Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egy férfivel gyereket...

Milyen egy férfivel gyereket vállalni? Nem kimerítő? Párom nem volt velünk terhesség, szülés alatt és jópár hónapos koráig

Figyelt kérdés

kint dolgozik ritkán jár haza rövid időre.

terhesség alatt eléggé orrdugulós, kínlódós, szeles voltam, úgy érzem jót tett, hogy nem volt itt.


később minden energiám a kicsire ment, szerintem nem bírtam volna még egy pasira is mosni, főzni, takarítani, így is kevés az egy nagy szárító, babának is szinte naponta mosok, meg az enyémet is.


már nagyobb, de sokszor belegondolok, hogy ha magam mellé veszem, pl a páromnak nincs is hely, meg sok ilyen apróság.


kicsit aggaszt és élek, mert úgy tervezi menjek ki én is, de mindenesetre együtt legyünk, jöhetne a tesó..

jelenleg úgy érze, hogy én megint úgy szeretném, ahogy eddig volt..de persze ezt nem mondhatom, nem ez a normális..


ti hogy csináltátok a párotokkal?hogy éreztétek magatokat, miben volt segítség egyáltalán, ha az volt(habár mindig csak azt olvasom, párom reggel megy, este jön, szóval nemsok vizet zavar..)milyenek voltak a napjaitok?


2015. márc. 14. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a természetes, jó esetben,ha EGYÜTT várják a párok a gyereket. Néha esetleg együtt mennek orvoshoz, együtt élik meg a dolgokat.

Furcsán gondolkodsz. Megszoktad, hogy nincs veled, sőt teher neked.

2015. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Velem sincs itt a párom, csak a gyerek születése után, pár hónapos korában fogunk összeköltözni. Viszont nekem nagyon hiányzik, hogy nincs itt, minden nap mesélek neki a babáról. A szülésnél remélem itt tud lenni majd és előtte/utána is minél többet, hiszen nagyon fontos, hogy neki is mély kapcsolata alakuljon kis a gyerekkel. Szerintem itt megvan annak a veszélye, hogy elkezdesz csak magadban és a gyerekben gondolkodni, és ahogy telik az idő, egyre nehezebb lesz ebbe a képbe a férjet is beilleszteni. Már így is túl sok minden kimaradt szerintem, amit jobb, ha a párok együtt csinálnak végig. Éljetek együtt, amint tudtok és tudatosítsd magadban, hogy az ő gyereke is, engedd, hogy kivegye a részét a gondozásából, szervezzetek közös programokat. Ha szereted a párod és harmonikus a kapcsolatotok, szerintem hamar be fogod látni, hogy sokkal jobb, ha ő is körülöttetek van és együtt tudtok örülni minden apróságnak. A babának is jobb lesz, hogy mindkét szülő körülveszi.
2015. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem nem bírtam volna még egy pasira is mosni, főzni, takarítani, így is kevés az egy nagy szárító, babának is szinte naponta mosok, meg az enyémet is. "


Itt egy felnőtt testben élő gyerekről beszélsz.

Terhesség alatt nem volt semmi különös. Ha épp nem voltam olyan energikus, akkor megcsinálta helyettem is a dolgokat.

A gyerekkel ő is ugyanannyit foglalkozik, mint én. Ha éjszaka felsír, én kicsit lassan térek magamhoz, mire odaérek, már a kezében van, mert ő gyorsabban észnél van.

Tápszeres, így a terhességen és a szülésen kívül nem volt olyan dolog, amit csak én tudtam volna elvégezni. Ez a házimunkára is igaz. Kisebb dolgokat napközben megcsinálom, teljes takarítást ketten csináljuk, vagy felváltva, amíg a másik vigyáz a kicsire.


Korai időszakban is felváltva éjszakáztunk, így egyikünk se merült ki túlzottan. Sőt, nagyon durva szülésem volt, az első két hétben ágyhoz kötött voltam utána. Akkor 90%-ban ő gondozta a babát. Én maximum kézbe vettem, ha behozta. Pelenkázta, etette, kelt hozzá. Közben rám főzött, takarított, kitámogatott a mosdóba, ha szükséges volt, le is mosdatott.

Akkor feleztünk, amikor már járóképes lettem.

