Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit dolgozik a...

Anyukák, mit dolgozik a férjetek, hogy csak késő este jön? Nem tudtok ezen változtatni valahogy?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasom itt, hogy az anyukák egész nap egyedül vannak, mert a férj késő estig dolgozik. Minden nap túlóráznak? Én bevallom, nem nagyon bírnám ezt, inkább legyen kevesebb pénz, de így ez milyen családi élet, hogy az apuka szinte nem is látja a gyerekét? Ne értsétek félre, nem bántani akarok senkit, gondolom, hogy nem jókedvéből csinálják, de nekem nagyon furcsa, hogy ilyen sok apuka dolgozik reggeltől késő estig, nem értem hogy bírja ezt az apuka is, anyuka is, gyereknek is rossz, hogy nem is látja az apját..
2015. ápr. 2. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
az utazas agglomeraciobol helybol ket-ket es fel ora a ferjemnek... emellett amerikaiakkal dolgozik, az ido eltolodas miatt 14.00 utan kezdodik neki az erdemi munkaja... a szakmaja ezzel jar, de jo a ceg es jol is keres. dolgozhatna tanarkent is es akkor szabad lenne a nyara, de mit er a szabadido ha nincs mibol elvezni? persze ez forditva is igaz, de hat ez van.
2015. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Bar az en ferjem csak kb. 10kor megy el itthonrol (de.), de ejszaka 11nel hamarabb nem er haza. Rendezvenyszervezo. Nem szeretnenk mi sem ha valtana, mert nagyon boldog ebben a munkakorben. Nagyon nagy az ismeretsege, olyan dolgot csinal, amit szeret, raadasul jo penzert. Ennek ez az ara, de nyilvan igy vallaltuk a gyereket. Altalaban a vasarnapja szabad, es ha szabadeteri a program, mi is tudunk menni vele. Ilyenkor nem ulunk a nyakan, de megis egy helyen vagyunk. Megszoktuk mar ezt, egy ket eves fiunk van.
2015. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
ja es ez az o dontese nem en akarom belole kisajtolni a joletet, en ugyanugy dologozom itthon es tanulok is mellette. szamtalanszor mondtam neki h nekem mindegy mennyit keres, de o sereti a munkajat es szeret nagylabon elni.
2015. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére az én férjem nem így dolgozik, hanem "rendesen" napi nyolc órát, reggel nyolctól délután fél ötig (hja, az ebédidőt le kell dolgozni), de azért sok olyan munkakört tudok, ahol sajnos estig kell dolgozni.

Pl. az öcsém szakács, de igaz ez bármelyik vendéglátós szakmára, pl. a pincérekre, de arra is, aki pultban áll, esetleg saját vállalkozása van, és egyedül, vagy majdhogynem egyedül viszi, mert egy főállású alkalmazottat nem tudna kifizetni. Tesóm pl. úgy dolgozik, hogy elmegy reggel 9-re, ott van kettőig, utána hazamegy, és ötre visszamegy. Változó, hogy mikor végez, néha otthon van már 8-ra, de nagyon sokszor éjfélig bent van. Neki mondjuk nincs még gyereke, meg felesége se, de ha lenne se tudna mit csinálni. Örül, hogy van munkája, ahol kifizetik. Dolgozott már pár helyen a városban, egy rakás helyen nem kapta meg a teljes bérét, sőt, van, ahol még most, négy-öt év után is tartoznak neki, amit nyilván sosem fog megkapni. Szóval ő örül neki, hogy egyáltalán van hol dolgoznia. Nem mintha a főnöke többet lenne a családjával, az is bent van reggeltől estig, és a legtöbb vendéglátós vállalkozó így van ezzel. És hát ja, ahol már gyerek is van, ott ez elég nagy szívás, de ha egyszer valakinek ez a szakmája, ehhez ért, ebben jó, akkor nem nagyon tud mit csinálni. Akárhova megy a szakmáján belül dolgozni, ott nagy valószínűséggel hasonló lesz a helyzet.


De említhetném akár a kamionos apukákat is, akik nemhogy este nincsenek otthon, de sokszor napokig, hetekig sem. Aztán egy ideig otthon vannak egész nap, aztán megint sokáig nem. Vagy ott vannak a taxisok is, ők is rengeteget dolgoznak éjjel, pláne ha még ünnep is van. Ha jó pénzt akarnak keresni, bevállalják. Persze nem minden a pénz, de sok család van olyan helyzetben, hogy van dolgozik az apuka ilyen feltételek mellett, vagy nem elég az, amit megkeres normál munkaidőben.

2015. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az én férjem két szakba dolgozik de másik városban mint ahol lakunk.

6-14 ig és 14-22 ig

reggel negyed 6 kor indul és fél 3 után kicsivel ér haza, negyed 2 kor indul és fél 11 után ér haza.

ha délutános akkor ált. van vagy 1 óra mire ágyba keveredik aztán olyan 10-fél 11 ig alszik,és nem sokkal utána indul is. ez van csak a délutánost nem szeretem de a reggelessel semmi bajom.nem tudunk változtatni itt nincs sok lehetősége viszont van egy biztos munkahelye jó fizetéssel.

2015. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én párom külföldön dolgozik konyhafőnök így reggeltől estig bent van. Nem tud minden nap hazajárni. Sajnos ez van.Itthoni szakács fizetésből nem lehet megélni vagy csak nehezen. Én is szakács vagyok szóval átérzem átlátom a vendéglátásban zajló dolgokat.Remélem a fiúnk nem ezt a szakmát választja..
2015. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

vállalkozó. reggel 8kor indul, viszi a gyereket. aztán telefonálgat, intézkedik, srácainak kiosztja a dolgokat és ő is melózik velük (építőipar). este átadja a melót, hazaviszi a srácokat, árajánlatok megírja, stb. 7-11 között szokott este jönni, ilyenkor márc-ápr-május, inkább éjfél. viszont télen itthon lóbálja a... :)

gyerek valóban nem látja hétköznap, épp ezért viszi reggel, van egy kis közös programjuk.

bármilyen furcsán is hangzik, de nem rossz a gyereknek, nem hiányzik neki az apja. mondjuk tényleg fura leírni :D

de ő ebbe született, ebben nőtt fel, neki ez a természetes! mi így vállaltuk a gyereket, pontosan tudtuk, hogy ez lesz. én vállaltam egyedül, ő meg vállalta, hogy "hétvégi apuka" lesz

2015. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozó, két saját üzemet vezet.

Nem, nem tudunk változtatni rajta, jelenleg legalábbis nem.

2015. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Foszakacs. Reggel 10tol este 11ig dolgozik. Ezt heti 4 nap, egyszer pedig csak fek napot, az 10-18ig tart. Ket szabadnap, ha szerencsenk van. Rengetegszer van, hogy tobb, mint 60 orat dolgozik. Mi is kukfoldon vagyunk. Segitseg semmi, egesz nap egyedul.. nem konnyu. De neki sem. Kitartunk
2015. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont azon gondolkodtam, hogy milyen munkakör lehet, ahol apuka 5kor már otthon van. Mint régen, az én szüleim.

Férjem hivatalos munkaideje 6-ig van, de fél 7-nél korábban sose indul, inkább később. Így fél 8 után ér haza. Sima, irodai munka, középvezető, de minden munkatárs így dolgozik. Korábban bankban volt, ott is ugyanez.

2015. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!