Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert van az hogy ti nok. Ez...

Miert van az hogy ti nok. Ez a cikk akadt ma a kezembe es ha ismernem az irojat komolyan fenekbe billentenem. Mit szoltok hozza? Ennyire csak a kulsosegek szamitananak? Ilyen kegyetlen vilagban elunk?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy némely babakocsit toló, pár hónapja szülő nő úgy néz ki, mint egy lenőtt hajú mocsári teknős ? A válasz egyszerű. Úgy gondolják megtehetik.


Azt gondolják, hogy a szülés és a baba felmenti őket, hogy a gyerek egy pajzs, amit maguk előtt tartva menetelhetnek előre a társadalom országútján, és ha valaki, teszem hozzá teljes joggal meg meri említeni nekik, hogy „tényleg nagyon cuki az a hányás folt ott azon kantáros kertész gatyádon 3 napja, de ha lehetne kezdjél már magaddal valamit mert ránk hívják az ÁNTSZ-t,” na akkor van nagy felháborodás, hogy te sötét paraszt, hogy mondhatsz ilyet hiszen 2 éve szültem…


Értitek 2 éve... LOL



2015. márc. 23. 18:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

folytatas


Nagyon könnyű benne maradni ebben a „nekem most szabad így kinéznem” állapotban, és gyerekneveléssel takarózni éveken át, csak aztán nem kell csodálkozni, ha a férj egy idő után máshol keres kielégülést bármekkora is a szerelem, mert van az úgy, hogy férfi szemmel egy szoknya az ördögön, hosszú távon jobban bejön, mint egy pecsétes mackónadrág az imádott angyalon.


Egy alapvető igényesség önmagatokkal szemben, főleg ha nők vagytok, minden körülmények között meg kell hogy legyen, aminek az elhanyagolását nem magyarázhat semmi, és nem indokolhat még egy gyerek sem, főleg hónapokkal a szülés után nem.


Elsősorban nők vagytok, anyák és feleségek, és nem egy tartály, ami elnyeli a gyerek minden mocskát. A férfiak is szülők ők is nevelnek, felkelnek, etetnek, törődnek, de ez mégsem menti fel őket a munkába járás alól. Mindenkinek ugyanúgy hoznia kell a nemének megfelelő kötelességeit, a különbség csak annyi, hogy gyerekkel nehezebben fog menni...


Lefordítom a nők nyelvére is, hogy értsék. Képzelj el egy férfit, aki a kapcsolat elején nagyon menő volt, csak aztán miután meglettél neki elkezdett beleszarni az életbe és már nincs munkája. Miután te megszülted a gyereket, a srácban a hajlandóság szikrája sincs meg hogy egyáltalán elmenjen munkát keresni, hogy eltartson titeket. Legalább látnád rajta hogy akar magával valamit kezdeni, hogy elvállalna bármit, csak hogy segítse a gyereket és téged, de nem, mert ő b.. nem érdekli hogy teljesítse alapvető kötelességét, mert már megvagy neki, nem töri magát, hisz ott a gyerek, megcsalni úgysem fogod mert nem is tudnád ebben az állapotban, a többi meg egyszerűen nem érdekli.


Hát valami hasonlót éreznek a férfiak is, amikor egy olyan nővel vannak együtt akik telefossák a körülményeket és elfelejtenek nők maradni, mert ott a gyerek, ami számukra mindent felülír. Igen képes mindent felülírni, csak nem biztos, hogy azt a kapcsolat is elbírja majd, mert nekem speciel férfiként nagyon betenne , ha hazamenvén az anyámat találnám otthon nap mint nap a már fent említett állapotban, és még le is kellene vele feküdnöm.


Most persze nagyon sokan ezeket a sorokat olvasva magukra ismertek, és ahelyett hogy a változást készítenék elő magukban, rám vannak már k bepöccenve, hogy én mekkora kis k vagyok, és mit tudhatok én erről, és milyen alapon, meg különben is feküdjek már be egy vonat alá és fogjam be a p....


Nagyon helyes, és most ezt a dühödt energiát tedd bele az életminőséged javításába és még az is lehet hogy pár hónap múlva hálás leszel nekem. Akárhogy is döntesz, a lényeg, hogy itt az ideje változtatnod, vagy ha nem, akkor ne csodálkozz, ha a férjed még negyed 9-kor sem veszi fel a telefont, miközben te úgy tudod, semmi dolga nem lehet. Persze tudjuk a haverok…


Az anyaság mint státusz mutogatása a külvilág felé egy nő számára iszonyúan fontos, de az igazi társadalmi anyai rang akkor mutatkozik meg, amikor az élet nehéz és sokszor kegyetlen, de ilyen körülmények között is nőnek maradni egy fantasztikus dolog, és a férfiak valójában az ilyen nőket keresik, akik képesek erre, mert az ilyen nőkkel szeretnénk élni, tőlük akarunk gyereket, és velük akarunk családot alapítani. Igazi nőkkel élni minden helyzetben, nőkkel, akik igényes nők maradnak minden körülmények között, és ez a lényeg.


