Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Diákhitel szerződés felmondása...

Diákhitel szerződés felmondása miatt vonják a fizum 33 %-át a gyedből is fogják vonni? A gyedet a bruttó vagy a nettó bér után kell számolni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bruttó fizudból tudod számolni a bruttó gyedet. Ebből csak 17% szjat és 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak.

Töltsd le a diákhitel honlapjáról a megfelelő nyomtatványt. Tgyás, gyed és gyes esetére jár állami kamattámogatás, ill. a törlesztést felfüggesztik. Arra kell majd figyelned, hogy amikor tgyásból átmész gyedre, új kérelmet kell benyújtanod.

2010. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem lévő hozzászólónak abban igaza van, hogy lehet kérni a kamattámogatást, és a szüneteltetést,de csak abban az esetben, ha van szerződésed.


Mivel neked már felmondták, így nem tudod igényelni. Én novemberben adtam be a kérelmet, kb. 2 hete jött meg az elutasító levél. Felhívtam őket, hogy ez most miért van, és mondták, hogy a szerződést felmondták, úgyhogy nem kérhetem sem a szüneteltetést, sem a kamattámogatást.


Én kaptam akkor egy "fizetési könnyítést", nekem nem volt munkaviszonyom, így nekem kellett havonta befizetni 40.265Ft-ot. Most Gyesen vagyok, ami a családival együtt 37.000 Ft, így abból nem tudom kifizetni, a párom fizuja meg elmegy a rezsire. Kérdeztem, hogy ilyenkor mi van, azt mondták, hogy átkerül az Apeh végrehajtásra a tartozásom, így majd egy összegben kellene kifizetni.


Most várom a papírt, hogy ténylegesen mennyi a tartozásom, és majd az Apeh-kal próbálok egyezkedni.

Szerintem hívd fel őket, van egy helyi tarifával hívható számuk, ott meg tudod kérdezni, az a biztos.

2010. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, elkerülte a figyelmemet, hogy már felmondták a szerződésed.
2010. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előzőnek üzenném hogy az Apeh -tal nem igen tudsz egyezkedni. Ő visz mindent ami a neveden van. Semmi nem érdekli csak az hogy a behajtás megtörténjen.HA nincs semmi a neveden akkor talán egy ideig nem tudnak mit kezdeni veled. De amint dolgozol vagy a nevedre kerül valami egyből viszik!

A kérdezőnek igen vonják 33 % ot vagy az összes tartozást havi egyenlő részletben kell fizetni.

2010. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azért mondtam, hogy az Apeh-kal egyezkedem, mert van a végrehajtáson ismerősöm, ő tud segíteni nekem. Nevemen egyébként nincs semmi.
2010. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A táppénzből, tgyásból, gyedből, gyesből nem vonható letiltás.
2010. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az utolsó hozzászólónak igaza van akkor vagy egy összegben kell visszafizetned vagy készítenek neked egy hitel konstrukciót, amit tgyás, gyed és gyes alatt is fizetned kell. Ez tutira így van. Hisz ha folyamatosan szülsz 2 évente egy gyereket (mondjuk 2-3) egyik hitelező sem fog addig a pénzére várni.Sajnos!Mivel már nincs szerződésed nem igen tudsz mit tenni csak elfogadni azt amit ajánlanak.
2010. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már készítettek:) vonják a fizumból...az nem elég??
2010. febr. 17. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

Nem tudom mennyi a tartozásod, de a törvény csak azt engedi hogy a fizetésed 33 %- át vonhatják le bármiféle tartozás miatt. Ha viszont a tgyás- ból, gyed- ből és gyes- ből nem vonható le akkor olyan mint ha egy hitel konstrukciót készítenének. A tartozásodat + a kamatokat figyelembe véve számolják ki az összeget. (Nem tudom mennyi a fizetésed, és azt sem, hogy mennyi a tartozásod összege) Az biztos hogy nem érdekli őket honnan szeded elő a pénzt a lényeg hogy fizess. Nekem több a a havi törlesztőm mint amennyi gyest kapok. Írtam kérvényt stb. ők mossák kezeiket.Sajnos. Ha van kérdésed írj bátran én már végigjártam ezeket az utakat.

2010. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!