Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idővel előtte kell...

Mennyi idővel előtte kell jeleznem hogy vissza szeretnék térni a munkahelyemre, Köteles visszavenni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben szeretnék visszamenni dolgozni akkor lenne kislányom 1,5 éves.Jó ha már most jelzem?Visszavesznek?Már a bölcsibe van helyünk de csak ha dolgozok/szabin leszek még/.Hogy van ez anyukák tudtok segíteni?Új a munkaügyes nem is ismerem .Hogy kell ezt intézni?

2015. márc. 24. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Tertivevenyes ajánlott levélben megirod, hogy x naptól kéred a fizetesnelkuli szabadságod megszunteteset és munkába kívánsz állni.


Ha megszunteted a gyedet, köteles visszavenni. Ha viszont gyed/gyes mellett akarsz dolgozni, kor nem köteles visszavenni

2015. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De ha vissza is mész, nem köteles állományban tartani, tehát már másnap felmondhat neked, nem vagy védett.
2015. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben már most jelezném, nincs olyan sok idő szeptemberig. Megírod nekik, bemész hozzájuk megbeszélni, hogy szeptembertől szeretnél munkába állni, milyen lehetőségek vannak? Ha ténylegesen fel tudnak ajánlani egy állást, akkor kéred a szülési szabadságod megszüntetését. Amennyiben nincs üresedés, akkor elkezdhetsz már lassan munkát keresni máshol.
2015. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. márc. 24. 14:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a munkáltatóval visszavesznek sőt pont jókor jeleztem mert vkitől meg akarnak válni így a helyemen lévőt át tudják oda rakni.Szerencsére simán ment eddig csak tartson ki szeptemberig.Köszi mkinek.
2015. márc. 24. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!