Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi penzbol lehet JOL elni...

Mennyi penzbol lehet JOL elni Magyarorszagon 2-3 kicsi gyerkoccel?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk, gondolkozunk a hazakolzotesen. A nyomorba nem akarunk menni, szeretnenk normalis eletet. Sajat haz, sajat auto az adott, tehat hitel nincs. Neha napjan egy mozi, egy etterem, nem kell nagy luxusra gondolni. Velemenyed szerint ehhez mennyit kell keresni?


(Nemigazan ide vag a kerdes, de kifejezettem csalados anyukak, apukak velemenyere vagyok kivancsi)


Koszonom


2015. ápr. 22. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak élni - tehát nincs benne a lakásfelújításra szánt pénz, a megtakarítások - alacsony rezsijű lakásban 400 körül lehet.
2015. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél mást jelent a jól élünk.... Így nehéz megmondani
2015. ápr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az igényszintje, de ha arra gondolsz, hogy a minimálbér mennyi és ezt 5-tel szorzod, már akkor is közel 400 eFt jön ki.


Sok múlik azon, hogy Budapesten élnétek vagy esetleg egy kisebb településen, van-e igényetek, lehetőségetek a gyerekeket magánintézményekben taníttatni (magánovi/bölcsi kb. átlag 80 eFt/gyermek, a magániskola nagyobb szórást mutat, de MINIMUM ennyi havonta).

Én nem a kozmetikumokra meg az étkezésre hegyezném ki a kérdést, mert nem ez a legnagyobb tétel egy háztartásban.


Ami eszembe jut még, az a család biztosítása/megtakarítások és az egészségügyi kiadások.

Persze lehetséges a TB ágon is mindent megoldani, de sajnos afelé megy a világ, hogy amire a szakrendelőben lassan fél éves várakozásokkal lehet bejutni, azt egy sarokkal arrébb jobb körülmények között, jobb szakmai színvonalon meg is lehet vásárolni. Durva, de ez van.

Egy 5 fős családban a fogászati kezelések, egészségmegőrzés is egy jelentős tétel lehet.


Budapesten, átlagosnál kicsit jobb körülmények között élő egyedülálló édesanya vagyok egy gyermekkel.

A kisfiam magánoviba jár, nincsenek hiteleink, egy viszonylag jó környéken élünk saját tulajdonú ingatlanban, napi szinten használok autót, van a nyugdíjas éveimre, az eü kiadásokra, általános kis tartalék, lakáskasszák, tbsz számla, egyebek stb.

Havi nettó 550 eFt-ból élünk.

Ezzel kényelmes, normális, nemcsak és nem főleg ruházatban vagy külsőségekben élünk jól, nekem nem ez a preferencia. Ellenben oktatásra, kultúrára, kirándulásra/utazásra, élményekre szívesebben áldozok.

Az átlagostól kicsivel jobban élünk, de nem kiemelkedő színvonalon.

2015. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kinek mi a jó élet. Lesz itt olyan anyuka, aki idefröcsögi, h ők 150 000-ből is jól élnek 5-en, mert hó végén még jut párizsi a kenyér tetejére.

Van, aki párizsit meg soha nem is tenne a gyereke elé.


Nekem a jó élet azt jelenti, hogy ha kell egy új cipő, meg tudom venni, nem kell rá külön spórolni, jut nyaralásra, szépségápolásra, egészsségmegőrzésre, szórakozásra. Ha bejelentik a suliban, h be kell adni 20 000-et bécsi kirándulásra, nem esek kétségbe. Ha hirtelen kell költeni a kocsira 70-et, mert tönkrement valami, akkor sem.

2-3 gyerekkel ehhez 500E kell és én még a jó élethez nem is soroltam fel igazi luxus dolgokat, csak egy olyna hétköznapi módon jó életet vettem alapul.

2015. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, vidéken, megyeszékhelyen élünk.
2015. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 3 gyerek van, vidéken élünk megyei jogú városban. Mindenkinek mást jelent a jól élni, nekünk az 500 ezer nagyon alsó hangon volt csak elég. 600-700 ezer az, amikor már azt mondtam,hogy kényelmesen vagyunk. De azt is hozzáteszem, hogy a feléből is simán ki lehet jönni,csak akkor azért zsonglőrködni kell a kiadásokkal.
2015. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat. Azert irtam a kerdesben, hogy velemenyetek szerint, mert tenyleg egyeni velemenyekre vagyok kuvancsi, a jo elet nagyon relativ, igazatok van.


Magyarorszagrol folyton azt hallani, hogy 10.000 marad kajara egy honapban, blaaabla.

Tehat: szamomra a 'jol elni' az azt jelenti, hogy nem okoz gondot elmenni egy nagybevasarlasra. Nem azt nezem meg a boltban, hogy annak a bizonyos termeknek mennyi az ara, hanem, hogy az a dolog kell-e nekem. El lehet menni egyszer egyszer etterembe, megvehetunk egeszsegesebb eteleket. De nem kell tulzasba esni, semmi luxusra nincs igenyunk. Marmint, persze jo lenne, de ha a luxus lenne a cel, akkor sosem jonnenk haza. Evente egyszer szeretnenk elmenni kulfoldre nyaralni, de itt sem kell a legdragabb hotel. Pl anyukam meg apukam ket hetes gorogorszagi nyaralasra mennek 100.000ert, ebben benne van a buszut, meg a szallas, ezen felul fognak meg kolteni nyilvan, de ez az ar azert eleg jo pl. Meg en amugy is az a fajta vagyok, akinek hiaba van penze, amirol tudom, hogy draga, azt nem veszem meg. Most kulfoldon elunk, nem kell szamolgatni a penzt, jol elunk, megsem veszek az 5 honapos babamnak tobbtizezres dolgokat, mert minek.. maganovira sincs igeny, egyszeruen csak normalis eletet akarunk elni, honap vegen pedig nem szamolgatni a penzt, allatkertbe menni, ide oda programozni, ilyesmi

2015. ápr. 23. 20:32
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Mi kb 390e-ből élünk és erre jön még Cafeteria jócskán. Kb úgy ahogy leírtad, csak nem külföldön nyaralunk (a SZÉP kártya miatt elsősorban, az ugye csak itthon beváltható). Ruhát turiban veszek, nem azért mert nem futná rá, egyszerűen ha vehetek kevesebbért, miért fizetnék többet. Kajára mindig futja, gyerekek is mehetnek táborba, megtakarítás is van de minimális.
2015. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
18 vagyok, 3 gyerek
2015. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Havi 50 ezerből, hiszen dicső kormányunk szerint ennyi pénzből kiválóan meg lehet élni.
2015. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!