Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggel nem tudok felkelni,...

Reggel nem tudok felkelni, este nem tudok elaludni. A nap délelőtti, illetve kora délutáni/délutáni szakaszában folyamatosan álmos vagyok, és bármikor el tudnék aludni. Lehet ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
Néha alacsony a vérnyomásom, ennek már utána olvastam, hogy sok folyadékot kell fogyasztani, meg sokat mozogni, de hiába, ha mozgok, akkor délután és este olyan aktív vagyok, hogy nem tudok elaludni, viszont másnap reggel megint használhatatlan vagyok. Pszichológia órán tanultam, hogy vannak bagoly típusú emberek, mint például én, és vannak pacsirta típusú emberek, akik reggel éberek és estére elfáradnak. Akkor egyszerűen én bagoly vagyok és kész? Nem akkora hatalmas probléma, de nagyon rossz, hogy nappal nem tudok semmire se koncentrálni, és állandóan az álmossággal küzdök, este pedig nagyon aktív vagyok. A kávé, energiaital nem oszt, nem szoroz. Vagy van valakinek ötlete, hogy ezen hogy lehet segíteni?
2015. jan. 1. 03:45
 1/3 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok. Ha megoldást találtál, majd szóljál már
2015. jan. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jah nekem is...De amúgy be kell állítani egy bioritmust. Pl egyik reggel felébreszted magad korán (függetlenül attól, hogy mikor feküdtél le) és akkor fekszel le amikor álmos vagy. Következő reggel ugyanabban az időpontban kelsz, és végezz valami aktív tevékenységet (de ne lefekvés előtt!) és ne egyél sok cukrot, koffeint. Aztán éjfél előtt feküdj le. Amúgy nekem nagy problémám nincs suli közben, simán megvan a ritmus, csak szünetben mint ahogy láthatod (05:20) képes vagyok ezt megbontani. xD
2015. jan. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, de nálamost állapítottak meg krónikus vérszegénységet, amit majd kezelni kell (az étkezés nekem már nem elég), szóval éb azért vagyok állandóan fáradt. Egész nap alszom 5-10 perceket, mert annyira gyenge vagyok, naná, hogy este még annyira se tudok aludni... :-\
2015. jan. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!