

Figyelt kérdés

2 éves gyerekemnek milyen benti cipőt ajánlanátok?


Eddig puhatalpú, bőr bokáig érő mamuszban járt, (Cinege cipő ha ismeri valaki) mert "a talpa és a bokája magától erősödjön meg ne pedig cipő segítségével".

De egyrészt a hasított bőr talp csúszik, másrészt meg nem tudom, lehet mégis inkább tartani kéne a bokáját/talpát.


Viszont a bokafogós cipőkkel (Superfitre gondoltam) az a bajom, hogy amikor ül a gyerek és maga alá gyűri a lábát, szinte teljesen kifordul a bokája. De tény, hogy a gumitalppal végre nem fog elcsúszni.


Szóval bokafogós vagy nem? És miért? Ja és főleg, harántemelős legyen?



#bokafogós
2015. márc. 9. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz az én fiam csak 14 hónapos, de puhatalpúban van (nem cinege de tök ugyanolyan). Nem is tervezem hogy mást hordjon bentre. Érdekes, nekünk egyáltalán nem csúszik, pedig parkettán és járólapon is jár benne.

Harántemelőset csak akkor vegyél, ha ortopéd orvos kimondottan javasolja, amúgy a teljesen sima, talpkialakítás nélküli cipők a jók ebben a korban.

2015. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 évesnek tavaszra kell benti cipő? Az enyémek a keményebb tél kivételével zokniban vannak a lakásban, még mamusz sincs rajtuk. Harántemelőt 2 évesnek akkor adnék, ha orvos ajánlja. Alapból egyiknek se vettem, az 5 évesnek sosem volt ortopédiai problémája.
2015. márc. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kell benti cipő mert házban lakunk és nagyon "süt" a kő. Mindenképpen kell. Csak zokniban én is fázom, a gyereken nem merem megkockáztatni.


Igen 14 hónaposan még a puhatalpút gondoltam én is a legjobbnak, mert akkor még bőven nem rohangált annyit mint most. De a mostani tempó mellett 2-3 hét alatt tükörsímára koptatja a talpát a mamusznak és egy-egy erősebb kanyarnál elvágódik. Már mindent próbáltunk a mamusszal, vettünk rá csúszásgátlót (lekopik), érdesítettük drótkefével (pár nap és ugyanolyan).

2015. márc. 9. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Mi is családi házban lakunk, de az idén max 3 hétig volt rajtuk cipő/mamusz a lakásban. Köves a nappalink.

Az én fiam is nagy rohangálós, de a liliputi talpával sose volt gondunk.

2015. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!