Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nagyon jó barátnőm posztol...

Egy nagyon jó barátnőm posztolt a gyerekeinkről egy képet a facebook-ra, olyat amivel én nagyon nem értek egyet, és nem tettem volna ki. Szólnátok? (Részletek lenn).

Figyelt kérdés

Viszont ő nagyon lelkes, már amikor kitette lelkesen hívott, hogy hű de jó, én meg majd szívbajt kaptam. Konkrétan: az ő gyereke a bilin ül, az enyém mellette áll letolt nadrággal, ugyan nem látszik semmi, mert a body kikapcsolva majdnem combig ér de akkor sem tettem volna ki ilyen képet.

Szerinte nagyon jó pofa, és annyira lelkesedik, hogy ő még ilyen jó képet nem is látott soha, és hogy mennyien lájkolták, és milyen jópofákat szólnak hozzá, vááááááh :(.

Nem akarom megbántani, de nagyon mérges vagyok. Amúgy sem vagyok ilyen nagyon posztolgatós típus.

Ti mit csinálnátok? Szerintem ha levetetem vele vérig sértődik. De rosszul vagyok tőle, hogy egy ilyen kép kering a világhálón a gyerekemről. Túlreagálom? Ha igen, akkor megpróbálok lehiggadni, és pozitívan felfogni a dolgot.


2015. márc. 30. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én is egyből levetetném.
2015. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha tulajdonképpen semmi nem látszik a gyerekedből és ennyire tetszik mindenkinek akkor lehet hagynám az enyém miatt. viszont azt nem értem hogy jut valakinek eszébe olyan képet feltenni a saját gyerekéről amin bilin ül??? mi felnőttek se teszünk ki magunkról olyan képet amin a wc-n trónolunk, hátmég kis gyerekről, nem?


nekem egyszer tett fel egy rokon olyan képet, hogy a kisfiam meztelenül pancsol a zárt kertünkben. egyébként fürdőnadrágban volt, csak a vízben levette valamiért, kb 5 percig volt pucér erre pont olyan képet tett fel. én egyből szólt és annyira kiakadtam ezen, hogy megkértem, hogy egyáltalán ne tegyen fel képet a gyerekemről a tudtom nélkül. lehet kicsit túlreagáltam, na de ne nézzék már emberek a fiam fütykösét! :)

2015. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólnék neki, hogy azonnal törölje. Én már olyan kép miatt is szóltam rokonnak, amin nem volt semmi vállalhatatlan, csak nem szerettem volna, ha az a személy képet tölt fel a gyerekemről. (Azért, mert az ő képeit bárki láthatja.)
2015. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Levetetném.
2015. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a helyzet az, hogy már mindegy, mert a net nem felejt..

:(. Én is ma láttam, hogy az egyik barátnőm kitett egy meztelen képet a kislányáról.hát had ne mondjam mi ugrott be elsőnek :(.. Ennyi beteg ember közé!

2015. márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én levetetném.
2015. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat, engem alapból zavar, ha valaki az engedélyem nélkül posztol a gyerekemről. (volt már rá példa nem is egyszer, idelátogató távolabbi ismerősöm amint kilépett az ajtón, már rakta is fel a lányom képét, holott engem nem kérdezett meg sem a fénykép készítéséről sem a kép megosztásáról.)


Szerintem alap illemszabály, hogy ha másról vagy más valamijéről készítek képet és azt fel is akarom valahova tölteni, akkor megkérdezem az illetőt, hogy megengedi-e.


Mivel jóban vagytok, szerintem kertelés nélkül elmondhatod neki, hogy téged ez a kép zavar és légyszíves törölje a fotót. Nem kell lekiabálni a fejét, de legyél határozott.


Másik opció, hogy megbékélsz a dologgal, bár ez talán még nehezebb, mint a fenti lehetőség.

2015. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is levetetném.

Kedvesen vázold neki leíró, naturalista stílusban, milyen emberek, hol, mit fognak csinálni, miközben a gyerekeitek képét nézik...az Ő gyerekét is!

Szerintem rögtön le fogja venni magától.

2015. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Levetetném rögtön. Ha meg megsértődik, elküldeném neki ezt: [link]
2015. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Levetetném, ez sokkal fontosabb lenne, minthogy megsértődik-e. Egyébként meg te sértődhetnél meg, hogy a megkérdezésed nélkül rakott fel képet a gyerekedről.


Az egyik barátnőm nagy facebookmániás, mégis megértette, hogy nem akartam, hogy esküvős fotókat tegyen fel rólunk. Egy normális ember egy ilyen kérésen nem akad ki.

2015. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!