Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalási kedv nőknél...

Gyermekvállalási kedv nőknél manapság?

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
az enyém mínusz tízezer
2015. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Túlnyomó részt nem a kedvvel van a gond, hanem a lehetőségekkel, ahogy én látom (nincs férj, nincs lakás, nincs pénz, nem sikerül a baba stb). De mire gondolsz pontosabban?
2015. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, illetve úgy tűnik számomra mintha egyre kevesebben akarnának gyereket. Sokaktól azt hallom, hogy a második világháború idején sokkal többen szerettek volna gyereket, holott nehezebb idők voltak. Bár nem tudom lehet-e ezzel kapcsolatban statisztikát felállítani.
2015. máj. 1. 00:42
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Régen nem a kedv volt nagyobb hanem a lehetőségek voltak kevesebben. Nem lehetett védekezni, abortuszra menni, elválni, tudatosan gondolkozni... Ma meg lehet. A nők rájöttek, hogy van lehetőségük dönteni és nem csak ahogy lesz úgy puffan, meg szüljünk, mert azt úgy csinálja mindenki. Ennyi a különbség.
2015. máj. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A második világháború után kétmilliárd ember élt.

Most hétmilliárd.

Plusz, add hozzá milyen magas volt akkor a csecsemő és kisgyerek halandóság. Nagymamám három testvére halt meg torokgyíkban.

A másik szülői ágról csak a nagyapám élte túl a hét testvére közül a szamárköhögést.

2015. máj. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Kiharcolva az egyenjogúságot sokan a karrierre összpontosítanak! Van döntési lehetőségük, ezért legtöbben 30-35 év felett kezdenek a gyerekvállalásba, és ebből (is) adódóan nehezebben esnek teherbe a nők! Rengetegen harcolnak a babáért, rengeteg a lombik. Régen ez sem volt jellemző!
2015. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Milyen karrierre? Sokan már annak is örülnek, ha van munkahelyük, ahová visszamehetnek a szülés után vagy találnak valamit, ami összeegyeztethető valahogy a gyerekkel. Attól, hogy valakinek van egy munkahelye, az még nem karrier. A karrier az, maikor elkezdesz dolgozni egy alacsonyabb pozícióban és folyamatosan tanulsz, küzdesz, pluszokat vállalsz be, hogy fentebb juss, h több tudásod legyen, h ellesd a szakmai dolgokat és végül magasabb pozícióba kerülj, ami több kihívást és fizetést jelent neked, na meg szakmai elismerést, jól csengő nevet.


Az, hogy XY 6 éve dolgozik egy gyorsétterem konyháján napi 12 órában, de 4 órában bejelentve, az nem karrier, csak munka, megélhetés. Hogy tudjon enni, számlákat fizetni, stb. És nem azért nem szül, mert nincs kedve, mert neki akkora élmény a munkája, h nem szívesen esne ki évekre, hanem azért, mert nem keres annyit, h még egy embert eltartson és fogalma sincs, mit fog csinálni a gyerek születése után, mert ugye 12-14 órázni már biztosan nem fog tudni.


Én is szeretnék 3-4 gyereket is, de a saját jól felfogott érdekemben(érdekünkben) megállunk 1 max. 2-nél, mert ennyit bírunk tisztességesen felnevelni. Tudom, h van itt is olyan, aki felneveli a legolcsóbb párizsin is, de nekem az nem élet, ha minden hónapban ki kell írnom, h "mikorjönmáracsaládipótlék, úristenkésik1napot az utalás, mostmilesz velünk"


Szóval nálunk nem a kedv hiányzik, hanem a tervezhetőség, a biztonság, hogy tudjam, lesz munkám (nem karrier!)2 év múlva is, a gyereknek lesz helye a bölcsiben, el is tudom majd oda vinni és haza is hozni. Ha megbetegszik, nem tesznek ki azonnal a munkahelyemről.

2015. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Na, ha már olyan szépen megfogalmaztad hogy mit lehet karrier alatt érteni, akkor tudhatnád hogy én mire gondoltam! Ha valakinek fontos a karrier, az egyetemet végez, legalábbis nem áll meg érettségi után, így nyilvánvalóan nem kell gyorsétteremben güriznie éhbérért! És a környezetemben/munkahelyemen rengeteg ilyen nő van! Én egy szakmát (pénzügyi) végeztem érettségi után amivel elhelyezkedtem, és most várom a második babámat! Tehát aki karrierista nyilván nem gyorséttermi dolgozó! Csak mert kicsit felháborodottan írtad le a véleményed, miközben egy teljesen más élethelyzetről beszélünk!
2015. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem háborodtam fel, csak te ezt írtad, okként, a csökkent gyerekvállalási kedvre:


"Kiharcolva az egyenjogúságot sokan a karrierre összpontosítanak"


Én meg leírtam, hogy sokan meg nem és mégsem vállalnak sok gyereket.


A lombik meg nem is tudom, h keveredett ide nálad.

2015. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Akkor olvasd el mégegyszer.

A kérdés "gyermekvállalási kedv"! Az, hogy valaki az anyagi helyzete miatt nem vállalhat gyereket, az nem kedv kérdése. Viszont ha vállalhatna, de mégsem teszi...általában akkor jön elő a karrier. Hiszen lehet hogy megvan mindene a családalapításhoz, mégsem akar gyereket mert neki fontosabb a munkahelyen való előbbrejutás. És mire oda kerül hogy jöhetne a baba, általában akkor nem szokott sikerülni, illetve nem azonnal.

2015. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!