Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ilyen nagy kultusza...

Miért van ilyen nagy kultusza a FP, Duplo, Lego, stb. játékoknak?

Figyelt kérdés
Van olyan szülő, aki nem csak ilyeneket vesz a gyereknek? Esetleg még kreatívan ki is talál valamit és sk játékkal játszik a gyerek?
2015. márc. 30. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én pl. egy duplot vettem anno az 1 éves lányomnak.

28. életévemet taposom és az összes legom megvan illetve, a férjem szülei is elpakoltak minden legot.

Mi ezekkel játszunk és mai napig tökéletesek.

Oké, nem a mai "dizájnnak" felel meg, de ez őszintén, kit érdekel?!

Mert, hogy az én 4 éves és 1 éves lányomat nem, az biztos :)

2015. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó minőségűek. Természetesen van olyan szülő, aki nem csak ilyet vesz. Többek között mi is. Veszünk más márkát is és sk is készítünk dolgokat. A kettő nem zárja ki egymást.
2015. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A duplo/lego igen jó minöségü, kreativitást fejlesztö játék. Nem értem, mi kifoga´sod van ezek ellen?
2015. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A stb. arra utal a kérdésben, hogy ezek csak példák. Lamaze-t is írhattam volna, nem ez volt a kérdés lényege. Én úgy vettem észre, nagyon sok szülőnél ezen márkák és a játék fogalma között egyenlőségjel van, kíváncsi voltam az okokra.
2015. márc. 30. 10:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a stb. alatt az összes márkás játékot érted, akkor módosítom a válaszom (2-es vagyok). Én csak jó, márkás játékot szoktam venni, megnézem milyen minőségű. Egyszerűen azért, mert azt tapasztaltam, hogy (bocs a kifejezésért) a gagyi játékok (másoktól kaptunk ilyet) nem tartósak és ami a legnagyobb probléma sokszor nem biztonságosak. Egyébként nem csak a játékokkal vagyunk így.
2015. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
mert ezek nagyon jo es hasznos jatekok.
2015. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A lego dupló nagyon jó minőségű, és sokfélét lehet kapni. Van másféle "legónk" is, amit ismerősöktől kaptunk, tényleg szép nagy darabok nem gond a gyereknek megfogni, csakhát ki akarja a hisztit hallgatni minden egyes építésnél, hogy a 3. darab után maguktól "leugrálnak" a kockák a toronyról?
2015. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a dulo nem márkanév, az is lego, csak más a mérete, azt jelöli. van lego duplo, lego city, lego kreater, lego primo, stb.

FP nekünk nem volt, nekem a molto tetszett.

lego már kicsinek is imádta, nekem maradt egy duplo hajóm meg egy kisdoboznyi kis lego, férjemnek egy nagy doboznyi kislego. mikor kicsi volt imádta a duplot így kapott mellé még 2-3 készletet.

most 5 éves, kifejezetten kéri a legot-szülinap, karácsony... imádja :) és nagyon is fejlesztő játék, nem véletlenül ajánlják a szakemberek! :)

2015. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem jól tettem fel a kérdést. Például sokszor voltam már börzén, ahol rengeteg gyerekjáték van. A szülők legtöbbje elkapkodja a fent említetteket, míg mondjuk a kalapálós játék, fa logikai játékok, montessori jellegű játékok mind ott maradnak, vagy legalábbis sokkal kisebb arányban kelnek el. Ennek az okát szerettem volna tudni.
2015. márc. 30. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:

A FP-t én sem értem, bár oké, igen, tartósak, helyesek, jó minőségűek, engem pl. kiver a víz, hogy mindegyik tolja az ABC-t, meg ugyanazokat a nótákat. Fúj... Van kb. 3 FP játékunk, és csókolom. Viszont rengeteg a LEGO, ebből Dupló és a kicsi is. Ezeket imádom, a gyerek is. Szívesen veszünk fa játékokat is.


Szerintem amúgy azért, mert ezeket hallja, aki jobban nem néz körül, szóval, nem kell hozzá "ész". Viszont ha kicsit körülnéz az ember, találni más márkából is szuper játékokat.

2015. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!