Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális hogy anya nagymamával...

Normális hogy anya nagymamával egyetemben erőszakosan megmondják a gyereknek mit engedek mit nem?

Figyelt kérdés

korábban is 30 felé közeledve képesek voltak velem azon ordítani(!) hogy nem ettem meg az egész levest.

állandóan uralkodnának felettem, valszeg azért mert általában én csendesebb konfliktuskerülő vagyok, hagyom magam néha, csak ne legyen vita. a leveses sztoriban már azért felvettem a kesztyűt teljesen eredménytelenül, röhej de tesóm védett meg, hogy ugyan miért is kellene megenne ha nem akarom.


erre pár év anyaként rámszólnak hogy a gyereknek(10 hó) mit engedek mit nem.(volt, hogy finoman ütögette a parapetet(ami nem volt bekapcsolva)csak mert tetszett neki a hangja hogy olyan "visszhangos" én engedtem hagy tapasztaljon, mert nemigen értette az öszefüggést hog ő csinálja tisztán láttam rajta, gondoltam nem árt ha ok-okozatokat tanul.


mamánál szinte semmit nem csinálhat, mert vagy nincs feltakarítva, nem tehetem le a szőnyegre, rámszólnak hogy a padló most nincs felmosva oda se tegyem le, a kanapén vagyok vele, amin a pokrócot folyamatosan lehúzta(abba kapaszkodott)folyamatosan fel kellett teríteni újra és újra, ebben a nagy szenvedésben kitaláltam hogy odaadom neki a pénztárcám(persze becipzározva, pénzt nem tudja kiszórni csak kihajtogatni a névjegykártyás részeit)mert az sokáig leköti különben ilyen helyzetben egy örökmozgóval nem lehet bírni nem fog ülni szépen csendben órákig..a bankkrátyákkal, pont gyűjtő kártyákkal játszot, kivette forgatta, ketette felvette, mivel plasztik mind ne volt veszélyes sem, nem tudja lenyelni, tünkretenni, erre már megint hosszan oktatni kezdtek hogy nem szabad odaadni, azokra vigyázni kell(mama szerintem nem is tudta mik azok, vallszeg anya beszélhetett neki a hátam mögött erről)nos ebből is majdnem veszekedés lett, de valahogy leállították magukat kivételesen.



normális ez??


2015. ápr. 28. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem velük élsz, költözz el és megoldódik a probléma, ennél okosabbat senki sem fog tudni mondani.
2015. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem, és bocs, de az sem, hogy 30 évesen nem tudod megvédeni magadat a saját anyáddal szemben.. önálló családanya vagy, szedd össze magad, mi lesz, ha a gyerekedet bántja valaki majd/elveszi a játékát valaki.. stb. érte se állnál ki egy nagyobb szájú anyukával szemben?
2015. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
dehogy csak látogatóban voltunk(vagyunk mindig)
2015. ápr. 28. 09:01
 4/10 A kérdező kommentje:
dehogynem, meg tudom magam védeni, csak ott hiába magyarázom az én igazam, akár már én is emelve a hangom, mint két "dügkeselyű" mondják tovább a magukét.
2015. ápr. 28. 09:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Anyu és Mami. A gyereket én nevelem. Ez az én dolgom és az én felelősségem is, ezért az én döntéseim hatáozzák meg, mit szabad és mit nem. Kérlek, hogy ha nincs veszélyben a gyerek és nem kérem a véleményeteket, hagyjátok, hogy magam döntsem el, mi jó és mi nem, mert ettől a folytonos kioktatástól bizonytalan leszek és ez a gyereknek nem jó. Meg kell tanulnom magamtól eldönteni, mit engedek és mit nem.


Sajnos ha nem használ a szép szó, picit ritkábbá tenném a találkozásokat (bár nem tudom, most mennyire gyakoriak).


Viszont a legfontosabb. Neked magadnak kell belülről olyan határozottságot, magabiztosságot szerezned, hogy fel se merülhessen a kioktatás és az üvöltözés. Felnőtt ember vagy, ha hagyod, hogy elnyomjanak, az a te hibád is. És valóban a gyerek is inni fogja a levét. Úgyhogy kicsikét távolodni kellene a mamáktól.


Mama meg nem ártana, ha néhanapján takarításra használná az üvöltözésen megpórolt időt.

2015. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberkhez nem kell menni es nem kell levest enni naluk. Ha naluk laksz akkor meg nem tortent meg a termeszetes levalas, akkro sem ha pl 40 eves vagy. Szepen koltozz el es ha kontrolalnak akkor meg szepen fel kell alni es hazamenni. Nem fogtak fel hogy mar nem vagy a pici lanyuk/unokajuk es azt hiszik mindent rosszul csinalsz + tenyleg vannak ilyenek akik szeretik kontrol alatt tartani az embert es elefantot csinalni a bolhabol. En ezert nem lakom mar 19 eves korom ota otthon es elotte is koleszos voltam, de ha hetvegek poklok voltak.
2015. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor végezetül nem szabad rájuk hagyni, hanem fel kell állni és hazamenni. Annak amúgy sincs sok értelme, hogy elmentek hozzájuk és abból áll az ottlét, hogy a gyereket korlátozod és vitatkozol a felmenőkkel. :/ Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok. :(
2015. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én anyukám próbált az elején beleszólni,hogy ehet ezt meg azt a gyerek, megmondtam neki normélisan,hogy "anya az régen volt, akkor még máshogy gondolkodtak az emberek, már fejlődött minden, ő az én gyerekem én eldöntöm mit ehet és mit nem, köszönöm,hogy megérted" és azóta semmi gond nem volt. Ha így viselkednek ahogy mondod akkor felállsz és hazamész, egy pár alkalom után le fognak szokni róla,ha meg nem csak maguknak ártanak mert nem láthatnak titeket.
2015. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30 évesen miért nem annyi levest mersz magadnak, amennyit meg is tudsz enni?? :)
2015. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

utolsó :D


magyaráztam én, hogy arról van szó hogy a zsírosabb rétege gyűlt össze az alján azt már nem fogom felkanalazni, szerintem fel sem fogták mit mondok, totál mintha nem egy nyelvet beszélnénk.


a plasztik kártyás dolognál is magyaráztam hogy olyan dolog nem adható a gyereknek, ami eserleg fulladásveszélyes ha szájába veszi, vagy amit tönkretehető. de komolyan, mintha semmit nem mondtam volna, vagy mintha kínaiul beszélnék...

2015. ápr. 28. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!