2015. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

tényleg vannak nehezebb helyzetek, de könnyebbek is, szerintem kiegyenlítődik. :)

Attól is függ, milyen a férjed. Ki szedi-e magának a kaját? Segít-e a házimunkában? Feladat-e neki a gyerekkel lenni, vagy magától értetődő, hogy vele van?


Az elején volt nehéz, az első gyerek után is, és a második után is. Amíg összeszoktunk, hogy ki-mit csinál. Veszekedtünk is sokat, de mindig meg tudtuk beszélni.

Szerintem nektek is először biztos nem lesz könnyű, mert tényleg össze kell szokni.

2015. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mitöl lenne kimeritő ? nekem sokat segitet és segit ma is a párom gyerekek körül visszi hoza a lányunkat az ovibol ,ha nagyon szarul vagyok akkor elhoza fiaimat a sulibol .együt kirándolunk,tanul a nagyokal hétvégén.és a szülésnél is ott volt .inkább te vagy furcsa kérdező egyátalán szeretnéd a férjedel közösen felnevelni azt a gyereket ? vagy nem szereted a férjed vagy nem ? ezen gondolkoz el .
2015. márc. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úristen! Örülsz, hogy nem volt veled a párod, mert sokat pukiztál, meg el volt dugulva az orrod? A terhessegem legszebb pillanatai voltak, amikor este lefeküdtem a kanapéra és a férjem simogatta a hasam és beszélt a fiunkhoz, énekelt neki. De a puffadásból is viccet csináltunk, versenyt pukiztunk egyik este.

A gyerek körül pedig sokat segített. Nem nézett házicselédnek, hogy minden legyen elétéve, kivette a részét mindenből, de tudta, hogy közös érdek. De lehet, hogy az is szerepet játszott ebben, hogy tudta, hogy nyolc hónapos korától ő lesz itthon a fiunkkal és gondolta, ha ő nem segít, én se fogok neki.

Egy szó mint száz nekem nem kellene olyan kapcsolat, ahol a másik fél teher nekem.

2015. márc. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

normális férj nem pluszmunkát jelent, hanem ő is kiveszi a részét a dolgokból, ergo könnyebb vele, mint nélküle.

ha abból indulok ki hogy most is magát látja el, annyira nem lehet életképtelen. tehát nem hiszem hogy ez a gond. talán nem szereted?

2015. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyjából körvonalazódott


nekem valahogy megfeleltségi kényszerem van mellette, amit nem tudok levetni és ez teher és nem vágyom rá


valóban mindig ezt az oldalát láom, de jó hogy nm látott felpuffadt fejjel, tele pigmentfoltokkal terhesen, hogy de jó, hogy nem látott mosatlan hajjal, ami gyakori volt szoptatósan pl, meg de jó, tudok aludni egy jó nagyot a babával, elférünk, de jó, hogy csend van, nem megy a tv és nem zavarjuk a babát(egy szoba van, nem hitelre akarunk lakást venni, még várunk)


amúgymeg még gyerek előtt is olyasmi volt a kapcsolat, hogy nem is a házimunkát tekintve(mert mondjuk főzÖ, de nem egy segítőkész ember (amikor a városába költöztünk teljesen egyedül kellett feltalálnom magam, hol a munkaügyi, hol találok munkát, vittem az ön.rajzokat, később gyed, tgyás, stb intézése, mind rám szakadt egyedül vadidegenben, meg sorolhatnám)inkább nekem "kell" vezető semélyiségnek lennem, nem mondom, hogy egy nagy gyerek, csak jóval lazább mint én.


ősztől kezdődik, ha minden igaz, addig szeretnék felkészülni lelkileg

2015. márc. 15. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkora a gyereked, de már miatta is kell, hogy az apa ott legyen veletek. Már ha hajlandó foglalkozni a gyerekkel.

Nekem rengeteget segít a férjem, de ez a gyerek előtt is így volt. Nem az a "feleségemé a házimunka" típus.

Nekem az lenne a kimerítő, ha mindent nekem kellene egyedül csinálni. Nem beszélve arról, hogy milyen szuper, amikor hazajön a férjem, a kicsi meg szalad elé az ajtóhoz, hogy "apu, apu". Kimaradnál az ilyenekből?

2015. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!