Legyetek nagyszerű nők, legyetek minden körülmények között nagyszerű nők mert ha így tesztek nem csak nagyszerű, hanem nagybetűs nőkké is váltok.

2015. márc. 23. 18:54
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem a kezedbe akadt, hanem a facebookon van fent! Különben nem nehéz kideríteni, hogy kiírta,. mert egy testépítő valaminek vagy valami ilyesminek a weboldala. Én már ott is írtam hozzá kommentet.
2015. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Miért van az, hogy némely babakocsit toló, pár hónapja szülő nő úgy néz ki, mint egy lenőtt hajú mocsári teknős ?


ez talán azért mert terhesen, szoptatósan nem ajánlatos hajat esteni mert átmegy a babának a szervezetébe és méreg.


a többi hosszú volt, majd ha lesz kedvem elolvasom

2015. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Ezt énis ovastam facen, fel is húztam magam egy kicsit. De aztán jobban belegondoltam, hogy ezt egy férfi írta. Innentől fogva lezárt téma számomra :)
2015. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok anya, nem is leszek a közeljövőben, de ez a cikk undorító. Remélem, az író hasonló szellemi képességű párt fog találni egyszer saját magához..

A "kedvenc" részem, mikor lefordítja férfi oldalra a dolgot, mi szerint elhanyagoltnak lenni a gyereknevelés és háztartás miatt pont olyan, mintha a férfi eltartatná magát és lesz*rná a gyerekét. A csöpp agyáig nem jut el, hogy az utóbbi eset az önzés megtestesülése, míg a nők általában pont a túlzott önfeláldozás miatt nem tudnak eleget foglalkozni magukkal. De hát végülis tökre ugyanaz a kettő..

Valószínűleg egyébként egy kisgyerekes anyuka azért néz ki úgy, ahogyan kedve tartja, mert fontosabb dolgokkal tölti a szabadidejét, mint hogy maga után csavarja a szembejövő barmok fejét az utcán.

2015. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Mit szólok hozzá? :) Lehet utánunk csinálni. aztán utána véleményt nyilvánítani.
2015. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

,,kezembe akadt,, olvasd jelkepesen hiszen a FB volt

de reiesen kifejezve kezembe akadt

2015. márc. 23. 19:06
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

1. Szerintem sok pasi sem ad magára annyira családosként, mint előtte. És bizony akad olyan is, aki erősen hanyagolja a kötelességeit.

2. Erősen túlzó a nők leírása. Oké, elég sokan vagyunk, akik nem öltözünk vampnak, ha sétálni visszük a gyereket, de koszos cuccot nem szoktam látni az anyukákon, max a játszóról jövet.

3. Otthon nem vagyok hajlandó kinyalni magam, a férjem is szeret lazítani, és simán mackót húz. Ettől még a legpasibb pasi nekem, és szívesen fogdossa a melegítőnacis fenekemet:-)

4. A cikk írója meg elmehet oda, ahová gondolom!!!

2015. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Nah az első hónapok kritikusak voltak...Fodrászról álmodni sem mertem! Aki ezt a cikket írta, fogalma nincs arról, milyen az élet egy újszülöttel. Éjjel 2 óránként kelt a fiam, mire nehezen álomba zuhantam volna én is a szoptatás és peluscsere után, megint kelt. Nem aludtam semmit. Nappal ugyanez csak még a házimunka is közrejátszott. Tettem mindezt úgy, hogy a gátsebem iszonyat fájt, két hétig alig bírtam ülni. Magamról nem tudtam...sőt, azt sem, hogy milyen nap van éppen. A szülést úgy csináltam végig, hogy 30 órája már nem aludtam. Nem azért írom, mert dicséretet várnék, vagy ilyesmi, mert a fiam a mindenem, de az anyaság önfeláldozás is. Fodrász? Ne vicceljetek! Álmodni nem mertem róla. Hat hónapos volt a fiam amikor kaptam 2 óra kimenőt, mert Apa éppen ráért és akkor elmentem. Most 14 hónapos és megint menni kéne... Ahogy egyre nagyobb lesz, kevésbé igényel majd engem, most már sokkal több idő jut magamra is. Tudok sminkelni és edzeni néha, mert eljátszik egyedül, de ezt a pillanatot megtöri, amikor odatotyog a mesekönyvvel hozzám, hogy olvassak neki...
2015. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
És a férfiakról annyit, hogy a szülést egy sem bírná ki. Egyszer elmeséltem a férjemnek, hogy mit éltem át akkor. Soha többé nem akarta hallani, annyira horror volt neki. Amikor pedig csak 5 percre megkérem, foglalkozzon a fiunkra, három perc után már kiabál, hogy mikor jövök. Átlagos pasi, mindegyik ilyen. De ezek a percek azért jók, mert utána elismeri a munkámat. Párszor mondta már, hogy ez a 24 órás műszak rosszabb, mint gyárban robotolni 12 órát, pedig ő tudja miről beszél...
2015. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!