Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 8-10 éves kislányok festik magukat és fogyókúráznak?

Figyelt kérdés
Gyakran látom az iskolába, hogy 8 évesen fogyókúrázik és festi magát néhány lány. A szülek hogy hagyhatják ezt?

2015. ápr. 16. 19:25
 1/6 Mr. S válasza:
Totális agyrém! Egy ilyen korú gyerek minek festi magát? A fogyókúra meg max. akkor indokolt ha ugye túlsúlyos a lány...de gondolom itt nem ez volt a helyzet
2015. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem engedném egyiket se a gyerekemnek. Viszont ha rosszul érzi magát figyelnék h mit eszik, úgy pakolnék neki de nem fogyókúrázhatna, ekkora szervezetnek még sztem ez nem kell. Ha kell akkor együtt sportolnánk vagy vmi inkább.
2015. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok felnőtt nőnek élete központi témája a folyamatos fogyókúra, és ha egy kislány ilyen anyával él, akkor bizony könnyen lehet, hogy 8-10 évesen már ő is fogyózni fog, mert ez a minta előtte. Ez egy generációkon át anyáról lányára szálló őrület, amit nehéz megtörni.

A festés már jóval egyszerűbb téma, azt nyilván nem kell hagyni és kész.

2015. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mr. S válasza:
Egy kis helyesbítés: fogyókúra alatt én sem azokat a szélsőséges módszereket értettem, hogy igyunk cékla levet 1 hónapig. Hanem, hogy inkább étkezzünk tudatosan és persze mozogjunk rendszeresen
2015. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogyókúra helyett egészséges étkezést és sportolást ajánlanék.

Az arcfestést meg úgy engedném, hogy kipróbálnak ezt-azt a barátnők otthon, játékból, de inkább 10 éves kortól, és utcára menés előtt le kell mosni! Vagy legyen ez egy csajos program, hogy anya megmutatja, hogy kell sminkelni, de ki kell hangsúlyozni, hogy ez felnőtteknek való, ill. ahogy idősödik a lány, úgy engedhet meg mindig egy kicsivel több festéket.

2015. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én totálisan le vagyok sújtva amikor kikent kislányokat látok de még inkább amikor 14-15 éves lányok úgy vannak kifestve és öltözve mintha az utcasarokra készülnének és mindez iskolába menet. Minden ki van pakolva és a szoknya sem takar semmit, ez megturbózva 2kg sminkkel. Sajnálatos, hogy itt tart a mai trend, és undorító, hogy a felnőtt-idős férfiak közül pedig sokan látványosan majd kieső szemmel és lógó nyelvvel bámulják őket. :-(
2015. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!