Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a nagymama...

Mit szólnátok ha a nagymama (anyósotok) nem akarná/engedné, hogy a gyereketek mamának (nagyinak, stb. ) szólítsa? Maradi vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatalosnak akar látszani és a keresztnevén szólíttatná magát a gyereketekkel (nem úgy hogy keresztnév+mama, hanem csak a keresztnév)?

Nem tehetek róla, engem zavar, ha egyszer nagymama, akkor az unkája miért szólítsa Szilvinek? Úgyis mindenki tudja aki ismeri, hogy az unokája..

Hiába mondom neki, ragaszkodik hozzá.

A kisfiunk az első unoka.

A nagymama elvált még korábban, és nagyon fiatalosnak akar látszani (sokszor merészebb ruhákat vesz fel, mint én vagy a férjem húga). Ezzel semmi bajom, tegye ha így érzi jól magát, de a kisfiunknak akkor is a nagymamája.

Mit tennétek? Titeket nem zavarna? Velem van gond? Maradi vagyok?


2015. márc. 7. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van. Szólítsa csak nyugodtan mamának, majd beletörődik a kedves anyós, hogy már nem 20 éves:))
2015. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Úr isten ilyet még nem is hallottam.Kérdező egyáltalán nem vagy maradi,ő a nagymamája neki büszkének kéne lennie hogy van unokája.Attól nem fog fiatalabban kinézni hogy nem engedi hogy az unokája mamának hívja.Ez még nekem új ilyenről még soha nem hallottam a környezetemben az emberek alig várják hogy az unokájuk mamának hívja őket.Egyébként férjed mit szól ehhez?
2015. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Engem különösebben nem zavarna. Én csak abba szóltam bele, hogy engem hogy szólítson a gyerek (a férjem lemamázott, mondtam, hogy köszi, de azt meghagyom anyáinknak).


A gyerek szempontjából nincs jelentősége, hiszen tisztában van vele, hogy ő a nagymamája. Az én falusi nagymamámat apám és az egész rokonság Idesnek szólította, én is így nőttem fel. Egyfajta becenév volt, engem nem kevert meg, attól még tudtam, hogy a nagymamám. Tehát akár Idesként, akár mamaként beszéltek róla, tudtam, hogy kiről van szó.

Mehetett volna ölre a család ezen, de azon kívül, hogy mindenki jól összeveszett volna mindenkivel, nem sok értelme lett volna.

2015. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Engem is zavarna, mert az a különbség ahhoz képet amit a 3-as válaszoló ír, hogy ebben az esetben kicsit olyan, mintha szégyellné, hogy már unokája van, és ez engem is dühítene. Ettől függetlenül ne vesszél össze vele, vagy kérd meg a férjedet, hogy tegye rendbe a helyzetet, vagy egyszerűen szólítsa csak mamának, és majd megszokja ahogy már írta korábban valaki :D.
2015. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálunk anyut a bátyám gyerekei a keresztnevén szólítják, vagy a keresztnevének egy becézett alakján, nem azért mert anyu ezt kérte, valahogy így alakult, igazából fogalmam sincs miért, már felnőttek :) csak az én gyerekeim szólítják mamának, viszont a lányom engem is néha a keresztnevemen szólít, se én se anyu soha nem csináltunk ebből problémát, én nem hiszem, hogy ez olyan eget verő nagy probléma lenne...
2015. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!