Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van e olyan cikk / felmérés...

Van e olyan cikk / felmérés ami azt a témát járja körbe hogy vajon az ubuntu disztró mennyiben járult hozzá a gnu/linux népszerüségéhez?

Figyelt kérdés

2014. dec. 21. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem népszerű a linux, azért mert páran használjuk és beszélünk róla.
2014. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hihi.. :) Attól még olyan hogy népszerüségi érték van. Bizonyos körökben pedig egyenes only option szinte. Pl top500 szerver. De nem is ez a kérdés.
2014. dec. 22. 16:01
 3/6 A kérdező kommentje:

Meg a páran-t gondolom úgy akarod érteni hogy pár tízmillióan? Ha csak a gnu/linux desktopot nézzük.


Elnézést nem kötekedni szeretnék.

2014. dec. 22. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy az asztali felhasználók. Na meg úgy, hogy 1-2% ezekben a körökben. A szerver meg szerintem nem annyira vág ide, legalábbis a kérdésed miatt, ubuntut nem tudom hogy használnak-e szervereken.
2014. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen én is 1-2%ról tudok. Wikipédia látogatottság alapján, meg steam(!) felhasználói tábor alapján.


Ubuntu szerver kiadás:

[link]


Hááát igen, valahol azért nehéz szétválasztani a szerver és a desktop népszerüséget. Hiszen ha mindenhol szerver szinten az lenne mondjuk és akik működtetik rájönnek hogy jó, még a végén desktopon is azt használják, aztán miután a "hozzáértök" elkezdenek mind linuxot használni, a nem hozzáértőknek is azt fognak felrakni. Csak egy gondolat.


Vélhetően egyébként szerver szinten is sokak számára egyszerübbé teszi az életet az ubuntu.


Egy két desktop ubuntu népszerüségelősegítő példa:

[link]

[link]

[link] <-- itt közvetetten

[link]


Többek között...


Csak szívesen olvasnék erről egy összefoglalot esetleg statisztikákkal vagy valami ilyesmi. Szerintem az ubuntu a problémásabb részeivel együtt is sokat tett a gnu/linuxért. (fúúj spyware :), szerencsére ezt kiszedik) A következő nagyobb turbó most a steambox lesz. Na de majd meglátjuk.

2014. dec. 22. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanitt fog maradni még jó ideig, de ez nem is baj, akkor nem akarnak erre is milliónyi vírust, meg minden marhaságot ráírni. Legalábbis én gondolom ezt így.
2014. dec. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!