Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatás jár nekem?...

Milyen támogatás jár nekem? 19 leszek és 5 hetes terhes vagyok. Nagyon örülünk a picinek és izgulunk. Szeptember óta nincs munkám se suli. Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nem sok mindent kapsz.

A szoc.segélyhez, vagy a rendelkezésre állási támogatáshoz az kell, hogy legyen lejárt munkanélküli ellátásod (járulék, vagy segély), de gondolom, eddig suliba jártál, és nem volt 365, vagy legalább 200 bedolgozott napod.

Arra tekintttel, hogy terhes vagy, semmit nem kapsz.

Szüléskor az egyszeri anyasági támogatás jár majd neked (ehhez legalább 4szer részt kell hogy vegyél a terhesgondozáson), 2 évig GYES, és természetesen a családi pótlék.

A TB-d rendezve van? Mert az orvosi ellátáshoz szükséged lesz rá.

2010. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon hálás vagyok neked. a tb-m holnap intézzük. hallottam olyat, hogy az apeh intézi és kitöltöm a lapot... csekk pedig 4500 ft befizetem és ennyi?
2010. febr. 15. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:

A TB havi 4950 Ft, az APEH-hez kell benyújtanod a bejelentkező lapot 2 példányban.

De ha szociálisan rászorult vagy, az önkormányzat fizeti utánnad (jól jön az a havi majdnem ötezer a pici babánál, eszméletlen gyerekcucc árak vannak, a lányom is most vár babát, ezért ismerem az árakat)

Előbb menj be az önkormányzathoz, hátha kifizetik ők, csak akkor jelentkezz be az APEHhez, ha nem rendezi az önk.

Boldog babavárást!

2010. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! és a lányodnak is ugyanezt kívánom
2010. febr. 15. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit még megpróbálhatsz, hogy igényelsz lakásfenntartási támogatást. Azt a családsegítőknél kell kérni. Beleszámít, hogy mekkora a lakás, hányan laktok ott, hányan vannak keresők és mennyi az jövedelem. Nem egy nagy összeg, de több mint a semmi. Nálunk egy másfél szobás panel van, én vagyok egyedüli "kereső" (GYES-en vagyok), igazoltam, hogy mennyi lakbért fizetek, és erre havi 4100 forintot kapok. De nem csak albérletnél lehet igényelni. Ennek érdeklődj utána.


A szociális segélyről annyit tudok mondani, hogy nekem azt mondták, nem kaphatom, mert már egy segélyt igénybe veszek (ez a GYES), és egyszerre kettő nem jár.

2010. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tuti minden támogatást kérek. fűtés tám. is van az is havi xy de már rájöttünk hogy nem kell szégyellni kérni kell, mint a cigá..ok és jobban élünk. köszi
2010. febr. 15. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A rendszeres szoc.segély valóban nem jár, azt kizárja az, hogy más ellátást kap. De rendkívülit kaphat. Azt olyannak is megadhatják akinek munkaviszonya van.
2010. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!